30 Nisan 2019 – Saturn Retrosu

Yeni bir döngü, yeni sorumluluklar, yeni görevler..

Satürn gökyüzünde Güney Ay Düğümü eşliğinde, 30 Nisan-1 Mayıs gecesi geri harekete geçiyor. Saturn, Retro alana, 22 Ocak 2019’da 13 derece 55 dakika Oğlak burcunda iken girmişti. Yine aynı derecede 18 Eylül’de ileri hareketine başlayacak ve Retro alanı, 24 Aralık 2019′da terk edecek.

Bu bağlamda 22 Ocak civarında yaşadıklarınıza bir dönüp bakmak gerekiyor. Retro süreci bu konularla bağlantılı olarak 30 Nisan civarında aldığınız önemli kararlar ile ilgili olacak. Bu kararların hayatınızda yarattığı değişim, özellikle sorumluluk ve görevler alanında bir takım yenilikleri hayatınıza getirmekte.

Pluto’nun da aynı dönemde geri harekete başlaması, haritanızda Oğlak burcunun hakimiyeti altında olan hayat alanınızda ciddi bir daralma ve ya kısıtlamaya gitmeniz gerektiğini gösteriyor. Bu daralmalar, kesinlikle negatif algılanmamalı. Tamamen eskiyi, çürümüşü, yararsızı, faydasızı hayatınızdan çıkarmak için gerekli bir eleme ve bu süretle bir daralmadan bahsetmekteyim.

Güney Ay Düğümü, sizin pranganızdır. Ve bu pranga, sizi siz olmaktan alıkoyup, geçmişteki alışkanlıklarınızın devam etmesine neden olur. Saturn ve Pluto bu bağlamda bu prangalardan kurtulmanız için başınızda bekliyor adeta. Bunu unutmamalısınız. Öyle ve ya böyle bu prangalardan kurtulmalısınız.

Hayatınızı daha iyi, daha olumlu, daha temiz, daha sağlam,daha faydalı bir şekilde yönetmeniz ve baştan aşağı kurmanız için, eskiyi temizlemeli ve yeniye alan açmalısınız. Temelini sağlam atmanız için bunlar olmazsa olmazlar..

Eğer direnç gösterirseniz, Saturn ve Pluto’nun etkisinde gelişen bir takım ciddi olaylar, sizi yeniden düşünmeye, feragat etmeye, düzeltmeye, kurtulmaya yani sizi aşağı çeken her ne varsa zorla hayatınızdan çıkarmanıza zorlayacak, adeta bunu anlamanız, görmeniz, harekete geçmeniz için sizinle uğraşacaktır.

Özellikle konumunuz, statünüz, işiniz, kariyeriniz, kariyer hedefleriniz gibi alanlarda önemli değişimler sizleri beklemekte. Sizin dışınızda gelişen bir takım olaylar (Pluto etkisi, toplumsal/kollektif) bu alanda bir takım kararlar almanıza neden olabilir.

Hem Saturn, hem de Pluto Retro sürecinde iken, dikkat etmeniz gereken ESAS KONU ŞUDUR.

”Sorumlulukların, görevlerin, belirleyeceğiniz yeni stratejilerin ve kuralların, yeni hayatınızda sizi yönetmesi, kontrol etmesi ve kısıtlamasına izin vermemek..”

Kontrol siz de olmalı.. Yeni görevleri, kolaylıkla ve keyifle yönetebileceğiniz şekilde hayatınıza şekil vermek, 18 Eylül ve 2 Ekim sonrasında size daha konforlu bir hayat sunabilir. Bu bilinçle hareket etmenizde fayda var. Aksi takdirde sürekli stres, baskı, kısıtlanmışlık, engellenmişlik, özgürlük alanınız daraltılmış gibi hissedebilirsiniz.

Bu Retro dönemin sonucunu, ektiklerinizin ödüllerini ve bedellerini 10 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında alacağınızı unutmayın. Nisan sonunda adım atacağınız yeni hayatın tüm kuralları ve stratejileri artık oturmuş ve köklenmiş, net bir şekilde önünüzde olacak.

Saturn ‘un geri gittiği an haritasında, gezegenlerin genel olarak Doğu’da kümelenmesi ile, kararların tamamen bireysel ve kendi öz farkındalığınız, otonom ve özgür bir tavırla alınacağını göstermekte. Neptun’un Yükselen ile kavuşum halinde olması ve Saturn ile destek açı kurması, bazılarınızın gelecek planları ve beklentileri gerçekleştirmek uğruna harekete geçeceğini gösterirken, bazılarınız için ise hayallerini gerçekleştireceği bir dönemi göstermekte. Jupiter’in haritanın tepesinde konumlanması, kariyer ve toplumsal açıdan yeni ufuklar ve deneyimleri işaret ederken,  Merkür ile olumlu bir açı kurması, Mars’ın da desteğiyle birlikte, bu süreçte çok fazla seyahat, çok fazla iletişim, bilgi ve haber akışı getirebilir. Olayları aşırı derece de hızlandırabilir. Ay’ın Jupiter ile olan konumu, aşırı idealist ve hayalperest olma konusunda bizi uyarıyor! Gerçeklerden uzaklaşmadan, özgüveninizin gölgesine düşmeden, olayları, artısı ve eksisiyle birlikte değerlendirerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayın..Merkür – Saturn arasındaki zorlu açı sizi bu süreçte karamsarlığa ve ya endişe ve korkulara, bir takım gecikme ve ya engellere sürüklese de , umudunuzu kaybetmeyin..

Saturn Retrosu sürecinde şu soruların yanıtlarını aramalısınız.

  • Yeni sorumluluklarım neler?
  • Neleri görev olarak kabul etmeliyim? Neleri delege etmeliyim?
  • Zorunluluklarım neler?
  • Gerçekte ne yapmak istiyorum?
  • Beni en az yoracak ve yıpratacak, özgürlüğümü kısıtlamayacak şekilde bu yeni görevlerimi nasıl yönetebilirim?
  • Hayatımın kontrolünün sadece benim elimde olması için etrafıma nasıl davranmalıyım?
  • Karamsarlık, negatif düşünceler, endişeler, mükemmeliyetçi düşüncelerin beni kısıtlamasına nasıl engel olabilirim?

Bu süreç, kendi kararlarınızı alırken, karşınızdakiyle istişare halinde bulunmanızı, bununla beraber kapasitenizi gözlemlemenizi talep ediyor. Gerçek potansiyelinizin farkına varmazsanız, bunu kullanamazsınız da. Bazıları bastıkları zeminin çok kuvvetli, sağlam ve güvenli olduğunu düşünürken, bu süreçte gerçeklerle yüzleşebilir. Ve aslında o zeminin ne kadar sağlıksız olduğu gerçeğiyle karşılaşabilir.

Haritanızda eğer, 20 ve 23 derece aralığında Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi  burcunda gezegenleriniz var ise, bu süreci oldukça belirgin bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bir takım zorlukları ve ya engelleri, size karşı direnç gösterenleri aşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer yine aynı derece aralığında, Boğa, Başak ve ya Yengeç, Akrep ve Balık burcunda gezegenleriniz var ise,bu süreci daha kolay yönetebilirsiniz.

Saturn ve Pluto Retrosu boyunca, süreçten en çok etkilenecekler ise, özellikle yükseleni Oğlak ve Yengeç olanlar olacak. Eş ve ya özel hayatlarında köklü değişim yapmak zorunda kalabilirler. Bir takım ağırlıklardan ve onları üzen şeylerden kurtulmak suretiyle yeni bir hayata adım atabilirler.

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap