BİRBİRİNDEN GÜZEL 20 HOLLANDA SAÇ ÖRGÜSÜ STİLİ

Hollanda saç örgüleri stili

Hollanda örgüsü nasıl yapılır? Hollanda saç stilleri ve 2020 saç örgüsü modelleri.

Hollanda tarihi çok derin ve folklorik özellikleri bünyesinde barındıran derin bir mirasa sahiptir. Özellikle Vikinglerden gelen soyları da bu folklöre yön vermektedir. Hollandalıların meşhur yel değirmenleri ve kanallarının yanı sıra büyük bir kültüre hatta stile daha sahiptir. Saç örgüleri, Bugün dünyada birçok kadın Hollanda saç örgüsü stillerini kullanmaktadır.

Hollanda saç örgüleri, çok yönlüdür ve modaya uygundur. Özellikle her saç tipine uyarlanabilir ve her stile uygun olabilir. Bazı örgü teknikleri çok karışık ve komplike gibi gözüksede herkes uygulayabilir. Eğer siz de Hollanda saç örgüsü stillerini öğrenmek istiyorsanız veya farklı saç modellerinden ilham almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Dünya üzerinde en çok bilinen ve uygulanan diğer bir saç örgüsü stili de Fransız örgüsüdür. Teknik olarak, Hollanda saç örgüleriyle bazı önemli benzerlikleri paylaşıyorlar. Her ikisi de gittikçe daha fazla saç eklenen üç telli örgülerdir ancak iki stil arasında bazı önemli farkları vardır. Fransız örgüler pürüzsüz ve kesintisiz bir görünüm oluşturmak için aşırı dokuma tekniğini kullanırken, Hollanda saç örgüleri gizli bir yöntem kullanır. Hollanda örgüsünü aslında bir bakıma ters Fransız örgüsü olarak düşünebilirsiniz.

Gelin şimdi sizler için araştırdığımız ve birbirinden güzel Hollanda Saç örgüsü stillerine bir göz atalım. Belki bu saç örgülerini siz de denemek istersiniz…

1. İki Hollanda Örgüsü

Hollanda saç örgüleri stili boksör stili
Hollanda tarzı saç stili

Hollanda saç örgülerinin en klasik örneklerinden biri de bu çift örgü stilidir. “Boksör örgüsü” olarak da bilinen bu örgü stili, saç çizginizden başlar ve çapraz bir yönde geriye doğru incelir. Sofistike ama havalı olan bu örgüler, hâlâ şık görünmekle birlikte inkar edilemez derecede agresif bir tavır da sergiler.

2. Hollanda Taç Örgüsü

Hollanda saç modelleri

Biraz romantik biraz da resmi bir hava katan bu Hollandalı örgü stili, sizi tam da eski Roma döneminde yaşayan prenseslere benzetecektir. Çoğu taç örgüsü gibi, bu stil de zamanı aşan geleneksel bir hava katar. Bu nedenle, birçok kadın bunu düğün günü saçı için seçiyor.

3. Hollandalı Pigtailler Örgüsü

Pigtailler Modeli saç stili

Hollandalı çift örgü stilinin daha rahat bir versiyonudur. Bu stildeki en büyük özellik, kıvrımların kafa derisi üzerinde daha az gerilim sağlaması ve daha gevşek durmasıdır. Sonuç olarak, örgüler inceden kalınlığa doğru sivrilmek yerine daha büyük ve daha tutarlı bir boyuta sahiptir. Diğer Hollanda örgülerinin aksine, tüm saçlarınızı örmenize gerek yoktur. Zahmetsiz bir sonuç için saç uçlarını dağınık bırakın.

4. Hollanda Balık Kuyruğu Örgüsü

Hollanda Balık Kuyruğu Örgüsü Stili

Hollanda balık kuyruğu örgüsü iki çarpıcı saç stilini bir araya getiriyor. Hollanda örgüsünü kullanarak saçınızı gevşek bir yan örgüyle örerek başlayın. Boynunuza ulaştığında, iki iplikli balık kuyruğu örgüsüne geçin. Ortaya çıkan saç modeli, oldukça cazibeli, muhteşem bir görünüm katacaktır.

5. Hollanda Kısa Saç Örgüsü

Hollanda Kısa Saç Örgüsü Stili

Saçlarınızın kısa olması örgü yapamayacağınız anlamına gelmez… Saç çizginize başladığınız ve aşağı inerken bölümler eklediğiniz bu stil, kısa saçlar için de uygulanabilmektedir. Partilerde ya da kokteyllerde uygulayabileceğiniz bu yöntemiz dilerseniz evinizde resim yaparken bile uygulayabilirsiniz. Bu stil sizin daha çok havaya girmenize yardımcı olacaktır.

6. Hollanda 2 Topuzlu Saç Örgüsü

Hollanda 2 Topuzlu Saç Örgüsü Stili

Örgülü topuzlar, özellikle festivaller için çokça tercih edilen stillerden biridir. Örgüler, basit topuzlarla birleştirilerek fazla çaba harcamadan uygulayabileceğiniz ancak karmaşık ve güzel görünen bir stildir. Topuzlar ile Hollanda saç örgüsünü oluşturmak için, ön saç çizginiz yerine boynunuzun ense bölgesinde örmeye başlayın. Kafanızın tepesine ulaştığınızda, kalan saçları topuz oluşturacak şekilde bükün.

7. Yarısı Yukarıda, Yarısı Aşağıda Hollanda Saç Örgüsü

Yarısı Yukarıda, Yarısı Aşağıda Hollanda Saç Örgüsü

Yarım yukarı yarım aşağı saç örgüsü modeli bu aralar en çok revaçta olan saç örgüsü modellerinden biridir. Saçınızın doğal ayrımından örgüye başlayın. Ardından saçınızı başınızın tepesine doğru örün. Yüzünüzü daha uzun göstermek için saçınızı yüksek bir topuz hâline getirebilirsiniz. İsterseniz alternatif olarak, yüksek bir at kuyruğu da deneyebilirsiniz.

8. Hollanda Örgü Topuzu

Hollanda Örgü Topuzu Stili

Güzel ve narin bir Hollanda örgü topuzu, romantik bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz narin bir stildir. Gelinler, nedimeler ve düğün konukları arasında oldukça popülerdir ve eğer bir baloya davetliyseniz mükemmel bir seçim olacaktır.

9. Yan Örgüler

Hollanda Örgü Stili Yan Örgüler

Sinirli bir görünüm katacak olan Hollanda yan örgü stili, eğer daha önceden The Vikings dizisini izlediyseniz sık sık görmüş olabileceğiniz bir stildir. Savaşçı Viking kadınlarının çok kullandığı bir örgü stilidir. Küçük Hollanda yan örgüleri aynı zamanda el altı dokuma tekniği kullanan kazaklara çok benzemektedir. Örgülerde gerginliği koruyarak başınızın her iki tarafındaki bölümleri örün. Ardından, mohawk görünümünü oluşturmak için saçınızın orta kısmında hacim oluşturun.

10. Uzatmalı Örgüler

Hollanda saç stili uzatmalı örgülü modeli

Kısa veya omuz uzunluğunda saçlarınız varsa, uzantılar eklemek örgülü saç stilinize ekstra etki verebilir. Ekstra uzun bir örgüden yarı yukarı, yarı aşağı stile kadar uzantılar daha yaratıcı olmanızı sağlar. Diğer türlerinden sıyrılan bu saç modelini yüksek bir at kuyruğuna da dönüştürebilirsiniz.

11.Hollanda Saç Örgüsü

Hollanda Saç Örgüsü

Bu model 2 Hollanda saç örgüsüne oldukça benzer. 4 Hollanda saç örgüsü stili size daha dinamik bir görünüm sağlayacaktır. Çapraz yönde örülürse eğer 4 örgünün de önden arkaya dikkatli saç ayrımı ile dokunması gerekir. Tarzın anahtarı, örgülerinizin pürüzsüz ve tanımlanmış olmasını sağlamaktır, bu nedenle şekillendirici bir krem ​​kullanmak ve kıvrılırken gerginliği korumak önemlidir.

12. Siyah Saçlılar İçin Örgüler

Siyah Saçlılar İçin Örgüler

Bu Hollanda saç örgüleri daha çok Afro dokulu saçlarda harika görünüyor. Diğer örgü teknikleri gibi, Hollanda örgüsü de koruyucu bir tarz olarak kabul edilir. Doğal saçınızı Hollanda tarzında örebilirken, birçok kadın uzun, tanımlanmış örgüler elde etmek için beslemeli Hollanda örgülerini seçer. Şık bir dokunuş için yüzük ve boncuk gibi aksesuarlar ekleyin.

13. Renkli Saç Örgüsü

Hollanda Saç Örgü Stilleri Renkli Saç Örgüsü

Renkli uzantılar Hollanda örgülerinize alışılmadık ve göz alıcı bir görünüm kazandıracaktır. Gökkuşağının renklerine sahip saç uzantıları, bir festival veya yaz tatili için harika görünecektir.

14. Kolay Örgü

Hollanda saç stilleri kolay saç örgüsü modelleri

Hollanda saç örgüsünün en basit ama alımlı görünen modellerinden biridir. Örgünün rahat görünümünü korumak için bölümleri çok sıkı çekmediğinizden emin olun. Bu modelde yapacağınız saç örgünüz, gevşek ve kabarık bir görünüme sahip olmalıdır.

15. Gevşek Örgü

Gevşek örgü hollanda tarzı saç stili

Hollanda saç örgüleri, sıkı saç örgülerinde olduğu kadar gevşek örgülerde de güzel görünürler. Hollanda örgünüze eterik bir görünüm vermek için daha küçük örgüler veya balık kuyruğu örgüler ve gevşek bölümleri birbirleri ile eşleştirin. Daha açık bölümler örgülerin hareketini ve karmaşık dokumasını gösterdiğinden dolayı bu stil sarışınlara veya gri saçlı veya açık tonlu saçlara sahip kadınlara çok daha uygundur.

16. Sıkı Hollanda Örgüler

Saç Örgüleri Sıkı Hollanda Örgüler

Küçük, sıkı Hollanda saç örgüleri eğilimlidir kafa tasınıza çok yakın örüldükleri için, bu örgüler yuvarlak yüzlerin daha geniş ve daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Sıkı örgülerin agresif hissini yumuşatmak için, küçük tüyler oluşturmak, ön ve yan kısımlarda küçük saç parçaları bırakmak faydalı olacaktır.

17. At Kuyruğu ve Hollanda Saç Örgüsü

At Kuyruğu ve Hollanda Saç Örgüsü Modelleri

At kuyruğu yapmak en basit saç modellerinden biridir. Bunu daha estetik bir hâle getirmek için saçınızın ön kısmına Hollanda yan saç örgü eklemeye ne dersiniz? Sıradan ve kadınsı bir görünüm için öncelikle Hollanda saç örgününüzün çok sıkı olmadığından emin olun. Saçınızın geri kalanını at kuyruğuna sabitleyebileceğiniz, kafanızın arkasına nazikçe sarılan düz bir stil seçin. Kısa veya orta uzunlukta saçlarınız varsa, kıvırcık, kabarık bir at kuyruğu oluşturmak için klipsli uzantılar kullanabilirsiniz.

18. Hollanda Sonsuzluk Örgüsü

Hollanda Sonsuzluk Örgüsü

Sonsuzluk saç örgüsü, adını onu oluşturmak için kullanılan dokuma tekniğinden alır. Üç iplikli bir örgü yerine, sonsuzluk simgesine benzeyen sekiz rakamlı bir desen kullanarak saçınızı örersiniz. Hollanda sonsuzluk saç örgüsü, başınızda geleneksel bir sonsuzluk örgüsünden daha yüksekte başlar ve düz durmak yerine kabarık durur. Sonsuzluk örgününüz saçlarınızın sonuna kadar devam edebilir veya havalı bir kabarıklık için dağınık bir topuzla birleştirilebilir.

19. Kâküllü Örgü

Kahküllü saç örgüsü

Hollanda saç örgüsü, kâküllerle güzel görünen ve size geleneksel bir hava katan modeldir. Sizi daha genç gösterecek ve elmacık kemiklerinizi vurgulayacak sevimli bir saç modelidir. Çok hassas ve klasik bir saç modeli olduğu için düğün, kutlama gibi bir etkinlik için idealdir. Ayrıca örgünüzü daha özel ve dikkat çekici bir hâle getirmek için çiçekler ile kolayca süsleyebilirsiniz.

20. Dağınık Hollanda Saç Örgüsü

Hollanda stili dağınık saç modeli ve saç örgüleri

Dağınık bir saç modeli ile Hollanda saç örgülerinin uyumu oldukça hoş bir hava katar. Bu modelin uçuşan saçları ve dikenli görünümü çekiciliğinize katkıda bulunur.

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır?

Eğer daha önce hiç Hollanda saç örgülerinden birini denemediyseniz, ya da deneyip yapmayı başaramadıysanız sizler için bu saç modellerini destekleyen bir video bulduk. Hollanda saç örgülerini basit ve adım adım anlattığı tekniklerini buradan seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=NQaDg7irXe4

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap