SON 10 YILIN EN GÜZEL KADINLARI.MİSS WORLD BİRİNCİLERİ

Miss World Yarışması

DÜNYANIN EN GÜZEL KADINLARI – SON 10 YILIN MİSS WORLD BİRİNCİLERİ

Her yıl dünyanın her yerinden, potansiyellerine inanan onlarca güzel kadın hayallerini gerçekleştirmek için Miss World güzellik yarışmasına katılıyor ve güzellikleri ve zerafetleriyle milyonarı büyülüyor, eğitimleri ve başarıları kariyerleri ile genç kadınlara ilham oluyor. Dünyanın en güzel kadını ünvanıyla taçlandırılmış Miss World birincilerini daha yakından tanımaya ne dersiniz? İşte son 10 yılın en güzel kadınları;

 Miss World 2018 – Vanessa Ponce de León

Miss World Vanessa Ponce de León
Miss World Vanessa Ponce de León

Doğum tarihi: 7 Mart 1992
Doğum Yeri: Mexico City, Meksika
Boy: 1,73 m
Meslek: Model

Vanessa Ponce de León, Miss World yarışmasında birincilik tacını takan ilk Meksikalı modelidir. 26 yaşındaki güzeş model Uluslararası İşletme diplomasına sahip. Ayrıca şu anda genç kadınlara hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulu üyesidir. Vanessa Ponce de León’un güzelliği sadece güzel bir yüzün ötesinde; yardım organizasyonlarında gönüllü olmak konusunda son derece tutkulu ve aynı zamanda engelli insanları destekleyen kuruluşlarla sürekli olarak ilgileniyor. Güzel model aynı zamanda 2014’te Meksika’nın Next Top Model yarışmasının da galibi.

Miss World 2017 – Manushi Chhillar

Miss World
Maushi Chhillar

Doğum tarihi: 14 Mayıs 1997
Doğum Yeri: Sonipat, Haryana, Hindistan
Boy: 1,75 m
Mesleği: Tıp öğrencisi

Manushi Chhillar, 18 Kasım 2017 tarihinde Çin’in Sanya kentinde düzenlenen Miss World yarışmasında Miss World birincilik tacını taktı. Manushi Chhillar bu unvanı kazanan Hindistan’dan altıncı kadın. Manushi şu anda Sonipat’taki Bhagat Phool Singh Hükümet Tıp Koleji’nde okuyor. Aynı zamanda mükemmel bir Kuchipudi dansçısı olan Kaushalya Reddy ve Raja ve Radha Reddy gibi efsanevi dansçılar altında eğitim aldı. Manushi aynı zamanda Ulusal Drama Okulu’nda oyunculuk eğitimi alıyor.

Miss World 2016 – Stephanie Del Valle

Stephanie Del Valle
Stephanie Del Valle

Doğum tarihi: 30 Aralık 1996
Doğum Yeri: San Juan, Porto Riko
Boy: 1,78 m (5 ft 10 inç)
Mesleği: Eğitim Kanunu ve İletişim bölümünde öğrenci

Porto Riko’lu güzel Stephanie Del Valle 18 Aralık 2016’da Miss World birincisi seçildi. Büyüleyici kahverengi gözleri, ışıl ışıl saçları ve parlak teni ile Stephanie tam bir güzellik kraliçesi. Sadece güzel değil, aynı zamanda zarif ve zeki. Stephanie şu anda New York Pace Üniversitesi’nde Hukuk ve İletişim okuyor.

 Miss World 2015 – Mireia Lalaguna

Miss World Mireia Lalaguna

Doğum tarihi: 21 Kasım 1992
Doğum Yeri: Barselona, İspanya
Boy: 1,77 m
Meslek: Model

19 Aralık 2015’te Miss World‘ü taçlandıran Mireia Lalaguna, İspanya’dan bu unvanı kazanan ilk kişi. Gösteri Çin’in Sanya kentinde yapıldı. Güzel model ayrıca Miss Spain 2015 ve Miss Atlántico International 2014 unvanlarının da sahibi. Güzel mavi gözleri ve uzun sarı saçları ile bize çocukken dinlediğimiz büyüleyici prenses hikayelerini hatırlatıyor. Ancak, bu güzellik kraliçesi sadece güzelliği ile değil zekası ile de kendine hayran bırakıyor. Danimarka Kopenhag Üniversitesi‘nden eczacılık derecesi aldı.

Miss World 2014 – Rolene Strauss

Rolene Strauss
Rolene Strauss

Doğum tarihi: 22 Nisan 1992
Doğum Yeri: Volksrust, Güney Afrika
Boy: 1,75 m
Meslek: Model

Rolene Strauss dünyanın dört bir yanından 120 yarışmacıyı geride bırakarak Miss World birincilik tacının sahibi oldu. Gösteri 14 Aralık 2014’te Londra’da gerçekleşti. Güzel model aynı zamanda daha 15 yaşındayken Güney Afrika’daki Elite Model Look birincisi oldu. 2014 yılında Miss South Africa unvanını kazanarak güzelliğini bir kez daha ispatladı. Rolene Strauss kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Strauss Vakfı’nın başkanı ve Özgür Devlet Üniversitesi’nden tıp diploması alıyor.

Miss World 2013 – Megan Young

Miss World Megan Young
Miss World Megan Young

Doğum tarihi: 27 Şubat 1990
Doğum Yeri: Virginia, ABD
Yükseklik: 1,70 m
Meslek: Oyuncu, VJ, Model, Barış elçisi

Bu çok yetenekli Miss World kazananı, TV şovu yapıyor, filmlerde oynuyor ve hatta film yapımcılığına devam ediyor. Megan’ın tacını kazandığı Miss World yarışması 28 Eylül 2013’te Endonezya’da yapıldı. Amerikalı güzel daha önce de Miss World Philippines 2013 ünvanını kazandı. Filipinler’deki tayfundan kurtulanlar için yardım çalışmalarında The Sun gazetesini destekledi.

 Miss World 2012 – Yu Wenxia

Miss World
Miss World

Doğum tarihi: 6 Ağustos 1989
Doğum Yeri: Shangzhi, Heilongjiang, Çin
Boy: 178 cm
Mesleği: Oyuncu, televizyon sunucusu, şarkıcı, model

Yu Wenxia, 18 Ağustos 2012’de Çin’in İç Moğolistan Ordos şehrinde düzenlenen yarışmasında Miss World, 30 Haziran 2012 tarihinde ise Miss China seçildi . Bu siyah saçlı güzellik son derece yetenekli ve Çin halk şarkıları konusunda bir uzman. Güzel model aynı zamanda The Transporter Refueled adlı filmde de rol aldı.

Miss World 2011 – Ivian Sarcos

Miss World
Miss World

Doğum tarihi: 26 Temmuz 1989
Doğum Yeri: Guanare, Portuguesa, Venezuela
Boy: 1,80 m
Meslek: Model

Ivian, 6 Kasım 2011 tarihinde Londra’da düzenlenen yarışmada Miss World 2011 taçını kazandı. Daha önceki yaşamı mücadelelerle dolu, kendine özgü bir kadın. Sekiz yaşında yetim kalmış ve Cojedes’teki bir manastırda rahibeler tarafından büyütülmüş. Güzel model, Miss World Venezuela ve En Güzel Yüz gibi birçok ünvan kazandı. Bu gerçek anlamda rüyaların gerçek olduğu bir an.

 Miss World 2010 – Alexandria Mills

Alexandria Mills
Alexandria Mills / Miss World

Doğum tarihi: 26 Şubat 1992
Doğum Yeri: Louisville, Kentucky, ABD
Boy: 1,78 m
Mesleği: Amerikan TV sunucusu ve manken

30 Ekim 2010’da Çin’in Sanya kentinde düzenlenen Miss World yarışmasında Miss World birinci güzeli seçilen Alexandria Mills, ABD’den Miss World tacını takan üçüncü kadın. Çok genç yaşlardan beri mankenlik yapan Alexandria daha önce öğretmen olmak istedi, ancak mankenlik alanında kariyer yapmaya karar verdi. Ayrıca manzara fotoğrafçılığına ilgi duyuyor.

Miss World 2009 – Kaiane Aldorino

Kaiane Aldorino
Kaiane Aldorino / Miss World

Doğum tarihi: 8 Temmuz 1986
Doğum Yeri: Cebelitarık
Boy: 1,74 m
Meslek: Cebelitarık Belediye Başkanı

Hala Cebelitarık Belediye Başkanlığına devam eden Kaiane, 12 Aralık 2009’da Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen yarışmada Miss World seçildi. Bu güzel kadın sadece yetkin bir politikacı değil, aynı zamanda harika bir dansçı! Hip hop, modern ve çağdaş dans stilleri konusunda eğitimli. 2008 Uluslararası Dans Organizasyonu Dünya Showdance Şampiyonası’nda Formasyon kategorisinde Cebelitarık’ı temsil eden Cebelitarık Ulusal Dans Takımının da bir parçasıydı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap