Selülit Oluşumlarınızı Photoshop Kullanmadan Yok Edin

Selülit Nasıl oluşur?

Selülit maalesef çoğu kadının ortak problemi. Selülit nasıl olur? Yaşla alakası var mıdır? Araştırmalara bakılırsa selülitin oluşma sebebi, vücuttaki doku ve yağların dengesiz ve sorunlu olmasından kaynaklıdır. Araştırmalara göre, kesin sebepler olmamakla birlikle hormonlar, beslenme şekli, gen gibi durumlar selülit oluşumunu tetikler. Kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit problemini az masraflı yollarla tedavi etmek mümkün. Peki nasıl mı?

"<yoastmark

Öncelikle selülit oluşumunun yaşla hiçbir şekilde alakası olmadığını bilin. Selülitli bölgede kan dolaşımı azaldığından dolayı yağ dokusu artar ve selülit denilen olay bu şekilde meydana gelir. Pürüzsüz bedenler için biraz çaba gerekli. Ilk olarak tuzu azaltmalı ve bolca su tüketmelisiniz. Cips, çikolata, yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalı ve geceleri yemek yememeye özen göstermelisiniz. Limonlu ılık su bir toksin savardır. Bu yüzden sabahları kahvaltıdan hemen önce 1 bardak içmekte yarar var. Selülitli bölgeye kesinlikle kese yapmalısınız! Yosun sabunları derinin altında birikmiş olan yağ tabakasını azaltmak için oldukça faydalıdır. Bacaklarınızda eğer varis varsa hem yeni oluşumu engelle ve deriyi yumuşatır. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmalı, sigaradan uzak durmalısınız. Çünkü sigara kullanımı oksijen oranını olumsuz derecede etkiler v kan dolaşımını yavaşlatır. Hızlı yemek yememeye çalışmalısınız ve ve ve haşlanan yemeklerin kızartmalardan daha iyi olduğunu hatırlamalısınız.

"<yoastmark

Egzersiz Kısmına Gelirsek

Çömelme hareketi: Kesinlikle çömelme hareketi işinize yarayacak! Belinizi bükmeden, dizlerinizin üzerine çömelin ve dik bir şekilde kalkın. Bu hareketi 12 kez tekrarlayın. Sonuçlara siz bile inanamayacaksınız 🙂

Geri bükülme: Yere yüz üstü şekilde uzanın ve ellerinizi avucunuz yere değecek şekilde koyun. Ellerinizi yere paralel olarak yukarıya kaldırın ve bu işlemi yaparken vücudunuzu geriye doğru kaldırın. Bu yöntemi 12 kez tekrarlayın ve selülitlerinizden kurtulun.

Ek Olarak: 

Kahve kürü: zeytinyağı ve kahvenin içerisindeki ılık kalan kalıntıyı karıştırın. Bu karışımı bir bütün halinde selülitinizin olduğu yere sürün birkaç dakika bekleyin streç film sarın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra sert bir şekilde ellerinizi kullanarak masaj yapın. Ardından ılık suyla temizleyin. Haftada 2 veya 3 kez bu işlemi yapmanız kan akışınızın hızlanmasına ve selülitlerinizin azalmasını sağlayacaktır.

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap