Mükemmel ve uzun bir ilişkinin daha önce duymadığınız beş sırrı!

Yalnızlığın zirveye çıktığı bu yüzyılda iyi bir ilişki kurup sürdürmek pek kolay değildir. Birçok insanın hayatının öncelikleri arasında mutlu, sağlıklı ve uzun bir ilişkiye sahip olmak vardır. Uzun ve mutlu bir ilişki ise emek ve özveri ister. Peki uzun ve mutlu bir ilişkiye sahip olmak için ne yapmak gerekir? Mutlu, huzurlu, uzun ve mükemmel bir ilişki için yapmanı gereken 5 maddeyi sıraladık…

1. Daima dürüst olun

Dürüstlüğü temel alan ilişkiler güven ve huzur dolu geçer. Kişiler birbirine güven duyuyorsa zaten o ilişki mutlaka uzun soluklu olacaktır. Hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı durumlarda dürüstlüğün her zaman pozitif etkisi olur. Aksi halde yalan söylemek hem ilişkinin ömrünü kısaltır hem de telafisi yoktur.

2. Ortak hobiler edinip kaliteli zaman geçirin

Gündelik yaşamın yoğunluğu size fazla bir zaman bırakmaz. Bu sebepten ilişkinizi yaşayacağınız kısıtlı zamanı daha önemli hale getiriyor. Ortak bir ilgi alanı pozitif bir iletişim ve eğlencenin oluşmasını destekler. Ortak aktiviteniz kaliteyi arttıracağından birlikte olacağınız süreyi dolu dolu geçirmenizi sağlar.

 

3. Gerçekçi olun

Peri masallarındaki büyük aşkları yaşamayı hayal etmeyin. Hayalini ettiğiniz büyüyü partnerinize karşı duyduğunuz sevgiyle kıyaslamayın. Masalsı beklentilerin içine girmeyin.

4. Sevdiğinizle aynı zamanda iyi birer arkadaş olun

Uzun bir yolculuğun olmazsa olmazı arkadaşlıktır. İlişkiyi sürdüren geçici heyecan ya da zevklerden çok arkadaşlıktır. Sorunlarınızı tıpkı mutluluklarınızı paylaştığınız gibi paylaşın ve beraber mücadele edin.

 

5. Geçmişi kurcalamak yerine günümüze bakın

Birlikte olduğumuz kişinin geçmişini merak etmek çoğunlukla ilişkiyi zora sokar. Bu durum ciddi ilişkilerde önce endişe sonra kavga ortamı yaratır. Özellikle eski ilişkiler konusu hassastır. Siz; birlikte olduğunuz kişinin geçmişteki partnerleri ile bir yarışma içerisinde değilsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap