Gözlük Kullananlara Makyaj Tüyoları

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Tüyoları Nelerdir?

Göz bozukluğu nedeniyle düzenli olarak gözlük kullanmak zorunda olan bazı kadınlar makyaj yapmak istemiyor. Gözlük yüzünden makyajın güzel durmayacağını düşünüyor. Siz de bu fikre katılıyorsanız doğru makyaj yapmayı bilmiyorsunuz demektir. Birkaç ufak tüyoyla dikkat çekici bir makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj

– Krem allık yerine toz allık kullanabilirsiniz. Çünkü krem olan, gözlükle temas ettiğinde şakak kısımlarınızda iz yapabilir. Bunu önlemek için toz allık kurtarıcınız olacaktır.

– Gözlüklü kadınlar için dudaklara ruj sürülmesi büyük önem taşıyor. Çünkü gözlerden sonra en dikkat çekici yer dudaklardır. Kıyafetinize ve göz makyajınıza uygun ruju seçtiğinizde, makyajınız kusursuz olacaktır. Ayrıca rujunuzun renginin gözlüğünüzle uyumlu olması da size ayrı bir hava katar, aklınızda olsun!

Ruj

– Makyajınızda transparan pudrayı kalın makyaj fırçası ile bolca kullanmalısınız. Çünkü pudra, ciltte gün içerisinde meydana gelen yağlanmayı önler. Bu sayede makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlar.

– Rimel seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. Çünkü yapacağınız küçük bir taşırma veya topaklanma, gözlerinizi olduğundan iri gösterir. Bu da sizi rahatsız hissettirebilir.

İpek Kirpikler
İpek Kirpikler

– Parlak farlar kullanmayın. Gözlük camının parlamasıyla birlikte hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Bunun yerine mat ve soft tonları tercih edebilirsiniz.

Fondöten

– Gözlerinizi belirginleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey; koyu renk kalem kullanmaktır. Gözünüzün alt kısmına da beyaz kalem çektikten sonra istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

– Kirpiklerinize çift kat rimel sürebilirsiniz. Tabii bu noktada yine kullandığınız rimelin kalitesi önem taşıyor. Demin bahsettiğimiz topaklanmanın oluşmaması, kirpiklerinizin dikkat çekici görünebilmesi için kaliteli rimel kullanımı önem taşıyor.

– Ne kadar kalın çerçeveli bir gözlüğünüz varsa, eyeliner’ı da o kadar kalın çekmelisiniz. Aynı şekilde çerçeveniz ince ise de ince eyeliner tercih etmeniz gerekiyor. Doğru orantılı olursa gözlerinizi daha rahat ön plana çıkarırsınız.

– Gözlüğün arkasında gözünüzün daha büyük ve güzel görünebilmesi için maskaraların kuvvetli kullanılması gerekmektedir.

– Göz makyajınızın dikkat çekici durabilmesi için gözlük çerçevesiyle kaşınızın da uyumlu olması gerekir. Aslında öncelikli olarak buna dikkat etmeniz gerekir. Kaşlarınız kalınsa ince çerçeveli, kaşlarınız inceyse de kalın çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz.

– Gözaltlarınız daima aydınlık olmalı. Bunun için de aydınlatıcı ürün kullanabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap