Sunal Ailesi: Anneler günü’ne inanmıyoruz….

Anneler günü etkinliği için bir araya geldiler! Yeşilçam’ın gönüllerde taht kuran ölümsüz ismi Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, Avrupa turnesi öncesi çocukları Ezo ve Ali Sunal ile Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin düzenlediği “Anneler Günü Sohbeti”ne katıldı. “Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü” gibi günlere inanmadıklarını vurgulayan Sunal Ailesi, yoğun ilgi gören etkinlikte katılımcıları doyasıya güldürürken bol bol da düşündürdü. Ezo Sunal’ın annesi için yazdığı şarkıyı anne-kız birlikte seslendirdi.

Sunal Ailesi üyeleri konuşmacı olunca konferans salonunda gülme sesleri eksik olmadı. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin gerçekleştirdiği “Anneler Günü Sohbeti”nin konuşmacı konukları Sunal Ailesi’ydi. Anne Gül Sunal ile çocukları oyuncu Ali Sunal ve eğitimci Ezo ve birbirlerine tatlı atışmaları ile geçen sohbette katılımcılar doyasıya güldü, gülerken de düşündü. Renkli sohbetin açılışını yapan Ali Sunal ailece Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi günlere inanmadıklarını vurgulayarak “Ben kafadan bir itirazla başlayayım; ben bu günlere tamamen karşıyım, önemsemiyorum. Çünkü hayatımıza bu kadar etki eden insanları bir günde hatırlayacaksak o gün de hatırlamayalım. Bu günlerin bir günle sınırlandırılmaması gerekiyor, her gün annemize şükredip, dua edip, teşekkür etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Gül Sunal: “Beni kahvaltıya götürmeyin!”

Anne Gül Sunal da “Ali’nin söylediğine katılıyorum; Anneler Günü, Babalar Günü diye bir şey yok, ben kabul etmiyorum. Bugünlerde başka programınız varsa yapın, bana hediye de almayın. Çok istiyorsanız yanağıma öpücük kondurursunuz, telefon edersiniz. Anne babaya saygı sonsuz ama baskı kurmanın da anlamı yok. Bir gün hediye kazak almakla, bir gün kahvaltıya götürmekle vicdanını rahatlatmak olmaz. Beni kahvaltıya götürmeyin. Biz Fenerbahçe’de oturuyoruz; anneler günü olduğunda Pazar sabahı ihtiyar birini kapan kahvaltıya götürüyor. Kadın yürüyemiyor, adam yürüyemiyor, onu oraya götürmek iş değil. Anneler Günü, Babalar Günü’nün tek ödülü onu Pazar günü ite kaka, sürükleye sürükleye kahvaltıya götürmek ya da hediye almak değil” diye konuştu.

   

Unutulmaz sanatçı Kemal Sunal yad edildi

Anneler Günü sohbetinde, Yeşilçam’ın gönüllerde taht kuran ölümsüz ismi Kemal Sunal da yad edildi. Gül Sunal “Aktörlüğü ayrı ama baba olarak da eş olarak da evde mükemmeldi. Gerçekten mükemmeldi! Kitabımda da yazarken dedim ki ‘Peygamber havasına’ sokmayayım, olumsuz şeyleri de anlatayım ama düşündüm düşündüm hakikaten bulamadım. Tabi ki münakaşalarımız oldu ama kötü bir şey bulamadım. Ona minnettarım, benim bu kadar huzurlu olmam onun sayesinde” diye konuştu. Ali Sunal da “Anne-babanızda sevmediğiniz davranışlar nelerdi?” sorusuna “O kadar iyi bir anne baba var ki önümüzde, onlar kadar iyi olamayacağımdan endişe ederim. Çünkü bizde çıta çok yüksek” dedi. Kemal Sunal ve Gül Sunal’ın eğitimci kızları Ezo Sunal da “Annem ve babam bize her zaman bizi çok sevdiklerini hissettirdiler. Günümüzde anne babalar çocuklarından şikayet ediyorlar ‘laf dinlemiyor, şunu istedi aldık, yapmadı’ diye. Çocuk çünkü mutlu değil! Çocuk için en önemli şey, anne babanın sevgisini her zaman hissetmek, çocuğa gerekli sınırları koymak, bol zaman ayırmak. Evin patronu çocuk değil, anne baba olmalı” dedi. Ezo Sunal’ın annesi için yazdığı şarkıyı da anne-kız birlikte seslendirdi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap