Bitkisel yağlarla saç bakımı nasıl yapılır?

Saç bakımı tüm kadınlar için önemli bir bakımdır. Ancak saç bakımı yaparken yanlış yollar deneniyor, kimyasal uygulamalar yapılabiliyor. Sadece kimyasal saç bakım uygulamaları değil yanlış uygulanan bitkisel saç bakımı uygulamaları da saçlara zarar verebiliyor. Özellikle de kuaförlerde saç bakımı adı altında yapılan uygulamaların da ne kadar doğru olduğu tartışma konusu. Dolayısıyla hangi bitkisel yağ neye iyi gelir doğru şekilde bilindiği takdirde saçlarımıza yanlış uygulamalar yapılmaz. İşte saç bakımında kullanılan birçok bitkisel yağ ve faydaları:

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Biberiye Yağı

Saç derisinin beslenmesi ve aynı zamanda saçların çok daha hızlı uzaması için bir adım atmak istiyorsanız; o adım işte karşınızda, elbette biberiye yağı. Bu tarz direk olarak saç derisine işlemeli ki; bu sayede saç derisinde kan dolaşımı hızlanmalı ve aynı zamanda saçların uzaması sağlanmalı. Bu da diğer en etkili yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama dikkat edilmesi gereken bir husus var ki; biberiye yağını tek başına saç derinize uygulamayın. Gerek badem yağı gerek ise de benzer türde yağlar ile incelterek kullanabilirsiniz.

bitkisel yağlarla saç bakımı
bitkisel yağlarla saç bakımı

Ardıç Yağı

Saç diplerinde çeşitli hastalıklar meydana gelebilir. Gerek egzama olsun gerek ise de bu gibi hastalıklar olsun, çeşitli durumlar meydana gelebilir. Eğer sizlerde de bu sorunlar baş göstermiş ise; yapmanız gereken şey ardıç yağı kullanmak olacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı şekillenmesinden kalan sıkıntıları da düzenleyecektir.

Jojoba Yağı

Saçlarımız çoğu zaman için kırılır ve bizlerde bunun önüne geçemeyiz. Gerek kırılmalar olsun gerek ise de yıpranmalar olsun, bunların önüne geçmek adına bir şekilde yağlar kullanılmaktadır. Gerek uçlarına gerek ise de tamamına kırıklar için kullanabilirsiniz. Bu sayede de saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı

Saçlarınızın çok yoğun bir şekilde yıprandığını görebiliyorsanız; yapmanız gereken şey hindistancevizi yağı kullanma olacaktır. Gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar yağı saçlarınıza uygulayın, yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın hem eski parlaklığına kavuşacak hem de oldukça bakımlı gözükecektir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap