Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma, Diş beyazlatmak, Kalıcı diş beyazlatma, Lazer ile kalıcı diş beyazlatma

Kahve, sigara, yediğimiz yiyecekler ve çay gibi yiyecek içecekler zaman içerisinde dişlerin sararmalarına neden olmaktadır. Özellikle içerisinde renklendirici olan yiyecekler dişlerin daha hızlı sararmalarına neden olmaktadır. Diş minesi içerisinde biriken organik ve inorganik maddeler sonucunda dişlerin renklerinde bir koyulaşma meydana gelmektedir. Bu durum da birçok kişi için oldukça can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bunun için de birçok insan diş beyazlatma yaptırarak dişlerinin oldukça sağlıklı ve temiz görünmelerini sağlamaktadırlar.

İnsanlar dişlerin mine ve dentin tabakasında oluşan renk koyulaşmasına kalıcı diş beyazlatma işlemi ile son bulabilmektedir. Bu yöntem çeşitli sebeplerde dolayı renkleri koyulaşmış ya da sararmış olan dişlerin eski renklerine dönmelerini sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde dişler birkaç ton açılarak beyaz bir hale gelmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin dişlerine porselen kaplama gibi yöntemler yaptırmak yerine beyazlatma yaptırmaları daha doğru olmaktadır. Çünkü bu yöntemler dişleri görünüş olarak iyi bir hale getirseler de içten içe çürütmektedirler. Bu sebepten dolayı en doğru yöntem diş beyazlatma olmaktadır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bir klinikte dişlerinin renklerini birkaç ton açtırmak isteyen kişiler son derecede kolay bir şekilde dişlerini beyazlatabilmektedirler. Lazer ile kalıcı diş beyazlatma yöntemi uygulanış bakımından son derecede kolay bir işlemdir. Bu işlem adım adım aşağıdaki şekilde gerçekleştirilmektedir;

  • Öncelikli olarak diş hekimleri tarafından ağartıcı ilaç diş üzerine profesyonel bir şekilde yerleştirilir. Daha sonrasında lazer ışığı dişlerin üzerinde belirli bir süreliğine tutulur.
  • Bu noktada önemli ayrıntılardan bir tanesi bu dişlerde bekletilen lazer ışığının dişleri beyazlatmadığı olmaktadır. Bu lazer ışığı uygulanan beyazlatma jelinin aktif bir hale geçmesini sağlamaktadır. Gerekli reaksiyonlar gerçekleşerek ağartıcının aktif hale geçmesi sağlanır. Bu aşamada lazer ışığı kesinlikle dişlere işlememektedir.
  • İşlem yalnıza bir saat kadar bir süre içerisinde sona ermektedir. Anında beyazlık sağlamaktadır ve dişler birkaç ton açılmaktadır. Bu noktada anında beyazlık sağlansa bile daha iyi sonuç almak isteyen kişilerin birkaç seans bu işlemleri uygulamaları gerekmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Tedavinin etkinliği göz nünde bulundurularak diş beyazlatma işlemi hemen herkese uygulanabilen bir işlem olmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli olarak hekimlerine kontrol yaptırmaları gerekmektedir. Diş hekimleri kontrollerini gerçekleştirdikleri hastaları için bu işlemin uygun olup olmadığını belirlemektedir. Son derecede beyaz ve doğal gülüşlere sahip olmak isteyen kişiler için diş beyazlatma en iyi yöntem olmaktadır. Ancak diş eti hastalıklarına sahip olanlar, dişlerinde çürükler olan kişiler ve büyüme aşamasında olan çocuklar için kesinlikle tavsiye edilen bir işlem olmamaktadır. Aynı şekilde hamile olan ve bebeklerini emziren bayanlar için de çok tavsiye edilen bir durum değildir. Bunun dışında isteyen herke kolaylıkla bu yöntemi tercih edebilmektedirler.

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Son derecede basit bir işlem olsa dahi diş beyazlatma işlemi söz konusu olduğunda bu durumda da dikkat edilmesi gereken durumlar olmaktadır. Dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin bu noktada dikkat etmeleri gereken birtakım basit durumlar yer almaktadır. Diş beyazlatmak için dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır;

  • Ağartıcı olarak kullanılan ilaçların içerikleri ve markası en iyi kalitede olmalıdır.
  • Dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin bu işlem için kesinlikle alanında uzman ve son derecede deneyimli bir hekimi tercih etmeleri gerekmektedir. Kişiler için bu durum son derecede önemli bir durum olmaktadır.
  • Diş beyazlatmak için kullanılan ilaçların kullanma şekli ve tedavi süresi de düzgün ilerlemelidir. Bu sebepten dolayı da kişilerin bir klinikte bu işlemi yaptırmaları en doğrusudur.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap