En İyi Bacak Egzersizleri! Bacaklarınızı Şekle Sokacak Egzersizler

Zindeliği seven ve forma giren kadınların sağlam bir bacak egzersizine ihtiyacı var. Bu sadece harika görünen bacaklara sahip olmakla ilgili değil. Güçlü bacaklar genel zindelik hedeflerinde size yardımcı olabilir. Kilo vermek veya genel sağlık için çalışıyor olsanız da, bunu biraz bacak egzersizleri yapmadan yapamazsınız. En iyi bacak egzersizleri bazılarını evde yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ağırlıklara erişiminiz yoksa, bu hareketlerden bazıları için spor salonuna gitmek isteyebilirsiniz.

Güçlü Bacakların Faydaları

Elbette, özellikle kadınlar için güçlü, sıkı bacakların sadece formda olmaktan ve güzel görünmekten daha fazla faydası vardır. Güçlü bacaklar denge ve çevikliğe yardımcı olur ve bu da kadınlar için sarkopeni, osteoartrit veya bacaklarda kan pıhtıları gibi yaygın durumların önlenmesine yardımcı olabilir. Güçlü bacaklar, özellikle kalça ve dizde düşme ve kırılmaların önlenmesine yardımcı olacaktır. Ve tabii ki, spor için bacaklarınızı güçlendirmeyi düşünmüyorsanız bile, güçlü bacaklar günlük hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır!

bacak egzersizleri

Bacaklarınızın Ana Kas Grupları

Egzersizlerimiz ve anlattığımız program, bacaklarınızın her bir ana kas grubunu çalıştıracaktır.

Kuadriseps

Kuadriseps, uyluğunuzun ön tarafındaki büyük kaslardır. Denge, hız, çeviklik ve güç için çok önemlidirler, bu nedenle ne yapmak isterseniz isteyin, güçlü dörtlüler çok önemlidir.

Diz Arkası Kirişleri

Hamstringler, uyluğunuzun arkasındaki uzun kaslardır. Bu, yaralanmaya çok eğilimli bir alandır, bu nedenle hamstringlerinizi güçlü tutmak önemlidir. Tonlu uyluklar sizin için önemliyse, hamstringler başlama yeridir, çünkü tonlu hamstringler üst bacağınızı bir arada tutar, ayrıca altınıza da tanım katarlar!

Baldır

Birçok alt vücut egzersizi buzağıları tamamen görmezden gelir, ancak birçok kadın için tonda buzağılar önemlidir. Çok etek veya şort giyiyorsanız, büyük olasılıkla belirgin ve düzgün buzağılar isteyeceksiniz. Programımız, hem üst baldırı (Gastrocnemius kası) hem de alt baldırı (Soleus kası) olmak üzere buzağılarınızı tonlamak ve güçlendirmek için birkaç harika egzersiz içerir.

Kadınlar İçin En İyi Bacak Egzersizleri

Çömelme

Çömelme basit bir egzersizdir, ancak bacakların büyük kaslarını çalıştırmak ve güçlendirmek için en etkili hareketlerden biridir. Sadece bu da değil, kalça kaslarınız, baldırlarınız ve hatta karın kaslarınız da devreye giriyor!

Baldır Kası Geliştirme Hareketi

Çoğu bacak egzersizi, üst bacağın büyük kaslarına odaklanır, ancak baldırlarınızı güçlendirmek ve sıkılaştırmak önemlidir. Güçlü, dengeli buzağılar ayak bileği ve diz yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur!

Koşu

Bununla birlikte, kilo vermeye yardımcı olabilecek ve genel zindeliğinizi artırabilecek egzersiz hakkında konuştuğumuzda, koşmak için söylenecek çok şey var. Koşu, yıllardır iyi bir sebepten dolayı fitness favorilerinden biri olmuştur. Vücudunuzu tepeden tırnağa çalıştırır, yağsız kas yapar ve ekipman gerektirmez.

Bacak Egzersizi

Açıkladığımız egzersizler, spor salonuna gitmenizi veya çok fazla ekipman satın almanızı gerektirmez. Bir sandalyeye veya alçak bir masaya ihtiyacınız olacak ve harika bir basamak tahtanız varsa yeterli olacaktır!

Tüm hareketleri doğru bir şekilde tamamlamanız önemlidir ve eğer kendinizi ağır ağırlıklarla yüklerseniz, formunuzu kaybetme veya tüm tekrarları ve setleri tamamlamama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Gerçek bir egzersiz yapmanıza ve biraz kalori yakmanıza yardımcı olmak için, programımız her hareketin hedeflediği kas gruplarını değiştirir. Bu, kanın bir kas grubundan diğerine ve tekrar tekrar hareket etmesini sağlar, ancak aynı zamanda bir kas grubunun siz diğerini çalıştırırken dinlenmesine izin vererek formu korumanıza yardımcı olur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap