Sağlıklı bir evlilik için dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir? İşte altın kurallar!

Evliliğin tadı tuzunu oluşturan bazı tartışmalar olabilir ancak bunu ileri seviyeye taşımamak için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunuyor!

Mutlu evlilik herkesin hayali! Ancak dikkat edilmesi gereken bazı belli başlı kurallar yer almaktadır. Durun gözünüz hemen korkmasın biraz düşünecek olursanız çok basit birazda empati gereken kurallar bunlar! Eğerki mutlu bir birliktelik ve evlilik istiyorsanız sizler için hazırladığımız 5 altın kurala bir göz atmalısınız!

KALIPLAŞMIŞ KURALLARI YIKMA ZAMANI

Herkesin ağzında sakız haline gelmiş ve ezbere söylenenlerden bir tanesi de ”Evliliğin uzun sürsün istiyorsan kocanı her zaman alttan al!” klişelerini bir kenara bırakıyoruz. Bu tek taraflı susmak ve katlanmaktır. Oysa ki karşılıklı anlayış, empati ve saygı mutlu ve uzun evliliğin temellerini oluşturur unutmayın!

HER ŞEYİ TEK BAŞINIZA ÜSTLENMEYİN

Evliliği herhangi bir şeyle örneklendirmek istersek bunu en basit olarak inşaat temeli atılmaya başlanan bir inşaatla eş değerde tutabiliriz. Tek başına bir evi inşaa etmek hem uzun hemde sonunun ne zaman biteceği belli olmayan belkide yarım bırakılan bir iş haline getirebilir. Ancak iki kişi ile atılan temel hem daha çabuk biter hem de kaliteli bir iş ortaya çıkmış olur. Bu noktada evliliğinizde ortak rol paylaşımı yapıp her şeyi tek başına üstlenmeye çalışmak yerine görev paylaşımı yapmak partnerinizi size daha çok yaklaştıracak hemde bu durumu eğlenceli hale getirebilirsiniz.

ORTAK KURALLAR BELİRLEYİN

Bir hayat paylaşacaksınız ve zamanla bu evliliği birbirinize zindan etmek yerine istemediğiniz konuları birbirinize açıklayın ve ortak kurallar belirleyin!

CİNSEL HAYATI İHMAL ETMEYİN

İlişkilerin önemli noktalarından biri de cinseli hayattır. İstemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın ve bunu partnerinize açık bir şekilde ifade edin veya hoşlanmadığınız noktaları partnerinize açıklayarak ortak paydada cinsel yaşam oluşturun!

KENDİNİZDEN SOĞUTMAYIN

Evlilik labalilikten hoşlanmaz! Aynı evi paylaşıyor olabilirsiniz. Birbirinizin her şeyini biliyor olabilirsiniz. Ancak evlendiniz diye sonsuza kadar beraber olacaksınız diye bir kaide yok! Her zaman özel alanınız olsun ve partnerinizin sevmediği herhangi bir davranışı sırf evli olduğunuz için dayatmaya çalışıp partnerinizi kendinizden soğutmayın!

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap