Saçınızda Harikalar Yaratan Jamaika Hint Yağı

Jamaika Hint Yağı Nedir ? Jamaika Hint Yağının Faydaları ve Yan Etkileri.

Jamaika Hint Yağı Nedir ? Jamaika Hint Yağının Faydaları ve Yan Etkileri.

Saç dökülmesi hem erkekleri hem de kadınları etkileyen yaygın bir durumdur. Bu kadar yaygın olmasına rağmen, hâlâ saç dökülmesini engelleyebilecek kesin bir sonuç bulunmamaktadır. Saç dökülmesi yaşayan herkes bu durumdan oldukça rahatsız olmaktadır.

Saçınızı her taradığınızda, tek gördüğünüz tarağınızın ucunda biriken saç kalıntıları olmaktadır. Sabah yatağınızdan kalktığınızda yastığınızda ve yatağınızda biriken saçlar, duştan çıktıktan sonra küvette gördüğünüz saçlar, saçınıza şekil vermeye çalıştığınızda elinize gelen saçlar. Sürekli dökülen bu saçlar sizin psikolojinizi de olumsuz yönde etkileyebilir hâliyle. Son derece üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bu durum için herkesin evde uygulayabileceği bir çözüm araştırdık ve karşımıza saçınızda harikalar yaratacak bir çözüm olan Jamaika Hint Yağı çıktı. Eğer daha önce hiç Jamaika Hint Yağı’nı duymadıysanız bugün bu yazımızda öğrenmiş olacaksınız. Jamaika Hint Yağı saçınızın dökülme problemine çözüm olabilecek etkili bir yöntemdir.

Sizler için araştırdığımız bu mucize yağın saçınızda harikalar yaratmasını istiyorsanız eğer Jamaika Hint Yağı ile ilgili yazdığımız bu yazıyı harfiyen uygulamak isteyebilirsiniz. Şimdi dilerseniz sizlere yardımcı olabilecek konu başlıklarımıza bir bakalım ve ardından detaylı incelememize geçelim…

  • Jamaika Hint Yağı’nın Kökeni
  • Jamaika Hint Yağı’nın Besin Değerleri
  • Jamaikalı Hint Yağı’nın Saç Büyümesi İçin Faydaları
  • Saç Büyümesi için Jamaikalı Hint Yağı Nasıl Kullanılır?
 Jamaika Hint Yağı Nedir ? Jamaika Hint Yağının Faydaları ve Yan Etkileri.
Hint Yağı Nedir ? Jamaika Hint Yağının Faydaları ve Yan Etkileri.

Jamaika Hint Yağı Kökeni

Hint yağı neredeyse her evde bulunan yaygın bir üründür. Tüm hint yağı türleri hint bitkilerinden elde edilir ve hem güzellik hem de tıbbi amaçlar için son derece faydalıdır. Bununla birlikte, hint bitkilerinin aslen kökeni Afrika’dır. Köle ticareti sırasında, bu bitkiler Karayip adalarında, özellikle Jamaika’da tanıtıldı. Bu bitkiler oralarda yetiştirildi ancak hasat yöntemi ve işleme yöntemleri hint yağının diğer versiyonlarından biraz farklıydı. Bu nedenle, hint yağı Jamaika versiyonu biraz farklıdır.

Jamaika Hint Yağı Besin Değerleri

Saç derisini, hasarlı ve tel tel ayrılan saç tellerini nemlendirerek ve kaşıntıyı önleyerek saç büyümesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Hint yağı sarıdır ancak Jamaika versiyonu siyah veya koyu kahverengidir ve saçı düzgün bir şekilde düzeltmeye yardımcı olan bir alkalin pH’a sahiptir. Hint yağının her iki versiyonu da şüphesiz son derece besleyicidir. Her iki yağ türü de hassas cildi yatıştıran bir tür yağ asidi olan risinoleik asit içerir.

Hint yağı, popüler inanışın aksine cilt için de iyidir. Biraz yüksek pH nedeniyle, yağ cilt ve kafa derisindeki gözenekleri açar ve yeterli hidrasyon sağlar. Jamaika hint yağının da kalınlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu ve böylece saç hacmini artırdığı da belirtmiştir. Bu, iyi bir omega-9 ve omega-6 yağ asitleri kaynağı olduğu için mümkün olabilir.

Jamaikalı Hint Yağı’nın Saç Büyümesi İçin Faydaları

Yağ, doğru saç büyümesi için gerekli olan kafa derisine doğru kan dolaşımını iyileştirir. Ayrıca kökleri güçlendirir, böylece saç dökülmesi önemli ölçüde azalır. Saçlarınız bir parlaklık geliştirecek ve artık ince görünmeyecektir.

Kıvırcık saçlı olanlar için, Jamaika hint yağı, kafa derilerinin pH seviyesini geri kazandıran ve aynı zamanda saç tellerinin yeterli miktarda sebum almasını sağlayan asidik bir saç kremi görevi görür. Yağ ayrıca ayrık uçları ve saç kırılmasını da sağlayabilir. Kıvırcık saçlı veya renkli saçlı insanlar da Jamaikalı hint yağını nemlendirici saç maskesi olarak kullanabilirler.

Son olarak, Jamaika hint yağı bir masaj ekipmanı olarak harika bir malzemedir. Ayrıca banyo yağı olarak kullanabilir ve çatlamış ve kuru cildi tedavi edebilirsiniz. İnce kirpik ve kaşları olan biriyseniz eğer bu yağ, kalınlaştırma etkisi sayesinde daha dolgun ve biraz daha büyük görünmesini sağlayabilir. Jamaika hint yağı, kepek miktarının giderilmesine ve kontrol edilmesine yardımcı olan antibakteriyel özelliklere de sahiptir.

Saç Büyümesi için Jamaika Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Deneyebileceğiniz bir sürü saç bakımı ve kafa masajı ürünü vardır ancak her tedavinin belirli bir amacı vardır. Bu yüzden bir tedavi nemlendirme için en iyisi, diğeri saç dökülmesini azaltmak için en iyisidir. Durumunuza bağlı olarak, belirli bir tedavi türü kullanmanız gerekir. Burada, saç büyümesi ve gençleşmesi için Jamaika hint yağının hiç uğraşmadan nasıl kullanılacağına dair birkaç tedavi ve ipucu gösterdik…

Nemlendirmek için: Yarım limon suyuyla birlikte 1 yemek kaşığı Jamaika hint yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştıracağınız bir kâse alın. Kâseyi bir ocakta ısıtın ancak çok ısınmadığından emin olun. Saç derinize 10 dakika boyunca sıcak karışımı masaj yapın ve bir gece bekletin. Eğer aceleniz varsa, sadece 30 dakika tutun ve sonra saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.

Saç köklerini güçlendirmek ve saç hasarını önlemek için: Damlalık bir şişesi alın ve 1 çorba kaşığı jojoba yağı ile birlikte 3 yemek kaşığı Jamaika hint yağı ekleyin. Yağınızı kafa derinize uygulamak için damlalığı kullanın. Yağın kafa derisine ulaştığından emin olun. Saçınızı ayırmaya devam edin ve başınızı kaplayana kadar kafa derinizin kırışıklıklarına uygulayın. Sonra kan akışını artıracak dairesel bir hareketle masaj yapın. Bir duş bonesi takın ve yağı gece boyunca başınıza bırakın. Sabah yıkayın. Saç kırılmasını azaltmak için Hindistan cevizi, zeytin, badem veya çay ağacı yağını karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Bölünmüş uçların tedavisi: Eşit miktarda hardal yağı ve Jamaika hint yağını karıştırın ve saçınızın bölünmüş uçlarının üzerine sürün. Saçınızı örtmek için bir duş başlığı kullanın ve karışımı 30 dakika bekletin. Yağı temizlemek için hafif bir şampuan kullanın. Bunu haftada iki kez yapın ve saçlarınızda kabarma ve karışıklıklarda bir azalma göreceksiniz.

Kuru saçları nemlendirmek için: Bu durumda, 1 yemek kaşığı organik bal, 4 yemek kaşığı Jamaika hint yağı ve ½ avokado karıştırın. Karışımı iyice karıştırın ve daha iyi kıvam ve doku için daha fazla hint yağı ve bal uygulayın. Saçınızın ve saç derinizin köklerine uygulayın ve tüm saç tellerini uçlara kadar kapatın. Karışımı 30 dakika bekletin, sonra bir şampuanla yıkayın. Ekstra koku için, shea yağı bile ekleyebilirsiniz.

NOT: Jamaika hint yağı kıyafetlerinizi lekeleyebilir. Bu nedenle herhangi bir tedavi yaparken bir pelerin veya eski kıyafetler giyin. Hint yağı kalındır, bu yüzden daha hafif olan diğer yağlarla karıştırın; örneğin jojoba yağı ve üzüm çekirdeği yağı.

Jamaikalı Hint Yağı; saç için, cilt için ve diğer tıbbi durumlar için çok iyidir. Örneğin, uykusuzluk, adet krampları ve eklem ağrısını hafifletmek için kullanılmaktadır. Sadece masaj yapın ve rahatlayın. Jamaika hint yağının herhangi bir şekilde zararlı olabileceğini gösteren bilimsel ayrıntılar olmasa da, özellikle hamileyseniz ve emziriyorsanız önce bir doktorla konuşmak daha iyidir. Ciddi cilt rahatsızlıklarınız varsa cildinizde kullanamazsınız. Jamaika hint yağının kokusu hoşunuza gitmeyebilir çünkü farklı bir kokuya sahiptir ama zamanla buna alışırsınız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap