7 MUHTEŞEM CİLT DOĞAL MAKYAJ GÖRÜNÜMLERİ

doğal bir makyaj

Doğal makyaj nedir ? Doğal bir makyaj için dikkat edilmesi gerek ipuçları yazımızda.Makyaj yaparken hayat kurtaran ipuçları makyaj teknikleri.

Doğal makyaj nedir? Doğal makyaj yapmak için ipuçları.

Günlük hayatımızda hepimiz bir şekilde makyaj yaparız. Ancak makyaj söz konusu olduğunda bazen daha azı daha fazlası anlamına gelebilmektedir. Her şekilde hepimiz göz alıcı bir görünüme sahip olmak isteriz ve bununla kendimizi iyi hissederiz. Bazı durumlarda çok göze batan makyajlar örneğin okul veya iş gibi günlük durumlarda çok pratik değildir ve fazla kaçabilirler bulunduğumuz ortama göre.

İşte bu yüzden doğal makyaj, kusurları gizlemek için tam ihtiyacınız olan yardımcıdır. Cilt, gözler ve dudaklar gibi birkaç kilit alana odaklanan basit bir makyaj yaklaşımıdır. Hem çok daha az ürün kullanacak hem de daha az zamanınızı alacak. Ayrıca bu görünüme ulaşmak için karmaşık teknikler bilmenize de gerek yok. Hepiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Doğal makyajı nasıl yapacağınızı öğrenmek, hızlı ve kolay bir şekilde uygulamaya başlamak için önce sizler için hazırladığımız 7 muhteşem doğal makyaj öğretisine bir göz atın.

İşte sizler için hazırladığımız ve gündelik hayatta kullanabileceğiniz doğal makyaj görünüşünü elde edebileceğiniz bazı yöntemler; 

  • Cildinize Dikkat Edin
  • Nemlendirici, Güneş Koruyucu ve Astar Uygulayın
  • Fondöten Sürün
  • Gizleyin ve Pudra Sürün 
  • Uygun Yanak Rengi Seçin
  • Eyeliner Uygulayın (İsteğe bağlı)
  • Dudaklarınızı Nemlendirin

Doğal Makyaj Görünümü İçin Yapmanız Gerekenler 

1. Cildinize Dikkat Edin

Doğal makyaj için cilt bakımı

Harika makyajın anahtarı tabii ki üzerinde çalışacağınız cildinize iyi bakmaktır. Bu nedenle kendinize iyi bir cilt bakımı rutini sağlamaya çalışın. Doğal makyaj söz konusu olduğunda bu kesinlikle çok önemlidir çünkü daha hafif bir fondöten veya kapatıcı kullanmaya başlayacaksınız. Temizlik ve tonlamanın yanı sıra, cildinizin parlamasını sağlamak için atabileceğiniz birkaç adım daha vardır. Bunlar;

  • Cildinizin pürüzsüz bir dokuya sahip olmasını sağlamak için akne ve siyah noktalarınızı temizleyin.
  • Hassas ciltler için tasarlanmış yatıştırıcı, nemlendirici ürünlerle herhangi bir kızarıklığı veya tahrişi tedavi edin.
  • Son olarak, retinol veya C vitamini serumu ile ince çizgileri ve pigmentasyonu azaltın.

2. Nemlendirin ve Güneş Koruyun

Doğal makyaj için nemlendirici kullanımı

Doğal makyaj görünümünüze başlamadan önce, cildinizin nemlendirildiğinden ve güneşten korunduğundan emin olmak önemlidir. Uyguladığınız nemlendirici tipi cilt tipinize bağlı olacaktır. Yağlı, kuru veya karma uygulamalar mevsime göre değişiklik gösterebilir. Yaşlanmayı geciktirmenin en önemli bileşeni, her gün yüksek spektrumlu bir güneş kremi sürmektir. Bu sizi hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruyacaktır. Daha sonra, prime zamanı! Primer, makyajınızı yaptıktan sonra cildinizin daha da kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Sadece kırışıklıkları ve gözenekleri bulanıklaştırmakla kalmaz aynı zamanda fondöteninizin üzerinde kayması için pürüzsüz bir temel oluşturur ve gün boyunca makyajınızı yerinde tutar.

3. Fondöten Sürün

Doğal bir makyaj için Fondöten kullanımı

Doğal bir görünüm genellikle sadece bir veya iki ince göz farı gerektirir. Doğal bir makyaj görünümü oluşturmak için, hafif ve orta kapsama alanına sahip bir temel seçmek istersiniz çünkü ağır bir temel oluşturmak neredeyse tüm yüz hattınızın özelliklerini ortadan kaldırabilir. Sıvı türleri genellikle en doğal sonuca sahiptir ve taze, nemli bir parıltı oluşturmak için bir damla aydınlatıcıyı bunlara karıştırabilirsiniz. Cilt tipinize ve cildinize en yakın gölgeye uygun bir formül seçmeniz bu aşamada çok önemlidir. Son olarak, uygulama doğal görünümlü bir temel oluşturmak için en kritik adımdır. İster fırça ister sünger ya da parmaklarınızı kullanın ancak dikkatli bir şekilde başladığınızdan ve özellikle saç çizginizin, kulaklarınızın ve çenenizin etrafına dikkatlice sürdüğünüzden emin olun.

4. Kapatıcı Sürün

Mükemmel makyaj görünümünü elde etmek için kapatıcı kesinlikle unutulmaması gereken bir zorunluluktur. Bununla birlikte doğal görünmek istediğiniz için dikkatli bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Eğer çilleriniz varsa ve çillerinizi gizlemek istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Cildinizle aynı dokuya sahip bir formül seçin, böylece sorunsuz bir şekilde birbirini tamamlayacaktır. Fondöteniniz nemliyse ve kapatıcınız matsa veya tersi ise düzensiz görünecektir. Bunun yerine iki farklı renk tonu kullanın. Lekeleriniz için cildinizle aynı tonda olan ve göz altı halkalarını aydınlatmak için bir ila iki ton daha açık olması gibi. Kapatıcıyı bir fırça ile uygulayın ve karıştırmak için parmağınızın ucunu kullanabilirsiniz.

5. Uygun Yanak Rengi Seçin

Doğru renk seçimi.Doğal makyaj için doğru yanak rengi seçimi

Bir allık dokunuşu ile doğal makyaj görünümü elde edebilirsiniz. Bu yöntem yüzünüze boyut katmanın yanı sıra genç ve sağlıklı bir ışıltı da verecektir. En iyi yanak rengi, cildinizin alt tonlarını zahmetsizce düzleştirecek doğal renginizdir. Bu renk soluk pembeden kayısı, derin gül veya hatta leylak rengi arasında değişebilir. Birkaç farklı allık vardır ancak cildinizi pudra ile ayarladıysanız eğer aynı dokuya sahip bir allık veya çizgi olmadan üzerine karışacaktır. Büyük, kabarık bir fırça kullanın ve yanaklarınızdaki elmacık kemiklerinizden başlayın, ardından en doğal bitiş için karıştırın ve dışarı çıkarın. Görünüşü ince tutmak önemlidir bu yüzden rengin çok yoğun olduğunu düşünüyorsanız, cildinizi geri kapatmak için kullandığınız fırça ile üzerine gidin.

6. Dudaklarınızı Nemlendirin

Doğal bir makyaj için dudak nemlendiricisi kullanımı

Kimse kuru, çatlamış veya pul pul gözüken dudaklar istemez! Bu sorunun nedeni genellikle cildinizin nem eksikliği, soğuk ya da rüzgârlı havalardır. Dudak kremi uygulamadan önce cildinizdeki ölü deriyi nazikçe dökmeye çalışın. Bu işlemi yumuşak uçlu bir diş fırçası yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Peeling, dudaklarınızı daha sağlıklı gösterecektir ve doğal renklerini ortaya çıkaracaktır. Ardından, bir dudak maskesi veya balsamı uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra dudaklarınızın daha büyük ve daha derin renkte görünmesi için dolgun bir balsam veya serum kullanabilirsiniz. Dudağınızı önceden hazırlamak rujunuzun ve parlaklığının sorunsuz bir olmasını sağlayacaktır.

7. Eyeliner uygulayın (İsteğe Bağlı)

Eyeliner kullanımı ile doğal bir makyaj

Doğal makyaj uygulamasında göz kalemi olmasa da olur. İsterseniz sadece kirpiklerinizi kıvırın veya hafif bir rimel sürün. Biraz daha zamanınız varsa, gözlerinizin şeklini ustaca geliştirebilir ve kirpiklerinizin göz kalemi ile daha kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha cesur renkler yerine bu aşamada siyah renge sadık kalın ve sadece üst kirpik çizginize uygulayın. Karmaşık tekniklerle zaman kaybetmeyin.

8. Göz Farı (İsteğe Bağlı)

Doğal makyaj tamamen özelliklerinizi ortaya çıkarmakla ilgilidir. Bu nedenle göz farını gözlerinizin şekline göre uygulamalısınız. Yumuşak kahverengi, bej, şeftali ve boz kahverengi (taupe) gibi nötr renkler tüm göz renklerine uygundur. Bir diğer aşamada gölgenin yoğunluğunu derinleştirin ve iç köşenizi vurgulamak için daha açık bir renk kullanın. Bunu gözleriniz için bir kontur gibi düşünün. Kaşlarınız da aynı derecede önemlidir. Kaşlarınızı spoolie yardımı ile fırçalayın ve boşlukları bir kalemle doldurun. Yumuşak tanımlanmış kaşlara sahip olmak yüzünüzü çerçevelemenin en hızlı yoludur.

İşte bu uygulamalar ile kolayca kendinize doğal makyaj yapabilirsiniz. Sizler için bir de güzellik uzmanı Laura Lee’nin yeni başlayanlar için hızlı ve anlaşılır makyaj videosunu bulduk. Laura, cildi kusursuz göstermek için ondan az ürün kullanıyor. Gözlerini cömert bir maskarayla ortaya çıkarıyor ve göz kalemi veya sahte kirpik gerektirmiyor. Dediğimiz gibi doğal makyaj hem okul hem de iş için mükemmel bir günlük makyajdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap