En İyi Göğüs Egzersizleri! Göğüs Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Bu yazıda, göğsünüzü yukarı kaldırıp sıkı ve tam bir göğüs elde etmek için tasarlanmış kadınlar için en iyi göğüs egzersizleri vurgulayacağız. Öncellikle göğüs egzersizleri yararları nelerdir?

Duruşunuzu İyileştireceksiniz

Duruş söz konusu olduğunda, tüm dikkat sırt ve omuzlar üzerindedir. Bununla birlikte, üst vücuttaki en büyük kaslardan biri olarak, göğüs kasları, kürek kemiğini ve omuz eklemini destekleyerek, duruş ve dik stabilitenin korunmasında eşit derecede önemli bir rol oynar.

göğüs egzersizleri

Daha Kolay Nefes Alacaksınız

Duruşunuzu sabitlediğinizde göğsünüzü de açarsınız, bu da derin ve kaliteli nefes almayı kolaylaştırır. Daha küçük, üçgen kas üçüncü, dördüncü ve beşinci kaburgalarınızın ortasına bağlandığı için özellikle küçük göğüs özellikle yararlıdır. Ne zaman nefes alırsanız, göğüs kasları gerilerek göğüs kafenizin genişlemesine izin verir.

Günlük Yaşamı Daha Kolay Hale Getireceksiniz

Spor salonunun dışında, göğüs kaslarınız eve market poşetleri yüklemekten, ağır bir kapıyı itmeye veya bir havalimanının etrafında bir valiz çekmeye kadar çok çeşitli günlük aktivitelerde önemli bir rol oynar. Yaptığımız hemen hemen her üst vücut aktivitesi veya hareketi pektoral kasları önemli ölçüde içerir.

Göğüs kaslarınızın birincil işlevleri, üst kolunuzu bükmek (kaldırmak), eklemek (geri getirmek) ve medial olarak döndürmektir (içe doğru çevirmek). Yani, bir şeyleri toplamayı, bir şeyleri tutmayı, sıkmayı veya itmeyi içeren herhangi bir hareketi düşünürseniz, göğüs kasları bunların hepsine dahil olur.

Bu nedenle, göğüs kaslarınız kullanılmama nedeniyle zayıfsa, evinize market poşetleri taşıma ve yükleme eylemi bir meydan okuma gibi gelebilir. Tamamen işlevsel bir bakış açısıyla, kadınlar için bu göğüs egzersizini egzersiz gündeminize eklerseniz günlük yolunuzu daha kolay hale getireceksiniz.

Diğer Kasları Çalıştıracaksınız

Elbette, göğüs kasları yukarıda açıklandığı gibi büyük, önemli kaslardır. Ama aynı zamanda önemlidirler çünkü çevreleyen bir grup kası – yani omuzlar, sırt ve triseps – harekete geçirirler, bu da herhangi bir göğüs egzersizini harika bir üst vücut hareketi yapar.

Kadınlar İçin En İyi Göğüs Egzersizi Hareketleri

Ağırlıklar ile göğüs egzersizi yapmak için ekipmanla dolu bir spor salonuna ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bunun için sadece birkaç eşyaya ihtiyacınız var. Evde en iyi göğüs egzersizini sadece biraz dambıl ve bir sağlık topuyla yapabilirsiniz. Aşağıdaki kadınlar için göğüs egzersizleri her biri, göğüslerin arkasındaki kasları ve diğer önemli üst vücut kaslarını güçlendirir, böylece her yönden daha güçlü olanlardan uzaklaşırsınız.

Dambıl Göğüs Presi

Her elinizde hafif ila orta dambıl olan bir bankta oturun. Dirseklerinizi kaburga kemiğinize sıkın ve kendinizi yavaşça bankın üzerine indirin, böylece başınızın arkası bankta dinlenirken, dambılları omuzlarınızın önünde tutarak yüz üstü olacaksınız.

Dambıl Yana Açış

Başlamaya hazır olduğunuzda, ayaklarınızı yere bastırın ve dirseklerinizi merkezinize 90 derecelik bir açıda olacak şekilde açın. Ardından, her iki dambıla aynı anda göğsünüzden uzağa ve doğrudan omuzlarınızın üzerinden bastırarak nefes verin. Göğüs yüksekliğine geri inerken nefes alın.

Dambıl Göğüs Presi için yaptığınız gibi başlayın, ancak bu hareketi daha önce yapmadıysanız daha hafif ağırlık kullanmayı düşünün. Bacaklarınızın veya kalçalarınızın üst kısmına yaslanan ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde her elinizde bir dambıl ile bankta düz bir şekilde uzanın.

Ağırlıkları yükseltmek için bacaklarınızı kullanarak, halterleri uzatılmış kollarla doğrudan göğsünüzün üzerinde tutmak için kaldırın. Omuz bıçaklarınız doğal olarak birbirine sıkılırken, dirseklerinizde hafif bir bükülme tutarak, her iki kolunuzu bir “T” şeklinde soluyun ve yanlara doğru indirin (dirseklerinizin bankın altına düşmesine izin vermeyin). Dambıllar omuz yüksekliğine ulaştığında, durun, sonra nefes verin ve halterleri başlangıç ​​pozisyonuna geri çekmek için göğsünüzü sıkın. Sekiz ila 10 tekrardan oluşan üç set hedefleyin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap