10 adımda istediğiniz hayatı nasıl yaratırsınız?

Meditasyon

Evrensel yasalar, istediklerimizi elde etmemizi mümkün kılıyor. Peki nasıl?

Düşündüklerimizin, söylediklerimizin, duygularımızın ve yaptıklarımızın yaratım gücü var. Bunları ne kadar uyumlu ve bilinçli kullanırsak evrensel yasalar o kadar çok bizim lehimize çalışabiliyor ve o kadar çok isteklerimizin gerçekleştirebiliyor.

Nerden başlamalı nasıl devam etmeli?  

Şimdi öğreneceğiniz 10 adımla istediğiniz her şeyin yaratımını yapabilirsiniz.

 1. ADIM

Evrensel yasaların isteklerinizi gerçekleştirebilmesi için, tam olarak ne istediğinizi biliyor olması uygun olur. Açık bırakmadan her bir ayrıntıyı yazarsanız,  işinizi şansa bırakmamış olursunuz.

Evrende sonsuz olasılıklar bulunuyor. Net olmadığınız konularda bu olasılıklardan her hangi biri gerçekleşebilir ve bu sizin canınızı sıkan bir olasılık olabilir.

Madem öyle hemen bir liste oluşturmaya başlayın ve ayrıntılı olarak istediklerinizi yazın.

Kullandığınız kelimeler önemli!

Aman dikkat edin! İstediklerinizi yazın diyorum. Sakın evren gerçekleştirmesin diye istemediklerinizi yazmaya kalkışmayın. Yoksa kendinizi istemediklerinizi yaşarken bulabilirsiniz.

Örneğin: “Artık parasal sıkıntı yaşamadığım bir hayat istiyorum” yazarsanız, Evren “parasal sıkıntı” enerjisini yaratabilir ve parasal sıkıntıyı yaşamaya devam edebilirsiniz. Bunu yerine “parasal refah, bolluk ve bereket içinde bir yaşam istiyorum.” yazmayı tercih edebilirsiniz. İstediğiniz durumun enerjisini göndermek daha uygundur.

Tiyo 1: Eğer yazarken aklınızdan istemediğiniz olumsuz durumlar geçiyorsa, olumsuz ifadelerinizin tersinin, yani olumlu olan halinin ne olduğunu düşünerek yazabilirsiniz. İleride listenizde nelerin gerçekleştiğini görmek için yazdığınız kağıdı saklayabilirsiniz.

 1. ADIM

İsteklerinizi yazdığınız listeniz, sizin yaratım listeniz olsun. Bu listeyi okuyun ve bunların gerçekleştiğini hayal edin ve hislerinize odaklanın. Gerçekten kendinizi o hayalin içerisinde rahat ve güvenli hissedip hissetmediğinizi sorgulayın. Çünkü sizi rahatsız eden duyguların ve düşüncelerin de yaratım güçleri var.

Yaratımınızı olumsuz etkileyen rahatsız edici duygu ve düşünceler neler olabilir?

 • İsteklerinizin gerçekleşme ihtimali olduğuna inanmıyor olabilirsiniz.
 • İsteklerinizi hak etmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz.
 • İstediklerinize kavuştuğunuzda, hayatınızın diğer alanlarında ters giden durumlar olabileceğine dair endişeleriniz olabilir.

Bunlardan herhangi biri varsa, evren bu duygu ve düşünceleri de yaratım olarak algılayabilir. Bunlardan dolayı istekleriniz hiç gerçekleşmeyebilir, sadece hak ettiğinize inandığınız kadarı gerçekleşebilir veya gerçekleşse de olacağından endişe ettiğiniz sorunlar çıkabilir.

Eğer bu duygu ve düşünceleri zihninizden çıkartmak ve olumlu hale dönüştürmek isterseniz, bilinçaltını dönüştürme tekniklerine başvurabilirsiniz.

Tiyo 2: Olumsuz düşünce ve duygularınızın kaynağı çocukluğunuzda yaşadığınız bir olaya dayanıyor olabilir. Duygularınıza odaklanarak benzerlikleri keşfedebilirsiniz.

 1. ADIM
Sizi sıkan durumlar olursa mantıklı geleni yapın. Ancak bir şeyleri zorla elde etme çabasında olmayın. Kolaylıkla yaptığınız, size en uygun olandır.
Sizi sıkan durumlar olursa mantıklı geleni yapın. Ancak bir şeyleri zorla elde etme çabasında olmayın. Kolaylıkla yaptığınız, size en uygun olandır.

Yaratım listenizde yazmış olduklarınızı her akşam yatmadan önce okuyun. Sonrasında güçlü dua dediğimiz yöntemle yaratıcıdan bunların gerçekleşmesini rica edin ve duanızı “Oldu. Oldu. Oldu.” diyerek tamamlayın. Sonrasında listenizdekilerin gerçekleştiğinden emin olarak yaratıcıya teşekkür edebilirsiniz.

Uykudayken zihniniz uyumadan önce düşündüklerinizi programlamaya alıyor ve zihninizde bunlara dair inançlar yapılanmaya başlıyor.  Uyumadan önce yaptığınız yaratım dualarla zihniniz isteklerinizin gerçekleşeceğine inanma sürecine girerken, evrensel yasalar da bu inançlarla uyumlu olarak gerçekleştirme sürecine girebiliyor.

Tiyo 3: Duanızın kalbinizden evrene doğru radyo dalgaları gibi yayıldığını ve bu dalgaların evrenden size gerçekleşerek geri döndüğünü hayal edebilirsiniz.

 1. ADIM

Sabah uyandığınızda güne isteklerinizin gerçekleştiğini hayal ederek başlayın. O anda hissedeceğiniz tüm iyi duyguları tüm hücrelerinizde hissedin ve gününüzü zaten isteklerinize sahipmişsiniz gibi geçirin.

Unutmayın, duygularınızın yaratım güçleri var. Bu sayede yaratım gücü yüksek duygularım enerjisini sürekli olarak evrene gönderebilirsiniz.

Tiyo 4: Gün içinde kendinizin bir mıknatıs olduğunu hissedin. Siz isteklerini kendine çeken neşe, keyif, huzur, mutluluk enerjisine sahip bir mıknatıssınız. İstekleriniz sizin cazibeli çekim gücünüze karşı koyamıyorlar ve evrensel enerjiyle uyumlu olarak hızla size doğru gelsin…;)

 1. ADIM

Sahip olduğunuz ve yapabildiğiniz her şey için şükredin. Bunu her gece yatmadan önce ve her sabah uyandığınızda yapabilirsiniz. Şükran duygusu çok güçlüdür. Şükran duyduğunuz her şeyi, evren sizin için katlayarak yaratabilir.

Örneğin: Uyanıp yeni ve harika bir güne başladığınız için şükredebilirsiniz. Sevgi, mutluluk, kolaylık gibi olumlu duyguları hissettiğiniz her şey için şükredebilirsiniz. Miktarı ne olursa olsun elinize geçen her para için şükredebilirsiniz. Faturalarınızı ödemek gibi, elinizden çıkan bir para da olsa bunu yapabildiğiniz için şükredebilirsiniz.

Siz evreni size sundukları için onurlandırdıkça evren de sizi onurlandırır…

Tiyo 5: Her gün şükredebileceğiniz 2 yeni şey bulun ve yazın. 21 gün sonra hepsini tekrar okuyun. Ne kadar çok mutluluk yarattığınızı ve bunun mümkün olduğunu anlayabilirsiniz.

 1. ADIM

İsteklerinize sahip olabilmek için harekete geçin. Evren hareketi sever ve karşılığını verir. Eğer siz harekete geçmekten kaçarsanız, sizi harekete geçirmek için bazı zorluklarla karşılaşma olasılığınız da doğabilir.

Hareket planınızı oluşturmanız istediklerinizi elde etmenizin yolunu açacaktır ve evreni de hareketlendirecektir.

Daha çabuk olsun istiyorsanız bir şeyler yapın!

Mükemmel olmayı beklemeye ihtiyacınız yok. Sadece harekete geçin ve gerisini evrene bırakın. Bakalım nasıl ve nerden geri dönüşler olacak.? Gözlemleyin…

Yaptıklarınızdaki eksiklik ve yanlışlıklara odaklanmayın. İyiliklere odaklanmayı seçin. Süreç içerisinde ilerken sizin de harekete geçme konusunda geliştiğinizi ve iyileştiğinizi hissedebilisiniz.

Daha rahat gelişim ve iyileşme sergilemek için değişikliklere karşı esnek olmayı ve seçeneklerinizi arttırmayı tercih edebilirsiniz. Tek bir doğru olmadığını bilin. Aynı hedefe birçok farklı yoldan ilerleyebilirsiniz. Adım atarken neşeli, keyifli, kolay, bolluk ve bereketli olmasına niyet etmeyi seçmeniz uygun olur.

Tiyo 6: Eğer nasıl harekete geçeceğinize dair fikriniz yoksa, gece yatmadan önce yaratıcıdan hareket planınızla ilgili bir fikir veya ilham isteyebilirsiniz. Sabah kalktığınızda veya ilerleyen zamanlarda kullanabileceğiniz bilginin size geldiğini hissedebilirsiniz. Eğer bir anda aklınıza kullanabileceğiniz bir fikir gelirse veya farklı bir bakış açısı keşfederseniz evrensel yasayı bilinçli olarak kullanmakta başarılı olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

 1. ADIM

Evrenden size geleni kabul edin! Karşınıza çıkan fırsatları, teklifleri ve davetleri değerlendirmeye alın. Hiç düşünmeden reddetme eğiliminde olmanız uygun olmaz. İstediğiniz şeyler, size evrenden bambaşka şekillerde gelebilir. Her reddedişinizde sonsuz olasılıklarınızı sınırlandırıyor olabilirsiniz.

Hiçbir şey tesadüf değildir.  Başınıza gelen olaylar ve size sunulan tekliflerin hepsinin bir anlamı vardır.

Başınıza gelen olaylar ve size sunulan teklifler neyi ifade ediyor olabilir?

 • Yaratım listenizdekileri doğrudan size sunabilir.
 • İsteyerek yarattıklarınızın size getirecek evrensel planın bir parçası olabilir.
 • Öğreneceğiniz ve sizi hedefinize hazırlayan adımlar olabilir.

Yaşadığınız tüm olaylardaki kazancınızın ne olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bu sizin algılarınızın gelişmesini sağlarken, tesadüf olduğunu düşündüklerinizin aslında sizin mükemmel yaratımlarınız olduğunu fark etmenizi sağlayabilir.
Tiyo 7: Bir teklif veya davetle karşılaştığınızda önce bedeninize ne istediğini sorun, sonra zihninize ne dediğini sorun. Neşeniz ve keyfiniz hangisine daha yakınsa onu yapabilirsiniz.

 1. ADIM

İstekleriniz gerçekleşesiye kadar tekrar tekrar istemeye ve yaratım sürecinizi işletmeye devam edin. İstemek, dua etmek, hayal etmek, zihinsel dönüşümünüzü gerçekleştirmek, şükretmek ve harekete geçmek yaşam tarzınız olabilir.

Kaç defa tekrarladığınıza takılmayın. Tekrar sayınıza odaklanmanız sizi yaşamın keyifli ve faydalı sürecinden uzaklaştırabilir ve sonuç elde etmenin stresine sokabilir.

Çekim gücünüzü istediklerinize ulaşasıya kadar sürdürmeye devam etmeniz uygun olur. Gerçekten arzu duyduğunuz şeyleri istiyorsanız,  rahatlıkla süreci devam ettirebilirsiniz.

Eğer adımları tekrarlamak zor geliyorsa, gerçekten istedikleriniz zannettiklerinizden daha farklı şeyler olabilir. Coşku duygunuzu takip ederseniz gerçekten ne istediğinizi keşfedebilirsiniz ve bu motivasyonla yaratım sürecinizi istediğinizi elde edesiye kadar devam ettirebilirsiniz.

Tiyo 8: Hayatımızda sonuçlardan çok süreci yaşıyoruz. Amacınızın sadece bir sonuç elde etmek değil, daha iyi koşullarda yaşadığınız bir hayat yaratmak olduğu fikrine odaklanabilirsiniz.

 1. ADIM

Sabırlı olun!

 • Bazı istekleriniz hemen olabilir.
 • Bazı isteklerinizin gerçekleşmesi zaman alabilir.
 • Bazı istekleriniz için doğru zaman henüz gelmemiş olabilir.

Evren sonsuz bir bilgi ve zeka kaynağı. Her şeyi bilemeyebiliriz; Hatta bilmek de istemeyebiliriz ☺
Hepimiz birbirimize bağlıyız. Her ne oluyorsa emin olun her şey olması gereken zamanda olması gerektiği şekilde oluyor.

Tiyo 9: Kendinizi tıkanmış hissettiğinizde, derin nefes alın ve nefesinizi aldığınızdan 2 kat daha yavaş verin.  İçinizden ‘’Evrende sonsuz olasılıklara kendimi açıyorum. En yüce ve en iyi olasılık bana doğru geliyor’’ diyebilirsiniz.

 1. ADIM

İsteklerinizin gerçekleşmesinin belirli koşullara veya insanlara bağlı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak aslında ihtiyacınız olan koşulları ve insanları bir araya getiren yaratıcı güçtür. Hiçbir koşul ve insana bağımlı olmadığınızın farkında olmanız uygun olur.

Yaratıcıya güvenin!

Bozulan işler, ters giden durumlar isteklerinizin önündeki engeller değil, sürecin en iyi ve yüce hayrına olan gelişmeler olabilir. Hatırlayın yaratıcı güç ihtiyacınız olan tüm koşulları bir araya getirecek kadar sonsuz enerji ve zekaya sahip. Bu koşullar bizim tahmin edemeyeceğimiz farklı şekillerde bir araya gelebilir.

Siz elinizden geleni yapın, gerçekleşeceğine inanın ve gerisini yaratıcı güce yani evrene bırakın. Her şeyin bir anlamı olduğunu hatırlayabilirsiniz ve yaratıcıya güvenebilirsiniz.

Tiyo 10: Sizi sıkan durumlar olursa mantıklı geleni yapın. Ancak bir şeyleri zorla elde etme çabasında olmayın. Kolaylıkla yaptığınız, size en uygun olandır.

 

İstedikleriniz en yüce ve en iyi şekilde gerçekleşsin. Sevgiler…

 

Ece Erdoğan

Bilinçaltı Koçu

Theta Healing Eğitmeni

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Bilinçaltı koçu

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap