Kuru ve Yıpranmış Saçlarınızı Canlandırın

Saçları yıpratan pek çok faktör vardır. Sürekli ısıl işlem uygulamak ve saç şekillendiricisi kullanmak yıpranmalara neden olur. Boya, röfle gibi renklendirme uygulamaları da zamanla saçların yıpranmasını sağlar. Yanlış saç fırçası kullanmak, saçları düzenli kestirmemek ve bakım yapmamak saçların  güçsüzleşmesini sağlar. Düzenli uygulamalar ve bakım maskeleri ile saçlarınızın canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bakım Ürünlerine Güvenin

Şampuan ve saç kreminin saçlar için yeterli olduğu düşünülse de düzenli olarak ek bakım uygulamaları yapmak gerekir. Kuru ve yıpranmış saçlar için özel olarak önerilen bakım kürlerini uygulayabilir ya da çeşitli yağlar ile kendi kürünüzü hazırlayabilirsiniz. Hindistan cevizi, argan ya da badem yağı evde yapacağınız kürlerde kullanabileceğiniz yağlardan bazılarıdır.

Saçlarınıza Özenle Dokunun

Saçlarınız için kullandığınız ürünlerin yanı sıra ürünleri nasıl uyguladığınız da önemlidir. Banyo suyunun çok sıcak olmaması saçların sağlıklı olması açısından önemlidir. Saç kurutma veya şekillendirme makinelerini yüksek sıcaklıkta kullanmamak gerekir. Şekillendiricilerin yüzeyinin saça zarar vermeyen malzemelerden yapıldığını kontrol ederek kullanın. Saçları yumuşak hareketlerle taramak çok dolaşan saçlara saç tarama spreyi uygulamak kırılmaları azaltır ve saçın daha sağlıklı olmasını sağlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap