23 Kasım 2018 – İkizler Burcunda Dolunay – Söz Büyüdür!!

Dolunay

Dolunay 23 Kasım 2018 saat sabah 07:39 ‘da 0 derece İkizler burcunda gerçekleşecek. Bir burcun ilk derecelerinde bir gökyüzü hareketinin olması, o burcun son derece kuvvetli bir şekilde etkisini göstereceğine işaret eder.

Dolunay’ların bitiş ve tamamlanma süreci olduğunu artık hepiniz biliyorsunuz. İkizler burcundaki bu Dolunay ile, geçmişteki bir konu hakkında açıkça fikirlerinizi ve düşüncelerinizi dile getirerek bir işi sonlandırmanız, tamamlamanız, nokta koymanız mümkün.

Dolunay’ın yöneticisi Merkür 17 Kasım’da başladığı Retro hareketine devam etmekte. 7 Kasım’ da gerçekleşen Akrep Yeni Ay’ının tetiklediği, fakat geçmişte yarım bıraktığınız ve ya tamamlayamadığınız ucu açık bir konu hakkında, Merkür Retroya geçtikten sonra (16 Kasım itibariyle) yaşadığınız bir takım gelişmelerle ve yarattığınız çözümler ve ya fikirlerle artık durumu sonuçlandırıyor olabilirsiniz. Dolunay’ı takip eden 10 gün içerisinde bu alanda yaşadığınız sıkıntılardan bir bir kurtulabilirsiniz.

Peki Dolunay’ın an haritası bize başka neler söylüyor?

An haritasına baktığımızda yükselenin Akrep ve yöneticisi Balık burcundaki Mars’ın Dolunay’a adeta meydan okuduğunu söyleyebiliriz. Mars’ın Güneş ve Ay ile olan çatışması, işlerin biraz kızışacağına işaret ediyor. Ne olacaksa, zorla ve ya güç kullanarak halletmeniz gerekebilir ve ya kavga, gürültü gerektirebilir. Mars’ın haritanın en dip noktasında olması, üst düzey yöneticiler, otoriteler ve ya kariyeriniz alanında bir şeyle savaştığınızı göstermekte..Çabanız, hırsınız, amacınız, motivasyonunuz bu yönde olacak..

Ay ve Güneş sembolikleri, hem erkek hem de kadınlarla çatışma yaşayabileceğinize işaret ediyor. Siz bu iki kişinin ortasında kalabilir, anlaşmazlıklarına şahit olabilir ve ya tartışma sebepleri olabilirsiniz. Ya da her ikisiyle de tartışabilirsiniz. Dolayısıyla öfkenizi, sinirlerinizi olabildiğince kontrol ederseniz ki, Balık burcundaki Mars zaten aksini yapmanıza izin vermeyecektir, sizin için olayları yönetmek daha kolay olabilir.

Jupiter’in Güneş ile kol kola vermesi, kendinize olan güveninizin çok fazla artmasına olmasına neden olabilir. Yeni felsefeler, öğretiler ışığında kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Ay’ın karşısındaki Jupiter ise, duygularınızı ve hislerinizi hiç saklama gereği duymadan başkalarına abartılı bir şekilde göstereceğinizi ifade ediyor. Temkinli olmanız da fayda var. Merkür’ün Retro olması, başkaları tarafından yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. 20 Kasım’da exact olan Mars – Jupiter çatışmasıyla, riskli kararlar, eylemler gündeme geldi..Düşünmeden, plan yapmadan, ince hesaplamadan karar almak ya da eyleme geçmek size pahalıya patlayabilir. Stratejik düşünerek hareket etmeniz, işleri ağırdan almanız sizin için daha faydalı olabilir.

Diğer taraftan Mars’ın Saturn ile olan destek açısı, daha kontrollü davranmak için size sorumluluklarınızı ve görevlerinizi hatırlatmakta. Kalkıştığınız durum her ne ise, kalıcı ve uzun vadeli sonuçlara neden olabilecek gibi görünüyor. Aynı zamanda an haritasında Saturn’un tepe noktasına yaptığı olumlu açı, bu durumun kariyeriniz, sosyal statünüz ve de profesyonel hayatınızı direk olarak etkileyeceğine ve de bu alanda bir disiplin ve ya yapılandırma içine gireceğinize işaret ediyor.

Merkür’ün an haritasında tepe noktasına yaptığı zorlu açı ile almak zorunda olduğunuz kararlarda özellikle kariyeriniz ve aileniz açısından zorlanabilirsiniz. Kendi fikirleriniz ile başkalarının fikirleri arasındaki dengeyi sağlamak bu süreçte kolay olmayacaktır . Sürekli düşünmek ve bir sonuca varamamak da cabası.. Algılarda bulanıklık, yanlış anlaşılmalar, haberleşmedeki gecikmeler bu açıdan elinizi daha da zayıflatabilir. Venus’un Retro süreci sizi zaten yeteri kadar ilişkiler ve para alanında oldukça yordu, ama artık ortaklıklar, ilişkiler ve maddi bağlantılarınız ile ilgili kafanızda daha net bir strateji var..Ne şekilde hareket etmek istediğinizi biliyorsunuz.

Bu Dolunay’da özellikle sözlerinize, konuşmalarınıza ve de yaptığınız görüşmelerde ifade biçiminize çok dikkat etmelisiniz. Tepkileriniz son derece fevri ve ya cesur olabilir. Duygularınızı tam anlamıyla beklendiği şekilde dile getiremeyebilirsiniz. Yanlış anlaşılabileceğinizi ve ya yanlış anlayabileceğinizi dikkate alarak her türlü iletişiminizde dikkatli olun..

Unutmayın ki, söz büyüdür. Siz ne söylerseniz, o gerçek olur..

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap