Bu sezon da trend beyaz Sneaker! 5 adımda Sneaker temizliği

Sneaker temizliği nasıl yapılır? Konfor dozunu artırmak için tercih ettiğimiz sneaker’ların da gündelik hatta, haftalık bakıma ihtiyaçları var. Kötü hava şartlarına, aşırı sıcaklara ve yağmura çamura dayanıklılık gösteren sportif ayakkabılar, zamanla yıpranıp giyilmez hale gelebiliyorlar. Böyle bir sondan kaçınmak için aşağıda yazdığımız rutin bakım teknikleriyle sneaker’larınızın ömrünü uzatabilirsiniz. İşte 5 adımda kolayca yapabileceğiniz sneaker temizliği ipuçları…

 

1)Olmazsa olmaz: Yumuşak dokulu fırça
Sneaker temizliğinin ilk adımı yumuşak dokulu fırçalarla olmalı. Sert bir dokuya sahip fırçalar, özellikle beyaz ayakkabılar da istenmeyen izlere sebebiyet verebilir. Dayanıklı olmalarına rağmen, sneaker’larınıza hassas davranmakta fayda var.

5)Yeni bağcık şart!

2)Mikro elyaf bez

Fırçayla kurumuş çamur gibi ağır lekeleri yok ettikten sonra, temizliğe mikro elyaf bezle devam etmeniz tavsiyemizdir. Böylelikle hem sneaker’larınızın derisini korumuş, hem de hafif yumuşatmış olursunuz.

3)Sıkça temizleyin!

Kirin sneaker’larınızın üzerinde fazla durmasına izin vermeyin! Ne kadar sık temizlerseniz, o kadar iyi. Çamaşır makinesi de bir opsiyon olarak değerlendirelebilir fakat bu işlemin ayakkabılarınıza ciddi derecede zarar verebilme ihtimalini de gözden geçirin!

4)Kuru tutun!

Sneaker’larınızı giydikten sonra anında kapalı bir alana kaldırmamaya özen gösterin. Zira uzun soluklu bir sneaker kullanımı için ayakkabının iç kısmının kuru olması ve nefes alması gerek.

5)Yeni bağcık şart

Sneaker’ların yalnızca iç ve dış kısımlarının kirlendiğini zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Bağacıklar da en çok kir tutan kısımlar arasında. Bu nedenle bağcıklarınızı sık aralıklarla değiştirmeniz ayakkabılarınıza yeni bir görünüm katarken, bakım rutininizi eksiksiz tamamlamanıza sebep olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap