Benokız’ın rengarenk dünyası: İnstagram’ın en renkli evi!

Dekorasyon trendlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu işin uzmanlarının yanı sıra dekorasyona gönül vermişler de adeta birer iç mimar gibi çalışıyor hatta inanılmaz güzel fikirler ve işler üretebiliyorlar. Dekorasyon dendiğinde hepimize ilham veren işler çıkarabiliyorlar. İnstagram’ın en renkli evlerinden biri olan Beno’nun evi de işte bunlardan biri.

Kendisini Benokız olarak tanıtan sevgili Benan Hanım’ın dekorasyon aşkı renkli ruhu ile birleşip hiçbir kural tanımayınca ortaya bu harika, bakınca içinizi açacak renkli evi çıkıyor. İnstagram’ın en renkli evini yani Benonun evini gelin birlikte gezelim. İG hesabı : @benonunblogu

Salondaki koltuklar Benan Hanım ve eşinin sahibi olduğu mobilya atölyesinde üretilmiş. Metal TV sehpası Benokız’ın tasarımı.

 

Dresuara dönüştürülen dikiş makinesi ve üzerindeki pirinç mumluk Benokız’ın anneannesinden yadigar. Daktilo ise Antakya’da bir antikacıdan.

Sedir Ikea’dan, üzerindeki rengarenk kumaşlardan yapılan örtü ise Benokız’ın el emeği. Oda hem çalışma, hem de misafirler için yatak odası olarak kullanılıyor.

Çalışma odasının bir duvarına kırmızı duvar kağıdı uygulanmış. Yeşil sandık ve sarı renk sallanan sandalye ise onu tamamlıyor.

Yatak odasına girer girmez siyah beyaz çizgili duvarın önündeki yeşil yatak başı dikkati çekiyor. Aile yadigarı, ceviz rengi karyolanın sadece yatak başı kullanılmış burada.

Oldukça geniş yatak odasında, yine dönüşüme uğramış antika üçlü bir kanepe, çekmeceli bir makyaj masası ve minik bir çalışma masasına rahatlıkla yer açılmış.

dekorasyon
dekorasyon

Salonda renkli mobilyaları ön plana çıkarmak için duvarlarda koyu gri kullanılmış. Yemek masasının bulunduğu alanda ise tatlı bir sarı tercih edilmiş. Kırmızı ekoseli eski berjer de döşemesi yenilenerek köşedeki yerini almış. Benokız’ın tasarımı turuncu ayaklı puf ise Bongavon’da satılıyor.

Evin genelinde olduğu üzere salonda da renkler ve farklı tarzdan hit parçalar baş rolde. Salonda kullanılmayan renk yok gibi. Kırmızı vitrin Benokız’ın kahve fincanı koleksiyonunu misafir ediyor raflarında. Ceviz büfe kırmızıya boyanırken, Gaziantep’ten alınan yemek masası da boyanarak ona eşlik etmiş.

Mutfak aradaki sürgü kapı sayesinde hem açık, hem de kapalı olabiliyor. Ada mutfak kullanılmış. Raf sistemleriyle sıcak bir görüntü yakalanmış.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap