HAYATIMIZDAKİ REİKİ

Reiki, insan genetik kodunda yeralmaktadir. Bu yüzden doğuştan sahip olduğumuz, iç güdüsel olarak bildiğimiz ve kullandığımız bir aracımızdır.

Rei: Herşeyi oluşturan kozmik, manevi, ruhani, evrensel enerji

Kİ: Yaşayan her varlığın içindeki hayati enerji

Reiki: Evrensel/Manevi enerji rehberliğinde yürüyen yaşam enerjisi

Reiki, ellerimiz aracılığı ile enerji kanalize etme tekniğidir.

Eski uygarlıklarda, Reiki´nin varlığı ve nereden geldiği çocuklara öğretilirdi. Lemurya, Atlantida, Mısır ve Tibet´te tapınaklarda, manastırlarda ve çeşitli gizli cemiyetlerde öğretildigi ve uygulandığı bilinmektedir.

Çakra ve Reiki

1922´de Mikao Usui adlı bir Budist rahip, Reiki´yi Japonya´da tekrar keşfetti. 21 gün süresince tuttuğu oruç ve sürekli meditasyon sonucunda, insan bedeninde de yeralan, Kutsal Geometri sembollerini gördü. Bu insanoğlunun tamamen sağlıklı ve dengeli olmasi halinde, ADN´sinde sahip olduğu geometriydi.

Bu semboller, reiki öğrencisinin veya reiki tedavisi gören kişinin enerjilerinin yükseltilmesinde ve reiki enerjisi ile senkronize edilmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Reiki, insan genetik kodunda yeralmaktadir. Bu yüzden doğuştan sahip olduğumuz, iç güdüsel olarak bildiğimiz ve kullandığımız bir aracımızdır.

İnsanoğlu hep yarasının, canı acıyan yerin üzerine elini koyar. Anneler çocuklarını hep okşayarak sakinleştirdiler. Reiki, içimizden gelen bir bilgelik olduğundan, hep bize onu nasıl kanalize edebileceğimizin yolunu gösterdi. İnsanoğlunun dokunuşu, şefkat ve iyilestirici güc, SEVGİ içermektedir. Fakat bu yaşadığımız çağda, insanoğlu bu içsel bilgelik kaynağından uzaklaşmış ve sahip olmak, hırs ve bunun gibi dünyevi bağımlılıklarının esiri olmuştur.

Reiki enerjisini anne karnında olmamızdan itibaren almaya başliyoruz. Bizde çok doğal bir güçtür bu. Çocukluğumuzun ilk dönemlerinde hiç bir korku hissetmezken, bizi korumak icin kullanılan “öyle yapma yoksa canın acır”, “sen kötü çocuksun, yaramazsın” vs gibi sözler duyuyoruz ve kişisel gücümüzü yitirmeye başliyoruz. Gerçekten de, çocuk mesela “kötü ve yaramaz” olduguna inanıyor veya başına kötü bir şey geleceği ihtimaline karşı korkulara kapılmayı öğreniyor. Bu şekilde hastalıklar başlıyor. Hayatını, kendine kurmayı öğrendiği limitler içerisinde kalmak icin kendine baskı uyulayarak geçiriyor. Çünkü, o limitler içerisinde kalırsa, “iyi cocuk” olacak ve çevresinin sevgisini hakedecek hissi içine işlemiş oluyor.

Reiki ile çalışmaya başladığında, bu kaybedilen, unutulan güç geri geliyor ve kişi “Kendi Aslına” geri dönüyor. Bu tekrar bulunan kişisel güç artık hayat boyu hiç bir zaman kaybedilmiyor.

Artık kişi, kendisi veya başkaları tarafından kendine konulan bu limitlerin, bir iluzyondan ibaret olduğunu ve hayatta hiç bir şeyin imkansız olmadığını kendi bilgeliğinden HATIRLIYOR.

REİKİ TERAPİSİ ;

Reiki, hastalığın en derin katmanlarina işleyerek, hastayı fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyileştirir.

Fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra, duygusal ve ruhsal problemlere karşı da reiki tedavisi uygulanabilir. Sürekli bir dönem Reiki tedavisi sonucunda beyin yarikürelerinin dengelenmesi ve uyumu sağlanır.

Reiki güçlü ama aynı zamanda yumuşaktır. Tarih boyunca, bilinen bütün hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisinde başarı ile kullanılmıştır. Reiki terapisi aynı zamanda diğer terapilere ve tıbbi tedavilere destek olarak da kullanılır. Örnek verirsek, kanser hastalarının tedavisinde kullanılan kemoterapinin yan etkilerini azaltır.

Reiki ile tedavi edelebilecek bir kaç rahatsızlık sayarsak:

– Depresyon

– Aşağılık kompleksi

– Korkular

– Bilinç kaybı

– Endişe

– Öfke

– Kıskançlık

– Sinir sistemi bozuklukları

– Bulumia, anoreksiya

– Alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılıkları

– Multiple eskoliosis

– Kanser

REİKİ UYGULARKEN YORULURMUYUZ;

Reiki kanalize edilir, hiç bir zaman kendi enerjimizi vermeyiz. Reiki enerjisini kanalize ederken biz de ihtiyacımız olduğu kadar onunla dolarız, bu yüzden hiç yorulmayız. Tam tersine, eğer kendimizi yorgun hissediyorsak, başka birine veya kendimize Reiki enerjisi kanalize ederek gücümüzü toplayabiliriz

REİKİ İLE HASTALIKLARI TEDAVİ EDEBİLİRİZ .

Görünmeyen hayat enerjisi gücü bizim içimizde dolaşmaktadır ve bizim hayatta kalmamızı sağlamaktadır. Eğer bu enerji düşükse, bizim hastalığa ve strese karşı olan direncimiz daha azdır. Eğer bu enerji yüksek ise, mutlu ve sağlıklı olma kapasitemiz daha yüksektir.

İçsel ve dışsal kaynaklı herhangi bir nedenle “Ki” nin yani hayat enerjisinin doğru bir şekilde akışı kesilirse, vücutta ve zihinde kişinin hasta olmasına yol açan kopuşlar ve bozukluklar oluşmaktadir. Yani her hastalık, Ki´nin akışını bozan kopuşların bir sonucu ve ruhumuzun, yaşamımızdaki yanlışlıkları önlemek ve bizi tekrar huzur ve gerçeğin yoluna döndürmek için bize yaptığı bir uyarıdır.

Reiki, kötü enerjilerin yok edilmesi ile değil, onların titreşimlerinin yükseltilmesi ile ilgilidir. Acı çekerek değil, bilgelik ile öğrenmeyi amaç edinir. Reiki enerjisi ile kişi, acısının nedenini keşfeder ve hem bedeni iyileşirken, hem de kendisinde bu hastalığı yaratan düşünce veya hissetme kalıpları da iyileşir ve bir daha kendini tekrarlamaz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap