Doğal Yoldan Dudak Büyütme Yöntemleri

Dudak Büyütme

Kadınların birçoğu ince dudaklarından veya dudaklarının görünümünden rahatsızlık duymaktadır. Daha dolgun ve belirgin dudaklara sahip olmak için her türlü araştırmanın içine çokca zaman gecirebiliyoruz. Ameliyattan korkmuyorsanız ve kalıcı dolgun dudaklar istiyorsanız estetik ameliyatla dudak büyütme yaptırabilirsiniz. Ancak bu işlemin sık sık tekrarlanması gerektiğinden, sürekli dudak büyütme operasyonu geçirmeniz gerekebilir.

Ameliyatsız dolgun dudaklara da sahip olmanız tabiki mümkündür. Birçok kadın doğal yoldan dudak büyütme yöntemlerini kullanıyorlar. Evde basitçe uygulayacağınız doğal dudak büyütme teknikleriyle masrafsız ve risksiz bir şekilde doğal ve dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Yüz hatlarınıza uygun ve doğal görünümlü dudaklara kavuşmak istiyorsanız 3 farklı dudak büyütme yöntemleri bulunuyor.

1-Ameliyatla Dudak Büyütme; bu yöntemle vücudunuzun belirli bölgelerinden yağ dokusu alınarak, dudaklarınıza ekleniyor. Uygulama çok hassas ve cerrahi yeterlilik istediği için çok dikkat edilmesi gerekiyor. Uzman kişi tarafından yapılmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

2-Estetik Ameliyatla Dudak Büyütme; İnce uçlu bir iğneyle doğal hyalünorik asit enjekte ediliyor. 6-8 ay gibi bir kalıcılığı vardır. Bu süre sonunda vücut tarafından emildiği için dudaklar eski formuna geri dönüyor. Tekrardan tekrar uygulamayı yapıyorsunuz. Bu işlem de estetik uzmanı tarafından yapılması gereken bir yöntemdir.

3-Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütme; Bitkisel ürünlerle veya kişisel bakım eşyalarınızı kullanarak doğal dudak büyütme yapabilirsiniz. Bunun için günde birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütme Nasıl Yapılır ?

Hijyenik olmayan, teknolojik veya ehliyetsiz kişiler tarafından yapılan dudak büyütme işlemlerinin doğurduğu kötü sonuçları sosyal medyada görmüşsünüzdür. Bu nedenle birçok kadın operasyon yaptırmaktan çekinmekte ve kendinin uygulayabileceği basit yöntemlere yönelmektedir. Sizin de evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz basit ve doğal dudak büyütme yöntemleri bulunuyor.

Bitkisel Ürünlerle Dudak Büyütme

Bitkisel çözümlerle dudaklarınıza hacim kavuşturabilirsiniz. Düzenli olarak doğal dudak büyütme yöntemlerini kullanırsanız, dolgun ve hacimli dudaklarınız olabilir. Bunun için düzenli olarak uygulamalısınız ve ihmal etmemelisiniz. Bitkisel ürünleri kullanırken dudaklarınızın nemli olmasına dikkat edin. Hacimli dudaklara kavuşayım derken dudaklarınızı çatlatıp, yıpratmayın.

Tarçın; bir çay kaşığı süzme bala, yarım çay kaşığı tarçın ekleyip, karıştırın. Nemli dudaklarınıza masaj yapar gibi sürün. Tarçının tanecikli yapısı, ölü derileri temizleyerek, dudaklarınıza hacim kazandırıyor. Bu işlemi günde bir defa uyguluyorsunuz. Uygulamadan beş dakika sonra dudaklarınızı ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Nane Yağı; Bir çay kaşığı nemlendirici kreme, bir çay kaşığı nane yağı döküp, karıştırın. Dudaklarınıza sürünüz. Burada dikkat etmeniz gereken nane yağını tek başına kullanmıyorsunuz. Her gün düzenli olarak bu karışımı dudaklarınıza sürüyorsunuz. Bu karışım hem dudak çatlamalarınızı önlüyor hem de dudaklarınıza canlılık ve dolgunluk kazandırıyor.

Biberiye Yağı; Her gün düzenli olarak bu yağdan az miktar dudaklarınıza masaj yapar gibi yediriyorsunuz. Soğuk havalarda dudaklarınızın çatlamasını da önleyecektir.

Bal; Her derde deva balı dudaklarınızı dolgunlaştırmada da kullanabilirsiniz. Diş fırçanıza biraz bal döküp, bununla masaj yapar gibi ovalıyorsunuz. Bal, hücre yenilenmesini sağladığı için, daha dolgun ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Doğal Yolla Dudak Büyütme Teknikleri

Dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olabilmek için kozmetik aletler veya ürünler almanız gerekmiyor. Evinizde bulunan basit eşyaları kullanarak da dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Diş fırçası; Her gün 2 dakikanızı dudaklarınızı fırçalamaya ayırabilirsiniz. Bunun için “yumuşak” özellikli bir diş fırçasına ihtiyacınız bulunuyor. Fırçayı kullanmadan önce dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayın. Daha sonra masaj yapar gibi hafif hareketlerle dudaklarınızın üstünde gezdirin.

Dudak pompası; Alabiliyorsanız bir dudak pompasıyla dudaklarınızı büyütebilirsiniz. Fakat bu işlemi evde deodorant kapağıyla da halledebilirsiniz. Kapakla dudaklarınızı kapatın, derin nefes alarak yanaklarınızı şişirin ve kapağa hafifçe üflemeye başlayın.

E vitamini maskesi; E vitamini, 4 damla tarçın yağı, 5 yemek kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırın. Karışımı 5 dakika bekletin. Karışımdan dudaklarınıza sürün. 20 dakika bekleyin. Daha sonra dudaklarınızı ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap