Pixie Saç Kesimi – Tüm Saçlar İçin 15 Farklı Pixie Saç Kesimi Stili

pixiepixie

Pixie saç kesimi, her yaştan kadın tarafından sevilen zamanı geçmeyen klasik bir görünümdür. Bakımı ve stili kolay olan bir pixie, kısa ama göze çarpan bir saç modeli isteyen kadınlar için mükemmel bir tercihtir. Her saç modelinde olduğu gibi Pixie’de de kesim çok yönlüdür. İster sevimli ya da sofistike, ister kadınsı ya da ciddi olabilirler ve her yüz şekline uyacak şekilde uyarlanabilirler.

Dünyanın birçok yerinde, her gün milyonlarca kadın saç stillerinde değişikliğe gitmektedir. Birçok kadın da asla kendi stil çizgilerinden vazgeçmeden yaşamaya devam etmektedir. Kimisi uzun saçlı, kimisi kıvırcık saçlı kimisi de küt saç kesimlerini tercih edebilir. Bu yazımızda dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde vazgeçilmeyen, en çok tercih edilen ve en çok sevilen saç modellerinden pixie saç kesimini inceleyeceğiz. 

Siz de eğer saç stilinizden sıkıldıysanız, farklı bir model arayışına girdiyseniz eğer saç kesimini bir deneyin. Şimdi gelin Kadınca Özel okurları için özenle derlediğimiz, birbirinden farklı onlarca Pixie saç kesimini birlikte inceleyelim… 

Kısa Pixie Saç Kesimi

kısa pixie saç kesimi
Kısa saç kesimi

Klasik pixie saç kesimi zamanı durduran bir kesim türüdür. Çoğu yüz şeklinde cesur bir kadın stil hissiyatını uyandırıyor. Kısa bir saç kesimi fazla bakım gerektirmez ve bununla birlikte, rahat bir his için şekillendirici ürünlerle dağınık bir doku elde edebilir veya daha parlak bir görünüm için sofistike bir tarz deneyebilirsiniz.

Çok Kısa Pixie Saç Kesimi

Çok kısa saç kesimi örneği
Çok kısa saç kesimi örneği

Çok kısa bir saç kesimi size cesur, modern ve modaya uygun bir görünüm verecektir. Bir buzz kesiminden daha uzun ancak klasik bir pixie’den daha kısa olan çok kısa pixie saç kesimi, doğal olarak kalın saçlara ve açısal özelliklere sahip saçlara daha uygundur. Kadınsı bir görünüm için makyaj ile eşleştirin veya makyaj yapmadan doğallığın tadını çıkarın. 

Uzun Pixie Saç Kesimi

saç kesimi stili
saç kesimi stili

Uzun bir saç kesimi, pixie bob saç kesiminden biraz daha kısa, şık ve kadınsı görünür. Genellikle, bu saç kesimleri yüz çerçeveleme katmanları oluşturmak ve daha kısa bir pixie kesiminden daha fazla şekillendirme esnekliği sağlamak için ön tarafta daha uzundur.

Pixie Bob Saç Kesimi

Pixie Bob Saç Kesimi
Pixie Bob Saç Kesimi

60’lı yılların stilini seviyor musun? Bir de pixie bob saç kesimini deneyin. İnce saçları ve yuvarlak yüzleri olanlar için ideal olan pixie bob saç kesimi size genç ve kadınsı bir görünüm verecektir. Trend saç tokası veya saç bandı ekleyerek şekillendirebilir.

Kâhkül ile Pixie Saç Kesimi

Kâhkül ile Saç Kesimi
Kâhkül ile Saç Kesimi

Süper kısa stili yüz şeklinize uyarlamak için pixie kesiminize kâhkül eklemeyi deneyin. Özellikle açısal özelliklere veya güçlü bir çene çizgisine sahipseniz. Kısa küt kâhkül oval yüz şekillerine uygundur ve genel saç kesimine hoş bir görünüm verir.

Asimetrik Pixie Saç Kesimi

asimetrik pixie saç kesimi
Asimetrik kısa saç kesimi

En ikonik saç kesim tarzlarından birisi de asimetrik pixie saçkesimidir. Soğuk ve sinirli bir stil olan asimetrik pixie kesimi bir tarafta diğerinden daha uzundur. Gözlerinize ve çene çizginize dikkat çekerken yüzünüzün daha ince ve daha uzun görünmesini sağlar.

Yaşlılar için Pixie Saç Kesimi

Yaşlılar için Pixie Saç Kesimi
Yaşlılar için Saç Kesimi

Bir pixie kesimi, her yaştaki kadınlar için şık bir görünümdür ancak özellikle gri saçlı yaşlı kadınlarda çok daha çarpıcı olabilir. Pixie saç kesimleri daha az bakım gerektirir ve şekillendirmesi kolaydır. Saç yapınıza ve yüz şeklinize bağlı olarak uzun, kısa veya dikenli bir saç kesim tarzı seçebilirsiniz.

İnce Telli Saçlar için Pixie Saç Kesimi

İnce telli saçlar için pixie
İnce telli saçlar için saç stili

Pixiesaç kesimi, doğru şekillendirici ürünlere sahip ince saçlar için idealdir. Zor olan saça daha fazla doku sağlamaktır. Dalgalı kesimler ve bağlantısız katmanlar saçınıza biraz boyut kazandıracak daha fazla hacim sağlayacaktır. İnce saçlarınız varsa eğer yan süpürme saçakları saç kesimini tercih etmek için harika bir yoldur.

Kalın Saçlar için Saç Kesimi

kalın telli saclar için pixie görseli
Kalın telli saçlar için kısa kesim

Kalın saçlar ve saç kesimleri, klasik bir saç kesimi veya çok kısa pixie kesimi daha uzun saçlı olanlar için mükemmel bir seçenektir çünkü kesilen uzun saçları daha kontrol edilebilir bir hâle getirir. Kalın saçlar ve saç kesimleri, saçın hızlı kurumasına yardımcı olur ve şekillendirmeyi de kolaylaştırır.

Kıvırcık Saçlar için  Saç Kesimi

Kıvırcık saçlar için pixie saç görseli
Kıvırcık saçlar için saç tasarımı

Saç kesimi, kıvırcık saçlarda kesinlikle harika görünüyor. Size sevimli, neşeli ve genç bir görünüm sağlayacaktır. Saçınızın kıvrılma düzeninize bağlı olarak, saçınızın hacminden en iyi şekilde yararlanacak şekilde düz bir şekilde kesilecektir.

Shaggy Saç Kesimi

Shaggy Saç Kesimi
Shaggy Saç Kesimi modeli 2020

Shaggy  saç kesimi, taçtaki dalgalı uçlar, hacim ve katmanlarla ilgilidir ve dokulu, kasıtlı olarak dağınık bırakılmış bir görünüme sahiptir. 70’lerin havasını, tüylü bir saç kesimi ile size o rock’n roll havasını yaşattırır.

Asi Saç Kesim

Asi saç kesimi
Asi saç kesimi görseli

Sinirli saç kesimi çok dikkat çekici bir stildir. Kalın renkler, asimetrik saçaklar ve alttan işlenen kesimler asi bir görünüm sağlar. Saçınızda gerçekten büyük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, asi bir saç kesimini bir deneyin deriz. Pembe, trend olan bir renk seçimidir ve kısa, yarı tıraşlı bir saç modeliyle harika görünür.

Dokulu Saç Kesim

Dokulu saç kesimi görseli
Dokulu saç kesimi görseli

Dokulu bir kesim, iyi yerleştirilmiş dalgalı katmanlarla elde edilen birçok boyut ve yöne sahiptir. Saçların daha kalın görünmesini sağlarken saçlara daha fazla hacim ve ömür verir. Bu nedenle, dokulu bir pixie kesimi ince saçlı kadınlar için mükemmel bir tercih olacaktır.

Dikenli  Saç Kesimi

Dikenli pixie saç kesimi görseli
Dikenli saç kesimi stili

Dikenli saç kesimleri cesur ve tutum dolu, öne çıkmayı, sınırları zorlamayı ve eğlenmeyi seven kadınlar için ideal bir tercihtir. Dikenli bir görünüm oluşturmak için güçlü tutan saç jolesi veya saç spreyi ile birlikte saç kurutma makinesi kullanın.

Dağınık  Saç Kesimi

Dağınık saç kesimi görseli
Dağınık saç kesimi stili

Dağınık bir saç kesimi, kendini her daim rahat hissedenlerin tarzıdır. Çoğu saç kesimi, saç jölesi, saç spreyi veya macun gibi farklı ürünler kullanılarak dağınık bir şekilde şekillendirilebilir. Saçlarınız bir pixie kesiminde, uzun saçlı hâlinize göre daha kısa olacağı için stil vermeniz uzun sürmez.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap