BİRBİRİNDEN GÜZEL KELEBEK DÖVME MODELLERİ ve TASARIMLARI

dövme modelleri

EN GÜZEL KELEBEK DÖVMESİ TASARIMLARI ve KELEBEKLİ DÖVME MODELLERİ

Kelebek dövmesi modelleri ve kelebek dövmesi tasarımları ile tanışın.2020 Kelebek dövmesi modelleri nelerdir?

Birçok insan dövmelerin vücutta duran estetiğini oldukça çok sevmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre de dünya üzerinde kadınların yaptırdığı dövmeler arasında en çok yer alan tasarımlardan biri de kelebek dövmesidir. 

Bildiğiniz gibi kelebek, gezegenimizdeki en güzel ve en narin canlılardan biridir. Bu canlıların her biri aynı bizler gibi benzersizdir. Bu yüzden de belki de dünya üzerinde en çok tercih edilen dövmelerden birisi de kelebek dövmeleridir.

Kelebek kavramın arkasında çok fazla anlam var ve sanat yatar. Bir kelebek, kadınlar için en popüler dövme seçeneklerinden biridir. Geleneksel olarak, kelebek tasarımı, kadınlık ve sevgi ile bağlantılıdır ancak aynı zamanda dayanıklılık, değişim ve umudu da temsil edebilirler. Bunlar herkes için güçlü ve çarpıcı bir seçenektir ve her yaşta oldukça güzel görünürler.

Eğer siz de dövme yaptırmak istiyorsanız ve aradığınız dövme stili kelebek dövmesiyse gelin sizler için araştırdığımız ve her biri birbirinden farklı dövmelere bir göz atın. Belki de bu güzel kelebek dövmeleri size biraz ilham verecektir.

1. Siyah Beyaz Kelebek Dövmesi

2020 Kelebekli dövme modelleri

Bazen etkili bir dövme yapmak için parlak renklere ihtiyacınız yoktur. Bunun gibi siyah ve beyaz tasarımlar her zaman, zamansız ve çarpıcı görünecektir. Hassas ve karmaşık kanatlarla veya Neo-Geleneksel bir tasvirle gerçekçi bir stil seçebilirsiniz. Seçim yapabileceğiniz birçok site mevcut. Siyah mürekkep fazla bakım gerektirdiğinden ve solmaya karşı hassas olduğundan, bu renge daha fazla özen gösterdiğinizden emin olun.

2. Bir İsim ile Kelebek Dövmesi

İsimli kelebekli dövme modelleri

Bir kelebek dövmesine sevdiğiniz birinin adını yazmak mı istiyorsunuz? Bu dövmenin sembolizmi sevgi, inanç ve yeniden doğuşu temsil eder. Sevdiklerinizi hatırlamak için en iyi dövme modellerinden birisidir. Umut, sevinç ve yeni başlangıçları tasvir ettikleri için bu dövme tasarımına gülleri de ekleyebilirsiniz.

3. Geleneksel Kelebek Dövmesi

Geleneksel dövme modelleri

Bu geleneksel dövmeler onlarca yıl öncesine dayanıyor. Bu dövme cesur ve canlıdır, bu da seçebileceğiniz en güzel dövme fikirlerinden biridir. Bu tasarım 1930’larda çok popüler oldu ve o dönemde özgürlüğü temsil etti, bağımsızlığın nihai sembolü oldu.

4. Gerçekçi Kelebek

Bu gerçekçi dövme gibi bir kelebek dövmesi ile adeta cildinizde duran bir kelebek varmış hissi uyandırabilirsiniz. Bu hassas tasarımları uygulamak zordur. Bu yüzden gerçekçilik konusunda uzmanlaşmış bir dövme sanatçı bulmanızda fayda olacaktır. Biraz araştırma yapın ve gerçekten hoşunuza giden bir kelebeği seçin. Mükemmel etki için bu tasarımı omzunuz veya bileğiniz gibi güzel gözüken bir yere uygulatabilirsiniz.

5. Mavi Kelebek

Mavi kelebek desenli dövme modeli

Mavi kelebek sade bir güzellikten daha fazlasını tasvir eder. Mavi kelebek aynı zamanda neşeyi ve şansı da temsil eder. Bunlar, ömür boyu sürecek şık ve zamansız mürekkep parçalarıdır. Bu gölgeye sahip pigment tipik olarak diğerlerinden daha uzun ömürlüdür, bu nedenle çarpıcı renk tonunun ömür boyu sizinle birlikte olmasını sağlayabilirsiniz.

6. Kelebek Kafatası Dövme

Kuru kafa desenli kelebekli dövme modeli

Bir kafatası ile eşleştirilmiş bir kelebek, hem ölümün hem de yeni bir yaşamın nihai sembolüdür. Birlikte, yaşam döngüsünü temsil ederler. Uyluk, kol ve hatta göğüs kafenizdeki bir yere yaptırabilirsiniz. Bu tasarımlar biraz daha büyük olma eğilimindedir. Bu nedenle onun için doğru alanı seçtiğinizden emin olmalısınız. İsterseniz daha güzel durması için karışıma birkaç gül de ekleyebilirsiniz.

7. Küçük Kelebek Dövmesi

Küçük dövme modeli

İlk dövmeniz için oldukça basit ve etkili bir seçim olacaktır. Bu küçük hassas dövmeyi vücudunuzda kolayca gizleyebilirsiniz. Eğer daha çok göze gözükmesini istiyorsanız da bileğinizi veya elinizin üstünü seçebilirsiniz.

8. Kelebek ve Gül Dövmesi

Gül ve kelebekli dövme modelleri

Bir gül ve kelebeğin birleşimi tutku, sevgi ve dönüşümü ifade eder. Hem kadınsı hem de çarpıcı olan klasik ve zamansız bir tasarımdır. Yunancada kelebek aynı zamanda Aşk Tanrıçası’nın adı olan ruhtur. Bu yüzden bu inanılmaz tasarımı seçerseniz, hayranlık ve yumuşaklığın anlamını her yerde yanınızda taşıyacaksınız.

9. Monarch Kelebek Dövmesi

Monarch dövme modeli.Monarch kelebek dövmesi

Monarch kelebeği, güzelliğin ve kraliyetin nihai sembolüdür. Bu klasik tasarım zamansızdır ve bol miktarda beğeni toplayacaktır. Altın kanatlı geleneksel bir tarzdan birini seçin veya yanlardan birini bir buketle değiştirerek modern bir bükülme ekleyin.

10. Bacak Dövmesi

Bacak dövmesi.Kelebekli bacak dövmesi

Bacağınıza yaptıracağınız bu dövme size çok farklı bir hava katacaktır. Vücudun bu kısmındaki bir kelebek dövmesi değişiklikleri ve evrimi temsil eder. Dünyada kadınların son yıllarda en çok tercih ettikleri dövmelerden birisi kelebek dövmesiyken en çok tercih ettikleri bölgeden birisi de bacak bölgeleridir. 

11. Göğse Kelebek Dövmesi

Göğse kelebek dövmesi

Bu cesur göğüs dövmesi hem erkekler hem de kadınlar için inanılmaz derecede popüler bir seçimdir. Rihanna tarafından 2010 yılında popüler hâle gelen bu tasarım, dövmeyi sevenler için en trend seçeneklerden biridir. Kelebekler yeniden doğuşu temsil eder. Bu yüzden belki de kalbe yakın bir bölgede konumlandırmak çok daha anlamlı olacaktır. Cilt vücudun bu bölgesinde oldukça hassas olduğundan daha fazla acıtabilir ancak bu dövme bu acıya değecektir.

12. Benzersiz kelebek dövmesi

Benzersiz kelebek desenli dövme modeli

Dünyadaki tüm insanlardan çok farklısın. Öyleyse neden herkesle aynı dövmeye sahip olasın ki? Kelebek tasarımı, her kullanıcı için farklı bir şeyler ifade edebilir. Bu nedenle sembolizminizi benzersiz tutmak istersiniz. Mesela kelebeğinizin kanatlarını aynı bu örnekteki gibi kocaman gözlere dönüştürebilirsiniz. Bu sayede dövme tasarımınıza boyutta katmış olursunuz. Dilerseniz tasarımınızı renklendirebilirsiniz de.

13. Kulak Arkası Kelebek Dövmesi

Kulak arkası dövme modeli .Kelebekli dövme modeli

Kulak arkası kelebek dövmesi en hassas ve kişisel seçeneklerden biridir. Bu noktayı gerektiğinde gizlemek kolaydır ancak gösterdiğinizde çok estetik duracaktır. Alan oldukça ince bir deriye sahip olduğundan, diğer konumlara göre daha fazla acıtabilir. Cildinizin mürekkebi diğer bölgelere nazaran tutması daha zordur. Bu nedenle çok karmaşık olmayan bir tasarım seçtiğinizden emin olun.

14. Kelebek Sırtı Dövmesi

Sırta kelebek dövmesi.Kelebekli sırt dövmesi

Bu dövmenin sizi takip etmesine ve korumasına izin verin. Sırtınıza yapacağınız naif bir tasarım, herkes üzerinde güzel görünecek popüler bir seçim olacaktır. Boynunuzun başlayıp ense kısmında veya omurganızın yarısında küçük ve narin bir kelebek güzel bir tercih olacaktır. İsterseniz dövme tasarımınıza ekstra semboller ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, sırt vücudunuzun en acı verici bölgelerinden biridir.

15. Suluboya Dövme

Kelebek desenli suluboya kelebek dövmesi

Güzel sanat eserlerinin hayranıysanız eğer bu suluboya tarzında yapılan dövmenin hayranı olacaksınız. Bu tarz, yapılması oldukça zor, ince bir dövmedir. Bu yüzden onu gerçekten yapabileceğinden emin olduğunuz bir dövme sanatçısına yaptırmanızda fayda vardır. Bu tasarımı yaptıracaksanız eğer çok fazla güneş ışığına maruz kalacak bir bölgenize yaptırmaktan kaçının. Bu dövme tarzı, diğer geleneksel modellere nazaran daha hızlı yıpranabilir.

16. Basit Kelebek Dövmesi

Basit desenli kelebek dövmesi

Basit ve temiz bir tasarım zamanın ötesinde bir seçim olacaktır ve anlamı herkesle rezonansa girecektir. Kelebek özgürlük ve güzelliği temsil eder. Kanatları boş bırakın ve siyah mürekkebin ince çizgiler yapmasına izin verin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap