Theta Healing Nedir?

Theta Healing nedir ?Nasıl keşfedildi? Enerji ile şifa yöntemleri nelerdir? Nasıl Öğrenilir? Kadınca Özel köşe yazarlarından Bilinçaltı  Koçu Ece Erdoğan’ın yazısında bu sorularının cevabını bulabilirsiniz. İşte o yazı:

Theta Healing, doğuştan sezgisel yetenekleri olan Vianna Stibal tarafından keşfedildi. Kendi kanser hastalığının üstesinden gelmesi üzerine birçok insan bunu nasıl yaptığına dair eğitilmek istedi. Bunun üzerine Vianna, Theta Healing’i öğretmeye başladı.

Theta Healing en etkili enerji şifa yöntemlerinden birisi. Çünkü fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanların hepsinde aynı anda çalışabiliyor. Enerji şifasını gerçekleştirirken, hem ThetaHealing® meditasyonu, hem düşünce, hem dua, hem de gözlem yapma sanatı kullanılıyor.

Theta Healing
Ece Erdoğan – Eğitmen

Bu sayede;
• Bilinçaltımızdaki, bizi keyifli ve huzurlu bir yaşam sürmekten alıkoyan blokajları keşfedilebiliyor,
• Yaşadığımız olumsuz deneyimleri, ruhsal alanda neden kendimize çektiğimizi idrak edilebiliyor,
• Bu deneyimlerden hangi erdemleri kazandığımızı hissedilebiliyor.
Tüm bu keşif, idrak ve hislerin içerisinden olumsuz olanları enerji şifası ile bilinçaltından çıkartabiliyor, olumlu olanları bilinçaltına yükleyebiliyorsunuz. Böylece beyindeki olumsuz inançları ve hisleri oluşturan reseptör ağları körelirken, olumlu inanç ve hisleri yaratan reseptör ağları aktive olabiliyor.

Yaşam deneyimlerinden kazanılan iyi erdemlerin, bilinçaltına güçlü bir şekilde yüklenmesi ile de bundan sonra daha kolay ve keyifli bir yaşam sürülmesi sağlanabiliyor.

Artık yeni ve olumlu inançlara ve hislere sahip olan, iyi erdemler kazanan kişi, eskiden yaşadığı olumsuz deneyimlere benzeyen, yaşamında onu zorlayan ve yıpratan deneyimleri tekrar kendine çekmiyor. Çünkü artık kişinin bilinçaltı bu olumsuz inanç ve hislerin enerjisini yaymıyor. Aksine olumu inanç ve hislerin enerjisini yaydığı için eskisinden daha olumlu deneyimleri kendine çekebiliyor.

Theta Healing’in Diğer enerji şifa yöntemlerinden farkı nedir?

Theta Healing’in diğer yöntemlerden farkı yaşamda karşılaşılan sorunların temel kaynağını düşünsel ve ruhsal alanda tespit etmeyi amaçlaması ve bunların çabuk ve kalıcı olarak dönüşmesini sağlayabilmesidir. İlişkiler, aşk, bolluk-bereket, sağlık gibi hayatın her alanında çok yönlü çözümler sunabilmektedir.

Theta Healing hangi konularda etkili?

• Kısır döngü haline gelen durumlarda çözülme.
• Yaşanmış travmaların etkilerinin giderilmesi.
• Duygusal tıkanıklıkların çözülmesi.
• Yıpratan kızgınlık, kırgınlık ve endişelerin giderilmesi.
• Pişmanlık, keşkeler ve intikam duygularının çözümlenmesi.
• İmkansızlıklara dair inanç ve hislerde dönüşüm.
• Yaşam kalitesinde artış.
• İlişkilerde iyileşme.
• Tatmin ve doyum hislerinde artış.
• Yeni yaşam deneyimlerinin keyifle ve güvenle yaratılması.
• Bolluk, bereket bilincinde artış.
• Karar süreçlerinde rahatlık ve kolaylık.
• Fırsat ve imkanların farkındalığında artış.
• Öğrenme kapasitesinde artış.
• Motivasyonda yükselme.
• Yaratıcılık ve ilhamda artış.
• Yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesinde rahatlık.
• Yaratıcıyla saf ve temiz bir iletişim kurulması.
• Sezgisel olarak gelecek okuma.
• Ruh eşini bulma ve sağlıklı bir ilişki kurma.
• Koruyucu meleklerden ve Yüksek benlikten Yaratıcı aracılığıyla rehberlik alma.
• Kristaller ve bitkiler gibi organik olan ve olmayan maddelerle enerjisel şifa çalışmaları yapma.
• DNA aktivasyonu ile gençlik ve canlılık kromozomlarını aktive edilmesi.

Theta Healing
Theta Healing

ThetaHealing® meditasyonunun özelliği nedir?

’Theta’’ frekansı, beynin derin rahatlama anında yaydığı frekanstır. Beynimiz ‘’theta’’ konumundayken bilinçaltına ulaşabiliriz, anılarımızı ve duygularımızı daha iyi hatırlayabiliriz, hislerimizi daha iyi tanımlayabiliriz, bir bütünün parçası olduğumuza dair algımız daha güçlü olur, ilham alma, yaratıcılık ve sezgisel yeteneklerimiz daha rahat ortaya çıkabilir.

ThetaHealing® meditasyonu, bilinci Her Şeyin Yaratıcısı olan 7. Seviyedeki kaynak enerjiye taşıyan özel bir yol haritasına sahiptir. Her şeyin yaratıcısı olan kaynak enerji, saf koşulsuz sevginin kendisidir. Bu seviyede, koşulsuz sevgi enerjisiyle bir olunduğu deneyimlenebilmektedir.

ThetaHealing® meditasyonu, beyni ‘’theta’’ frekansına çıkartabilmektedir. Bu meditasyon ile birlikte düşünce, dua ve kuantum mekaniğinde olduğu gibi gözlem yapma sanatının kullanılması ile bilinçaltında değişimler gerçekleştirilebilmektedir ve yaratıcının koşulsuz sevgi enerjisi tüm hücrelerinize, tüm yaşam alanlarına yüklenebilmektedir.

Theta Healing ile bilinçliyken de bilinçaltında değişiklikler gerçekleştirmemiz mümkün olabiliyor. Peki bunun bize ne faydası var? Gelin bir de buna bakalım…

Bilinçli zihnimizle Bilinçaltımızı eşleştirmemiz neden önemli?
Bilinçli zihnimizle bilinçaltını eşleştirmemiz, bilinçli zihnimizle düşündüklerimizin yaşadıklarımızla uyumlu olması anlamına gelir.

Bilinçli zihninizin etkinliği %10’dur, bilinçaltınızın etkinliği ise %90’dır. Eğer ikisi birbiriyle çakışıyorsa, genellikle bilinçaltınız bilinçli zihninizi yener ve farkında olmadan bilinçaltınızın istediği gibi davranır, bilinçaltınızın istediği hayatı yaşarsınız.

Örneğin:
Diyelim ki mantığı ön planda tutan bir insansınız. Bilinçli zihninizle düşündüğünüzde ‘’Aşk mutluluk getiriyor. Ben aşık olmak istiyorum.’’ diyor olabilirsiniz. Eğer bilinçaltınıza, daha önceden bir yargı olarak attığınız ‘’Aşk bana acı getiriyor.’’ inancı var ise maalesef bilinçaltındaki inancınız, bilinçli zihninizin isteğini yenebiliyor. Bilinçaltınızda aşk size acı vereceği için, farkında olmadan aşktan hep kaçabiliyor, aşık olsanız da acı çekebiliyor, aşk yaşarken size acı çektirecek durumların içerisine girebiliyor veya size acı verecek insanlara aşık olabiliyorsunuz. Bu sebeple, bilinçaltınızdaki inanç ve hislerinizi bilinçli zihninizdekilerle eşitlemek, bilinçli zihninizle karar verdiklerinizi yaşamınıza yansıtabilmenizi sağlıyor.

ThetaHealing® meditasyonu
ThetaHealing® meditasyonu

Theta Healing’i uygulayabilir miyim?

Theta Healing’i başarıyla uygulayabilmek için yaratıcı bir güç (enerji olduğuna) inanmanız yeterli oluyor. Çünkü Theta Healing’ de uygulayıcı kişi sadece enerji şifasını Her Şeyin Yaratıcısından talep ediyor ve gözlemliyor; Enerji şifasını gerçekleştiren, tamamen Her Şeyin Yaratıcısı olan kaynak enerji oluyor.
Theta Healing uygulamasından tam etki görebilmek için ise bir değişimin gerçekleşeceğine %5 oranında inanmanız yeterli oluyor.

Özgür irade ile değişimleri onaylamak önemli!

Theta Healing’de kişinin özgür iradesiyle, yapılacak değişimleri sözlü olarak onaylaması değişimin gerçekleşmesi için gerekli. Bu kendi gerçekliğimizi, kendi özgür irademizle yarattığımızın bir göstergesi.
Yani biz neyi istersek o oluyor. Bilinçaltına atıklarımızı da biz seçip kabul ediyoruz, bilinçli olarak onları bilinçaltından çıkarmak da biz isteyip kabul edersek mümkün.

Aslında kader, kısmet dediğimiz şeyler özgür irademiz dışında değil. Her Şeyin Yaratıcısı olan kaynak enerji, özgür irademizle neye inanmayı seçiyorsak bize o inancın enerjisini yüklüyor ve yaşamımıza o inanca dair deneyimleri çekiyoruz.

Yaşamınız kolay olsun, keyifli olsun, sevgi dolu olsun…

ECE ERDOĞAN
Bilinçaltı Koçu
Theta Healing Eğitmeni

Theta Healing nasıl öğrenilir?

Theta Healing temel seviye eğitimi art arda 3 gün sürmektedir. Daha ileri seviyeleri de bu eğitimden sonra alınabilir. Theta Healing eğitmenleri tarafından verilebilen bu eğitimler, THInK (Theta Healing İnstitude of Knowledge) kurumu tarafından sertifikalandırılmaktadır. Theta Healing eğitimi sonrasında uygulayıcı olabilir, kendinize ve başkalarına faydalı olabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Bilinçaltı koçu

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap