Dalış Aktivitesi: Sualtı Dünyasına Dalın Ve Eşsizliği Keşfedin

Son zamanların popüler tatil eğlencelerinden biri olan dalış, tatil eğlencelerinin kesinlikle vazgeçilmezi haline geldi. Sağlık problemi yaşamayan her insanın yaşaması gereken bu deneyim, suyu hissetmek yeni bir dünya keşfetmek için benzersiz bir etkinlik. Peki neden dalış?

dalış
dalış

Keyif alacağınız ve mutluluk hissini zirvede yaşayacağınız, şehirlerdeki stresli hayattan biraz olsun sizleri uzaklaştıracak sualtı dünyasıyla tanışın. Mavilerin bitmek bilmeyen gizemine dalış yapacak ve derinliği keşfedeceksiniz. Dalış aktivitesi, su altında ve su üstünde güvenlik önlemlerinin neler olduğu hakkında bilgi edinirken aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanızı sağlayacak. İster kendi arkadaşlarınızla bu deneyimi yaşayabilir, isterseniz sizin kadar hevesli olan diğer insanlarla günlük sıkıntılarınızı bir kenara bırakıp kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Sualtı dalışı, engin denizlerin o eşsiz güzelliklerini hissederek yakından keşfetme fırsatını bizlere sunuyor. Belki de hiç görmediğiniz balık türlerine yakından bakabilecek, nefes kesen dünyayı keşfedeceksiniz. Akvaryumdaki balıkları camdan izlemekte neymiş diyecek, heyecanı doruklarda yaşayacaksınız. Ayrıca sahilde yürüyüş yaparken ya da vapurla, denizlerin nasıl kirletildiğini çoğu zaman stresten, elimizdeki telefonlardan, şehrin karmaşıklığından fark etmiyor olabilir. sualtına dalış yapmak canlılara verilen zararı daha yakından görmeyi sağlarken aynı zamanda da bizleri daha bilinçli bireyler yapıyor aslında. Dalış hayatınız başladığı andan itibaren en önemli olan şey tabi ki GÜVENLİK. Dalış öncesi ekipmanlarınızı kontrol etmek, asla nefesinizi tutmamak, eğitim limitlerinize sadık kalmanız gibi.

Dalış yapmak için yüzme bilmek şart mıdır?

dalış
dalış

Bu sorunun cevabı biraz evet biraz hayır. Neden mi? Çünkü bazı sistemler gereği yüzme bilmek gerekir. Suyun altında rahat olmak çok önemlidir. Bununla birlikte, daha önce suya hiç girmediyseniz dalış aktivitesinin biraz çaba gerektiren bir durum olduğunu unutmayın.

İşaret dilinin sualtı dünyasında önemi büyük!

dalış
dalış

Uygun dalış yerlerinin bol olduğu yerlerde tatil yapmak muazzam bir fikir. Bu fikrin yanı sıra farklı yerlerde, farklı insanlarla bir araya gelmeniz belki de uzun süren arkadaşlıkların ilk adımı olacak kim bilir… Sualtında anlaşmak nasıl olur diye daha önce hiç düşünmüş müydünüz? Bu sorunun cevabı ‘işaret dili’. Sadece sualtında değil, sosyal hayatınız içinde faydalı olacak. Farklı bir ülkede sualtı dalışıyla ilgilenen insanlarla, yabancı diliniz olmaksızın anlaşabileceksiniz.

Türkiyenin En İyi 10 Dalış Noktası:

1. Kaş Flying Fish – Antalya

2. Bodrum Büyük Resif – Muğla

3. Fethiye Afkule – Muğla

4. Ayvalık Deli Mehmet – Balıkesir

5. Kalkan açıkları – Antalya

6. Tekirova- 3 Adalar – Antalya

7. Saros- Bebek ve Minnoş Kayalıkları – Çanakkale

8. Sivriada – İstanbul

9. Gökova Kocadağ – Muğla

10. Datça Hisarönü – Muğla

 

 

 

 

 

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap