Datça’da Kişisel Gelişim Kampı Başlıyor

Datça kişils gelişim kampı

İyilik, Güzellik Kampı Datça’da Başlıyor

Yazın en güzel tatil yerlerinden Datça’da tatil konsepti yeni bir soluk buluyor. Real Life Dreamers isimli kişisel gelişim platformu tarafından organize edilen İyilik, Güzellik Kampı doğa severler ile kişisel gelişim meraklılarını aynı çatı altında buluşturuyor. Çatı dediysek yanlış anlaşılmasın, masmavi bir gökyüzü ve yemyeşil çam ağaçlarından bahsediyoruz. 

Katılımcıları üç günlük zihinsel, bedensel ve ruhsal bir yolculuğa çıkarıyor bu kamp. Yoga, budokon ve hayvan hareketleri çalışmaları ile bedenin uyanarak, esnemesi ve doğru hareket etmesi sağlanıyor. Nefes çalışmaları ile gevşeme, rahatlama sağlanıyor ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren nefes teknikleri öğretiliyor. Stres salınım egzersizleri ile vücutta biriken stres, negatif enerji ve gerginliğin atılması sağlanıyor. Tüm bu çalışmalara da NLP ve koçluk ile yön veriliyor, katılımcıların ilerlemelerinin önündeki blokajları fark etmeleri ve yaşamak istedikleri hayata bir adım daha yaklaşmaları sağlanıyor. Kısacası İyilik, Güzellik Kampı’nda yok, yok!  

İyilik, Güzellik Kampı Datça'da Başlıyor
İyilik, Güzellik Kampı Datça’da Başlıyor

Kampta elektrik akşamları sadece birkaç saat veriliyor. Katılımcıların teknolojiden uzak doğa ile iç içe, kendilerine dönük bir zaman geçirmeleri hedefleniyor. Konaklama çadırlarda. Yemekler özel olarak hazırlanıyor. Sindirim sistemini rahatlatacak, meyve ve sebze ağırlıklı öğünler servis ediliyor. Hem zihnen hem de bedenen tam bir detoks amaçlanmış. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.  

Real Life Dreamers’ın kurucusu Koç ve NLP uzmanı Cansın Ersöz ile bu organizasyonu konuşma fırsatımız oldu. Kendisi Datça’yı bir kişisel gelişim merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. ‘’Datça hem doğası hem de enerjisi ile herkese kucak açan, huzur veren bir yer.  İnsanların hem tatil yapabilecekleri hem de hiçbir şey düşünmeden kendilerini bize bırakıp yenilenebilecekleri bir ortam yarattık. Hepimiz Covid-19 ile birlikte sıkıntılı ve kısıtlayıcı bir süreçten geçtik. Biz de böyle bir zamanda insanlara motivasyon kaynağı olmak, kendilerini huzurlu ve mutlu hissedebilecekleri bir alan açmak istedik. Covid-19 ile ilgili tüm önlemleri aldık, sonuçta hayat devam ediyor ve bizim yeni gerçekliğe adapte olmamız en doğrusu. Mevcut durumda, elde olan şartlarla yapabileceğimizin en iyisi nedir? Nasıl yaparız? Nasıl katkı sağlarız? Kendimize bu soruları sorarak yol alıyoruz.’’ diye ekliyor.   

Kampta sosyal mesafe ve maske uygulamaları sıkı bir şekilde kontrol altında tutulacak. Yemekler paket servis halinde dağıtılacak. 

‘’50 dönümlük bir arazide ve açık, tertemiz bir havada uygulamalarımızı yaptırıyoruz. İnsanların ruh sağlıkları da fiziksel sağlıkları kadar önemli. Korku ve endişe dolu bir sürecin ardından tam bir rahatlama ortamı aslında yarattığımız. ‘’ 

Datça’yı Bilen Bilir 

datça
Datça

Özellikle son yıllarda ismi daha çok duyulmaya başladı Datça’nın. Bodrum, İzmir gibi tatilcilerin daha sık tercih ettiği yerlerden biraz farklı. Bir kere ulaşımı kolay değil, bu nedenle İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerden ufak bir haftasonu kaçamağı için fazla yorucu. Ama duyarsınız, Datça’ya bir kez gidip orada tatil yapan bir daha Datça’yı bırakamaz. Kafa dinlemek, huzur bulmak, doğa ile iç içe, büyük markalar, pahalı dükkanlar olmadan sakince vakit geçirmek için idealdir. Keyfi seven, güzel insanları vardır. Ve birbirinden güzel, el değmemiş bakir koyları, mavinin on farklı tonunu barındıran enfes bir denizi vardır.  

Tarih meraklıları için Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunan Knidos Antik Kenti kesinlikle görülmesi gereken bir limandır. Orada gün batımını izlemenin keyfi bir başkadır. 

Bu yaz farklı bir tatil deneyimi için bu ekibi ve düzenledikleri kampları takip edebilirsiniz. Kendinize bir şeyler katabildiğiniz, yeni öğretiler ve beceriler geliştirdiğiniz, yenilendiğiniz ve güzel insanlarla tanışıp sosyalleşebildiğiniz bir ortam sizi bekliyor.  

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap