Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj Hataları

Makyaj, en iyi yüz özelliklerimizi vurgular ve cildimizin iyi beslenmesini sağlayarak kendimize olan güvenimizi yerine getirir. Hepimiz taze ve genç görünmek isterken, makyaj bu isteğimize çokça yardımcı olabilir. Ama bazen güzel görünmek için yaptığımız makyaj uygulamaları, olduğumuzdan yaşlı görünmemize sebep olur ve yüz çevresinde orantılı durmayabilir. Makyajda kullanılan renkler sınırsız fakat teknik olarak herkesin ayrı bir yüz şekli var bu yüzden her trend herkese uymuyor. Örneğin bu yılın modası kırmızı ve parlak dudaklar ön planda ama çok kalın bir dudak da bu uygulama pek hoş durmuyor. Ve tabi doğrusunu sandığınız şeyler yanlış da olabilir. Biz de bu hataların üstünü karalamak ve yapılan hataları düzeltmek için doğru makyaj için neler yapabileceğimizi sizlere anlatmak istedik.

Allık

makyaj
makyaj

Acelem var ya da pek bir şeye ihtiyaç duymuyorum allık sürüp dışarı çıkmalıyım demek büyük bir yanlış. Cildinizin dokusundaki renk eşitliği sağlanmazsa kullanılacak herhangi bir renk kendini göstermez ve karmaşık durur. Yanağınızda bir renk var evet ama nerde başlayıp nerede bittiği belli olmayan bir görüntüden ibaret sadece. Eğer fondöten kullanmayı tercih etmiyorsanız, allığı sürmeden önce renkli bir nemlendiriciyi yüzünüze uygulayın. Eğer allıktan önce bu işlemi yaparsanız yüzünüze katmak istediğiniz renk daha canlı ve daha dayanıklı olur. Fırça kullanımı da bu noktada çok önemli. Çünkü fırçayı allığa batırıp eğer direk olarak yüzünüze sürerseniz fırçada kalan bütün ürün cilde yapışır ve kötü bir görünüm elde ederken, homojen dağılıma da izin vermemiş olursunuz.

Yumuşak ve küçük fırça yardımıyla kulak hizanızdan itibaren saç diplerinizden alın elmacık kemiğinizin altına doğru yuvarlak çizerek allığı uygulayın. Herkesin yüz tipi farklı olduğundan dolayı elmacık kemiği aynı hiza da değildir bu yüzden elmacık kemiklerinizi bulun ve işlemi son olarak saç diplerinizden bitirerek tamamlayın.

Pudra

makyaj
makyaj

Pudra burun ve çene kısmındaki parlak görünümü yok etmek, daha aza indirgemek için kullanılan bir ürün olmalıdır. Bu yüzden pudrayı tüm yüze uygulamak kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Aksi taktirde kırışıklıkların daha çok meydana çıkmasına neden olur.

Far

makyaj
makyaj

Tek bir fırçayla farı göz kapaklarına uygulamak çok yanlış bir işlemdir. Göz makyajında kullanılması gereken belli başlı fırçalar var. Bu fırçaları gözlerinizin iç kısmına a, göz kapağının ortalarında ve sadece kaş çizgisinde kullanmaya dikkat edin.

Dudak

makyaj
makyaj

Başarılı ve güzel gözüken makyaj uygulaması için dudak kalemi kullanmak kesinlikle şart. Dudağınızı tanımak bu noktada çok önemli. Dudak sınırlarınızı biraz aşarak daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Maskara

Maskarayı ilk olarak kirpik uçlarınıza sürmelisiniz. Çünkü dipten başlanan bir maskara gün içerisinde kirpikleri taşıyamaz ve pütür pütür olur. Kirpik uçlarınıza değdirdiğiniz maskarayı daha sonra kirpik diplerinize uygulamalısınız. Ayrıca maskarayı, birkaç tabaka halinde sürmemeye özen göstermelisiniz bu kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap