Sübliminal Mesajlar ve Etkilerinden Arınma Yöntemleri

Sübliminal Mesajlar ve Etkilerinden Arınma Yöntemleri Nelerdir?

Filmler, reklamlar, çizgi filmler ve müziklerde kullanılan Sübliminal mesajları gözümüzle seçemiyoruz ve kulaklarımızla algılayamıyoruz. Sübliminal mesajlar, farkında olmadan bilinçaltımızda yerini alıyor ve farkında olmadan bizi yönlendiriyor.

İzlenen ve dinlenen şeylere karşı istek ve arzu uyandıran bu mesajlar bizim irademiz dışında bilinçaltımıza yerleşiyor. Bilinçaltımızda oluşan bu dürtüler istemsiz bir şekilde davranmamıza sebep oluyor. Tüketime ve doyumsuzluğa iten bu mesajlar, fiziksel ve ruhsal açıdan yaşam kalitemizi düşürebiliyor.

Örneğin:

Sağlığınıza zararlı olan hazır gıdalara veya içeceklere dair anımsatıcıları her gördüğünüzde tüketme isteğiniz doğabiliyor. Çok dinlediğinizde sıkılacağınız müzikleri ve videoları dinlemekten ve izlemekten kendinizi alamayabiliyorsunuz. Bazen çizgi filmlerin arka planlarında çocuklara uygun olmayan görsellerin yer aldığını görmeniz mümkün. Yetişkinlerin şifalanmak için tercih ettiği masum görünen bazı meditasyon müziklerinin alt yapısında da mesajlar olabiliyor.

Bu sebeple izlediğimiz ve dinlediğimiz her şeye özen göstermenizde büyük fayda bulunuyor.

Sübliminal mesajların etkilerinden arınabileceğiniz öneriler

Olumsuz duygulara kapıldığınızı hissettiğiniz veya odağınızı yitirdiğinizi hissettiğinizde dinlediğiniz müzikleri değiştirebilirsiniz. Sağlığınıza zararlı ve kalorili yiyecekleri canınız istediğinde veya kendinizi ruhsal olarak kötü hissettiğinizde aşağıdaki dönüştürme tekniğini kullanabilirisiniz. Son olarak tavsiye ettiğim enerjisel arınma ve dengeleme çalışmaları ile fiziksel ve ruhsal açıdan kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Öncelikle rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere geçin ve rahatlayın. Bunun için derin bir nefes alarak yavaşça verebilirsiniz. Sonrasında dönüştürme tekniklerini uygulama başlayabilirsiniz. Zihinsel ve enerjisel çalışmalarınızın etkisini 2’e katlamak için beyninizi ‘’theta’’ dalgasına geçirebileceğiniz Theta Healing meditasyonunu kullanabilirisiniz. Böylelikle dakikalar içerisinde daha etkili şifalanmalar sağlayabilirisiniz.

Dönüştürme teknikleri:

  1. Depresif, umutsuz ve sıkıntılı hissettiğiniz anlarda mevcut kötü halinizi zihninizde canlandırın. Canlandırmış olduğunuz kötü görüntünüzün renklerini zihninizde soluklaştırıp küçüldüğünü ve sizden uzaklaştığını hayal ederken, mutlu ve enerjik halinizin görüntüsünü zihninizde canlandırın. Mutlu ve enerjik halinizi renkli ve size yakın bir görüntü haline getirin. Bu görüntüyü hayal ederken sağlığınıza faydalı olan su gibi bir içecek içtiğinizi veya sizi eğlendiren hareketli bir şarkıyı dinlediğinizi düşünebilirsiniz. Bu sayede mutlu ve enerjik halinizle suyu veya eğlendiğiniz şarkıyı bağdaştırmış olursunuz. Böylelikle kötü hissettiğinizde su içerek veya şarkıyı dinleyerek mutlu ve enerjik hale gelmeye başladığınızı hissedebilirsiniz.
  1. Sağlıksız ve fazla kalorili yiyecekleri yemekten kendinizi alamıyorsanız, bu yiyeceklere sizi çağırmaya başladığında kendinizi şişman ve sağlıksız olarak zihninizde canlandırın. Canlandırmış olduğunuz kötü görüntünüzün renklerini zihninizde soluklaştırıp küçüldüğünü ve sizden uzaklaştığını hayal ederken, fit ve sağlıklı halinizin görüntüsünü zihninizde canlandırın. Fit ve sağlıklı halinizi renkli ve size yakın bir görüntü haline getirin. Bu görüntüyü hayal ederken sağlığınıza faydalı olan su gibi bir içecek içtiğinizi ve sağlıklı yiyecekler yediğinizi düşünebilirsiniz. Bu sayede mutlu ve enerjik halinizle suyu veya sağlıklı yiyecekleri bağdaştırmış olursunuz. Böylelikle sağlıksız ve fazla kalorili yiyecekler aklınıza geldiğinde şişman ve sağlıksız olacağınızı hatırlar; fit ve sağlıklı olma halini ve sağlıklı yiyecekler yeme isteğinizi uyandırabilirsiniz.

 

  1. Günde 3 kere birkaç defa ‘’ Kendimi seviyorum. Kendimi önemsiyorum. Sağlıklı besleniyorum. Beni mutlu ve enerjik yapan alışkanlıklarım var. Yaşamın pozitif enerjisini alıyorum. Her an yenileniyorum ve daha iyi oluyorum.’’ cümlelerini tekrarlayın.

Enerjisel arınma ve dengeleme teknikleri:

Theta Healing yöntemi ile enerjisel arınma ve dengeleme çalışmalarını kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Günde birkaç dakikanızı alacak bu çalışmalar ile fiziksel ve ruhsal olarak şifalanailirsiniz.

  1. Boş gezen hafıza temizliği ile zihninizi siz hizmet etmeyen düşüncelerden enerjisel olarak her gün arındırabilirsiniz.
  2. Sağ ve sol beyninizi enerjisel olarak her gün dengeleyebilirsiniz.
  3. Serotonin, Nöradrenalin ve diğer hormonlarınızı enerjisel olarak her gün dengeleyebilirsiniz.
  4. Çakralarınızı her gün arındırabilir ve dengeleyebilirsiniz.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Bilinçaltı koçu

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap