SON YILLARIN YÜKSELEN TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI

TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI

Hayatımda bir kez olsun sarışın olayım ama doğal sarı olsun diyenler ve boyandıktan sonra hemen akmayan saçlara sahip olmak isteyenler için…

Doğal bebek sarısı ve bebek kumralı saç boyaları konusunda usta bir isim Hüseyin Polat. 25 yıldır işini aşkla yapanlardan. Yurt dışı ve yurt için birçok performans ödüllerine sahip. Ödüllerini, tecrübesi ve kullandığı özel boya teknikleri ile fazlasıyla hak edenlerden.

Saçları doğal sarı tonlarında olsun isteyen bir çok kadın, eminim ki ünlü ünsüz farklı kuaförlere çok fazla paralar harcamış, katalogda istediği renge ulaşmak için saçları yanmış, yıpranmış ve sonunda yapay bir sarı tonu ile avunmaya çalışmıştır. Nereden mi biliyorum? Çünkü yıllarca bebek sarısı tonu için tüm bu aşamaları fazlası ile yaşadım. Takii Hüseyin Polat ile tanışana kadar…

Doğal bebek sarısı ya da bebek kumralı tonları elde etmek kolay değil özellikle saç pigmentleri koyu tonda olanlar için. Ancak; siz bu işte teksiniz. Farkınız nedir?

Öncelikle 25 yıldır saç renklendirmesi konusunda büyük uğraşlar verdim ve deneyimler elde ettim. Sürekli yurt dışındaki gelişmeleri takip ediyoruz ekibimle. Yeni çıkan teknoloji ve boyalardan mutlaka ilk haberimiz oluyoruz. Bir dönem yurt dışında yaşadım ve ileri teknolojileri deneyimleme, her saç tipinde uygulama yapma şansım oldu. Türkiye’ye döndüğümde de kendi salonumda bu uygulamalara yer verdim. Bu da bizim farkımızı ortaya koydu.

TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI 01
TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI

Özellikle bir çok kadın hayatlarında bir kez olsun sarışınlığı tatmak istiyor. Doğal tonlar bile olsa sarı ton her kadına yakışır mı?

Öncelikle esmer tenliyseniz ve dipten sap sarı yaptırıyorsanız olmaz. Yakışsa da yakışmasa da bu yanlış. Kendisine hangi ton yakışıyorsa onu yaptırmalıdır. Kişinin ten, göz ve yüz rengine yakışandır.

TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI 01
TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI

Doğal saç tonu için sadece kaliteli boya yeterli değil mi? Başka ne gibi teknikleri var?

Hayır yeterli değil. Eğer öyle olsaydı Türkiye’de bir çok kuaför tek boyama ile kadınların istediği rengi ortaya çıkartırdı ve kadınlar mutlu olurdu. Ama işin aslı saatleri alan bir emek. Mesela doğal renk diyoruz işte o renk için saçı sürekli işlem sırasında takip ediyoruz, renkte o an için milim oynamalar yapıyoruz. Her saç pigmenti farklı. Ana tonu kumral olan biri, istediği sarı tona kolay ulaşırken ana tonu kahve ya da daha koyu olan saçlar daha zor ulaşıyor hatta çoğu zaman ulaşamıyor. Biz işte o zor olan saçları doğal tonlara çeviriyoruz. Kimsenin cesaret edemediğini bir kaç özel işlem ile elde ediyoruz. Ve asıl önemli olan yaptığımız işlemlerde saçın yıpranmaması için en doğru ürünleri kullanıyoruz.

TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI
TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI

Bir çok ünlü isim sizi tercih ediyor. İnstagram sayfanızda da sıkça yaptığınız işlemlerinizi paylaşıyorsunuz. Ünlüler ile çalışmak nasıl?

Ünlü isimler meslekleri gereği trendleri daha yakından takip ediyor. Hem ekran önündeler hem de dışarda o görseli korumak durumundalar. Aslında son yıllarda ünlü olmayan bir çok kadın da trendleri yakından takip ediyor ve araştırıyor. Yaptığım işlemleri öncesinde ve sonrasında mutlaka paylaşıyorum sosyal medyada. Böylelikle doğal saç rengi isteyen kadınlar mutlaka bizlerle iletişime geçiyor.

TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI MODELLERİ
TREND SAÇ RENGİ BEBEK SARISI VE BEBEK KUMRALI MODELLERİ

Saçları boyamak ile süreç bitmiyor. Peki boyalı saçların yıpranmaması için neler yapmak gerek?

Saç için en zararlı durum maşa ya da düzleştirici kullanmaktır. Sıcak bir demiri ki içeriği ne olursa olsun direkt saça yapıştırıp saçı sıkıştırıyorsunuz. Bu saçı yakıyor, yıpratıyor. Boyadan bile daha kötü. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Saç için özel koruyucu maskeler ve yağlar var. Tabii ki öncelikle saçın sorununu bilip ona göre hareket etmek ve doğru ürünü kullanmak gerek.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap