Kaşıntılı Saç Derisi İçin Ev Çözümleri

Hava, saçınız için kaşıntılı kafa derisi dahil çeşitli sorunlara neden olabilir ve bunun için çarelere ihtiyacınız vardır. Kaşıntılı saç derisi yaşıyorsanız kurtulmak için, kaşıntılı bir kafa derisi için bu ev ilaçlarından birini seçebilirsiniz. Bu ilaçları kullanmaya başladığınızda, size en uygun olanı ve hangisinin en etkili olduğunu bileceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Kaşıntılı Saç Derisine Yardımcı Olur mu?

Saç derisi aşırı kuruduğunda kaşınır, bu yüzden nemlendirmeniz gerekir. Hindistan cevizi yağı, kaşıntıyı ve buna neden olan altta yatan enfeksiyonu hafifletmeye yardımcı olabilecek özelliklerle doludur. Mantar önleyici özellikler, kaşıntılı unsurların kafa derisinin temizlenmesine yardımcı olur ve rahatlama sağlar.

kaşıntılı saç derisi

Nasıl yapılır: Bir kaseye iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı alıp ısıtın. Yağ ılık olduğu zaman sürün aksi taktirde cildinize zarar verebilir. Yağa bir pamuk batırın ve saç derisinin her yerine uygulayın. Saç derisine parmak uçlarınızla beş dakika masaj yaparak emilmesi için masaj yapın. Gece boyunca bırakabilir ve ertesi sabah hafif bir şampuan ve ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Kaşıntılı Saç Derisine Nasıl Yardımcı Olur?

Çay ağacı yağı kuru saç derisini nemlendirir ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Yağ ayrıca doğada antibakteriyel ve anti-fungal olan ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan elementlere sahiptir.

Nasıl yapılır: Bir pamuk üzerine birkaç damla çay ağacı yağı alıp doğrudan saç derinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz parmaklarınızla da uygulayabilirsiniz. En az beş dakika daha iyi etki için masaj yapın. Gece boyunca bırakabilir ve sabahları hafif bir şampuan ve ılık suyla yıkayabilirsiniz. Gece boyunca bırakamazsanız, durulamadan önce en az iki saat bekleyin.

Elma Sirkesi Kaşıntılı Saç Derisinden Kurtulma Sağlayacak mı?

Elma sirkesi, kafa derisindeki enfeksiyonlarla başa çıkacak ve kafa derisinde biriken ölü hücreleri ortadan kaldıracak antibakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahiptir.

Nasıl yapılır: Bir kapta bir çorba kaşığı elma sirkesini dört çorba kaşığı suyla karıştırın. Bu karışımı kafa derinizin her yerine uygulayın ve masaj yapın. Bu kaşıntıyı önemli ölçüde giderecektir. Bir saat bekletin ve hafif bir şampuan ve soğuk suyla yıkayın.

Kaşıntılı Saç Derim Varsa Karbonat Yardımcı Olabilir Mi?

Karbonat hem saç dökülmesini hem de kaşıntıyı gidermeye yardımcı olur. Saç derisinde enfeksiyona neden olan mikropları öldüren mantar önleyici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ayrıca kafa derisinin pH seviyelerini dengeler ve cildi rahatlatır.

Nasıl yapılır: Bir kaseye iki yemek kaşığı karbonat alın ve kalın bir macun elde etmek için çay kaşığı su ilave edin. Bu macunu saç derinize parmaklarınızla veya fırça ile uygulayın. 15 dakika bekletin. Bundan sonra hafif bir şampuan ve ılık suyla yıkayın.

Kaşıntılı Saç Derisi İçin Zeytinyağını Nasıl Kullanabilirim?

Zeytinyağı, cildi koruyan ve kafa derisi enfeksiyonlarının neden olduğu kaşıntıyı iyileştiren özelliklere sahiptir.

Nasıl yapılır: Bir kaseye iki yemek kaşığı organik zeytinyağı alın ve dokunulana kadar ısıtın. Yağı kafa derinize sürün ve birkaç dakika parmaklarınızla masaj yaparak saç derinizde emilmesini sağlayın. Bir gece bekletin ve sabahları saçınızı hafif bir şampuan ve ılık suyla durulayın.

Limon Suyu Kaşıntılı Saç Derisinden Kurtulmaya Yardımcı Olur Mu?

Limon suyu, asitliği nedeniyle mikroplara karşı çalışan doğal bir bileşendir. Ayrıca kafa derisinde biriken kir ve ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur.

Nasıl yapılır: İki taze limon alın ve iyice yıkayın. Temiz bir bezle kurulayın ve kesin ve suyunu alın. Bu taze limon suyunu bir pamuk yardımıyla saç derinize uygulayın. 10 dakika bekletin ve ardından hafif bir şampuan ve soğuk suyla durulayın.

Aloe Vera Kaşıntılı Saç Derisini Rahatlatmaya Yardımcı Olabilir Mi?

Aloe vera jeli doğal bir soğutucudur ve kaşıntılı saç derisini yatıştırır ve nemlendirir. Aynı zamanda küçük kesikleri ve çizikleri de iyileştirir. Kaşıntılı kafa derisinin nedenlerinden biri olan kepek için de bir tedavi olabilir.

Nasıl yapılır: Jeli taze bir aloe vera yaprağından toplayın ve bir kaseye alın. Saç derinize parmaklarınızla uygulayın ve 15 ila 20 dakika boyunca saç derinizin soğumasını bekleyin. Soğuk veya ılık suyla durulayın, aloe vera jel yağlı değildir ve kolayca yıkanır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap