Regl Dönemi: Sancıları Dindirmenin 8 Doğal Yolu!

Adet Sancısına İyi Gelen 8 Şey

Kadınların regl dönemi, vücuttaki hormonal denge bozulur. Regl dönemlerinde, kadınlar değişik ruh hallerinde olabilir. Doğal bir süreç olan adet dönemleri sancılarla birlikte katlanılmaz bir durum yaratabiliyor. Karın ağrılarını geçirmek için ilaçlara sarılmak yerine doğal besinlere sarılmalısınız. Ayrıca regl dönemlerinde yaşanılan stres, şişkinlik, sürekli olarak tatlı krizlerini geçirecek bir ton besin de mevcut. Şimdi gelin regl döneminde iyi gelen bu besinlerin neler olduğuna hep birlikte bir göz atalım;

Regl Dönemi İçin Doğal Yöntemler İşte buyrun…

regl dönemi
regl dönemi

Humus: Humus tüketmek, regl kramplarını azaltır ve kasık ağrılarına iyi gelir. Lezzetli bir meze olan humusun ana maddesi nohut olduğundan dolayı, uyumanıza yardımcı olma ve ruh halini iyileştirme gibi etkileri vardır.

regl dönemi
regl dönemi

 

 

 

 

 

 

 

Ananas: ananas meyvesi, şişkinliği giderir, krampları azaltır. Her adet döneminde iki dilim yemeniz kaslarınızın rahatlamasına, regl ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan ananası meyve suyu olarak da tüketebilirsiniz.

regl dönemi
regl dönemi

Keten tohumu: keten tohumu sancıyı azaltır. 1 kâse yoğurt, 2 yemek kaşığı keten tohumunu karıştırın ve yiyin. Bu karışımı, sancılarınız başlar başlamaz her adet gününüzde tüketin.

regl dönemi
regl dönemi

Maydanoz suyu: sıcak su ve 1 demlik maydanozu 5 dakika kadar demlendirin daha sonra bardağa alın ve her adet gününüzde 2-3 bardak için ağrılarınızın azaldığını hissedeceksiniz.

regl dönemi
regl dönemi

Soğan çayı: sancıyı azaltan soğan çayı için 1 soğanı dörde bölün ve üstüne su ekleyerek ocakta kaynatın. Kaynayan soğanı bir süzgeç yardımıyla sürahiye boşaltın ve her regl döneminde 2 bardak için.

regl dönemi
regl dönemi

Muz: Kasıklarda meydana gelen ağrıları engellemek için, bir adet muz yiyebilirsiniz. Regl sancısı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen muz meyvesi aynı zamanda şişkinlikleri de önler. Kramp ve ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.

regl dönemi
regl dönemi

Çay: uzmanlar regl döneminde kola, kahve gibi kafein içeren gıdalardan uzak durulması gerektiğini vurguladı. Civan perçemi çayı sancıyı azaltır. ½ litre su ve 5 gram civanperçemini 3 dakika kadar demleyin süzün ve her sabah ve akşam bir su bardağıyla için.

regl dönemi
regl dönemi

 

regl dönemi
regl dönemi

Ispanak ve lahana: Yeşil yapraklı sebzeler, birçok sağlık sorununda önerilen yiyeceklerdir. Ağrılarınızı azaltır ve midenizin de rahatlamasına yardımcı olur.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap