Çocuklarınız için evde yapabileceğiniz 10 oyuncak modeli

Son dönemde hızla artan ‘evde yap’ ya da ‘kendin yap’ projelerine her gün yeni birisi daha ekleniyor. Evde yapılacak iş dendiğinde tabiiki akla ilk kadınların yaptığı inanılmaz güzel projeler geliyor. Duvar boyamadan, bahçe bakımına, ev dekorasyonundan örgü örmeye çeşitli projelere oyuncak yapımı da ekleniyor. Çocukları için sağlıklı, doğal evde yapılmış bir oyunca hangi ebeveyn istemez ki?

Özellikle anneler kirlendikçe yıkayabilecekleri, yumuşacık ve çocuklarının seveceği oyuncakları tercih edecektir. Bu tarz oyuncak seven ebeveynler için evde kolayca yapılacak 10 oyuncak modelini listeledik.

1.Uçan sincap 

Uçan sincap oyuncağını evde bulunan herhangi bir kumaştan kesip dikerek yapabilirsiniz. Duvara, ağaca ya da dolaplara asarak çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuğunuz bu oyuncağı çok sevecektir.

2. Kambur balina

Herhangi bir denim kumaş kullanarak dikebileceğiniz bu oyuncağın içini pamuk ya da elyaf ile doldurursanız yumuşacık bir oyun arkadaşı olabilir. Çocuğunuza oyuncak kambur balina ile sualtı dünyası ile ilgili hikayeler anlatabilirsiniz.

 

3. Tığ işi geyik

Eğer örgü yapmayı seven bir anneyseniz bu tığ oyuncak geyik sizin ve çocuğunuz için vazgeçilmez bir oyuncak olacaktır. Tığ ile örerek yaptığınız bu oyuncağın içini pamuk ya da elyaf ile doldurabilirsiniz.

4. Puantiyeli kedi

Çeşitli renk ve desenlerde oyuncak seveler için çok güzel bir örnek puantiyeli kedi. Rengarenk desenlerde kumaşlar ile çocuklarınıza böyle yaratıcı oyuncaklar yapabilirsiniz.

5. Minik süper kahramanlar

Çocuklarınızın sevdiği bir süper kahraman mı var. O zaman bu minik süper kahraman oyuncaklar sizin için harika bir model. Renkli keçelerden yapacağınız bu oyuncak modeli çocuklarınızın en sevdiği oyuncak olmaya aday.

6. Güzel tavşancıklar

Bu tatlı  tavşanoyuncaklar da evde yapılabilecek modellerden. Yumuşacık tavşanlar çocuklarınızın hayal dünyasının geliştirirken uyku arkadaşı bile olabilir.

7. Çoraptan at

Herkesin evinde bir çift çorap mutlaka vardır. İşte o çorapların içini doldurup, üzerini süsleyip bir sopaya bağlarsanız harika bir oyuncak at yapabilirsiniz. Çocuğunuz da bu oyuncak at ile evde rahatça koşturabilir.

8. Renli minik ayıcıklar

Evinizde bulunan artık kumaşlarla bu minik ayıcıklardan kolaylıkla yapabilirsiniz. Deneyin sonuç harika olacak.

9. Küçük tatlı canavar

Canavarları tatlı bir oyuncak gibi yaparsanız çocuğunuz onlarla arkadaş olur. Böylece kötü kabuslar da görmez.

10.Tığ işi kaplumbağa

Tığ ile yapabileceğiniz bir başka model daha. Sizin ve çocuğunuzun hayal gücünü birleştirirseniz evde çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap