Hangi Kolonya Daha İyi? Hangi Kolonyayı Tercih Etmeliyim?

Koku, başkalarının sizi nasıl algıladığı ve hatırladığı konusunda önemli bir rol oynar. Bu nedenle, kişisel tarzınızın ayrılmaz bir parçasıdır ve kendi yararınıza kullanabileceğiniz bir şeydir. Bununla birlikte, kolonyanızın çekiciliğinizi artırmasını veya güveninizi artırmasını istiyorsanız, önce onu nasıl doğru kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Kolonya kullanmak ve uygulamak, hızla ustalaşabileceğiniz bir sanattır. Tek gereken, harika bir kokunun nasıl seçileceğine, nerede ve ne zaman kullanılacağına, ne kadar kullanılacağına ve nasıl saklanacağına dair doğru rehberliktir. Neyse ki, tüm cevaplara sahibiz ve sizler için kolonyayı nasıl uygulayacaklarına dair bu kullanışlı bir yazı oluşturduk.

Kolonya

Kolonya Nerede Kullanılır?

Kokuyu doğru kullanmak için kolonyayı nereye uygulayacağınızı bilmeniz gerekir. İdeal olarak, kolonyayı vücudunuzun nabız noktalarına veya en sıcak bölgelerine sürmelidir. Boyun, göğüs, omuzlar, bilekler ve dirsek içlerini kapsayan bu bölgeler ısıları sayesinde kokuyu daha verimli bir şekilde yansıtabilir, bu da daha az kokuya ihtiyaç duyulması anlamına gelir. Bu alanları hedeflemek için odaklanacağınız bir veya iki tane seçin. Özellikle bilek ve boyun mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Ayrıca koltuk altları ve diz arkası da sıcak bölgeler olsa da, genellikle kolonya için ideal olmadıklarını unutmayın.

Ne Tür Kolonyalar Vardır?

Bir kolonya seçmeden önce, mevcut farklı koku türlerini anlamanız gerekir. Tüm seçeneklerinizi tanıyarak, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan kolonyayı seçebileceksiniz. Ayrıca neden bazı kolonyaların ucuz, diğerlerinin inanılmaz derecede pahalı olduğunu anlayabileceksiniz. Genel olarak, her şey kokudaki aromatik özün yüzdesine bağlıdır, bu da cildinizde ne kadar uzun süre dayanacağını etkiler. Bazıları % 10 aromatik öz içerir ve ancak birkaç saat sürer. Bazıları ise daha yüksek bir parfüm özü konsantresine sahiptir (% 15 ila% 20) ve önemli ölçüde daha uzun süre dayanabilir. Bununla birlikte, daha yüksek konsantrasyonu nedeniyle, bu tür bir koku aynı zamanda daha pahalıya mal olma eğilimindedir.

Koku türlerine bakarken tasarımcı kolonyaları ile niş kolonyalar arasındaki farka dikkat etmek de önemlidir. Tasarımcı kolonyaları, tasarımcı markalar tarafından oluşturulur ve son derece yaygındır. Toplu tüketim için tasarlanmıştır, yani daha çok insanın beğeneceği daha yumuşak ve daha güvenli kokulara sahiptirler. Ayrıca, paradan tasarruf etmek ve daha yüksek üretim hacmine izin vermek için daha yaygın malzemelerden yapılma eğilimindedirler. Niche kolonyalar ise daha seçici müşterilere daha benzersiz kokular sunar. Bu tür kolonyalar, cesur kokuları nedeniyle genellikle polarize olabilir ve tipik olarak tasarımcı bir kokudan daha pahalıya mal olur. Bu nedenle, genellikle sadece koku meraklıları tarafından seçilirler.

İyi Bir Kolonya Nasıl Seçilir?

Harika kokmaya gelince, iyi bir kolonyayı nasıl seçeceğinizi bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için, kolonyaları belli bir mesafeden örnek kartlara püskürtmek ve başlangıçta hangi kokuları en çok sevdiğinizi belirlemekle başlayın. Bunu yaparken, taze ve hafif kokuların yaz için en iyi sonucu verdiğini, odun veya baharat notalı daha güçlü kokuların ise kış için ideal olduğunu unutmayın. Ardından, bileğinize bir numune püskürterek ve doğal yağlarınızla nasıl etkileşime girdiğini ve geliştiğini görmek için düzenli olarak koklayarak gün boyu bırakarak kokunun cildinize uymasını ve uzun süre yerinde kalmasını sağlayın. Bunu yapmak, satın almadan önce düzenli olarak kolonyayı takmanın nasıl bir şey olacağı konusunda mükemmel bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Bu aşamada, kokunun zamanla nasıl bozulacağını anlamak da önemlidir. Kolonyalar, her biri farklı aralıklarla kuruyarak kokunun değişmesine neden olan alkol derecelerine bağlıdır. Alkol derecelerine göre 15 ila 120 dakika sürer. Sizin için en iyi kokulu kolonyayı bulmak için, her zaman kokuyu kendiniz de seçtiğinizden emin olun. Başka birinin sizin için seçmesine izin vermeyin ve bir arkadaşınızda beğendiğiniz için bir tane satın almayın. Kolonyalar farklı kişilerde farklı koktuğundan, bir satın alma işlemi yapmadan önce kokuyu test etmeye çalışan kişi olmanız çok önemlidir.

Kolonya Nerede Saklanır?

Kolonyanızı nerede sakladığınız, kokusunun ne kadar sürdüğünü etkileyebilir. Bu nedenle, kolonyalarınızı doğru bir şekilde saklamak konusunda gayretli olmanız önemlidir. Kolonyanızı banyonuzdaki çekmecelerinizin üstü gibi hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalan bir alanda bırakmak kokunun daha hızlı bozulmasına neden olacaktır. Güneş ışığı da aynı etkiye sahip olacaktır, bu nedenle pencere pervazlarından kaçının. Kokunuzun uzun süre dayanmasını istiyorsanız, kolonyanızı sürekli serin, karanlık ve kuru bir alanda saklamak en iyisidir. Özellikle yatak odanızdaki dolabınız mükemmel bir seçim yapabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap