6 Ekim 2018 – Venus geri gidiyor – Derin arayışlar

Venus, 6 Ekim itibariyle Akrep burcunda Retro harekete başlıyor ve 17 Kasım’a kadar da geri gitmeye devam edecek..Venus ilk olarak, Retro alana 2-3 Eylül itibariyle Terazi burcunda giriş yapmıştı.. Dolayısıyla bu tarih civarında yaşadıklarınız size birçok ipucu verebilir.

Bir gezegenin Retro süreçte iki farklı burçta hareketini tamamlaması, iki farklı konuda ve ya hayat alanında etkileneceğinizin göstergesidir. Venus’un öncelikle 6 Ekim’den 1 Kasım’a kadar Akrep burcunda geri gidecek olması, öncelikli konuların borçlar, harcamalar, başkalarına ait gelirler, miraslar , yan gelirler ve ya içsel anlamda en derinde sakladığınız tutkularınız ve arzularınız, bağımlılıklarınız olduğunu göstermekte.

Her Retro süreçte olduğu gibi, yeni girişimlerde bulunmak yerine, bulunduğunuz mevcut konumu değerlendirmeniz, sizi gerçekte neyin, ne kadar tatmin edip etmediğini bulmanız gerekir. Bilinçaltınızı kurcalama vakti gelmiş olabilir,  kısıtlanmanıza ve de yanlış strateji kurgulamanıza neden olan her neyse, onu bulup ortaya çıkarabilirsiniz. Geçmişi bırakmak ile ilgili bir takım deneyimler yaşamanız mümkün. Gökyüzü size bir sürpriz hazırlıyor olabilir.

Bu süreç nasıl geçecek?

  • 6 Ekim’de yaşadıklarınız, geçmişten bir takım insanların sizin hayatınıza dönmesi, geçmişteki konuların açılması yönünde olacaktır. Bu durum, Retro sürecin ana konusunu belirler.. Kafanızdaki soru işaretlerine cevap arayacağınız bu dönemde, harekete geçmemek ve beklemek en doğrusu olacaktır.

  • 11 Ekim ve civarında, tartışmalar ve ya kavgalara dikkat edin, derim. Özellikle özgürlükleri elde etme konusunda son derece manipulatif ve takıntılı bir şekilde hareket etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Partnerinizle aranızda kavgalarınız olabilir, parasal konularda aşırı agresif tavırlar sergileyebilirsiniz. Extra harcamalar yapabilirsiniz. Zaaflarınıza yenik düşebilirsiniz. Bu aynı zamanda partnerinizle oldukça arzulu bir geceye imza atabileceğinizi göstermekte..

  • 15 Ekim ve civarında, parasal konular zihninizi yorabilir, görüşmeler, imzalar, yazışmalar gündemde olabilir. Eğer 6 Ekim’den sonra aldığınız bir kararla ilgili ise, bekleyin derim. Eğer yarım kalmış bir işiniz varsa, eksikleri tamamlayabilirsiniz. İlişkilerde ise bağımlılıklar dile getirilebilir..Partnerinizle bir araya gelip bu konuları derinlemesine konuşabilirsiniz.

  • 24 – 26 Ekim ve civarı, sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğiniz, arzularınıza kavuşabileceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Bu süreçte karşılaşacağınız kişiler hayatınızda daimi olabilir. Duygusal anlamda yoğun bir sürece adım atabilirsiniz. Disiplin ve istikrarlı hareket etmek isteyebilirsiniz.

  • 30 – 31 Ekim ise, isteksiz gittiğiniz bir ortam, beklenmedik ve ya sürpriz karşılaşmalara sahne olabilir. Sizi oldukça etkileyecek bir kişi ile karşılaşmanız olası..

Bu süreçte yaşayacaklarınız konusunda asıl şifalanma, 4 Aralık sonrasında gerçekleşecektir. 20 Aralık ve 5 Ocak civarında yaşayacaklarınız yaralarınızı saracaktır.

1 – 17 Kasım arasında ise, ilişkiler, ortaklıklar, birliktelikler, sosyal hayat, adalet, hak, hukuk , bir takım yasal süreçler ile ilgili bulunduğunuz konumu değerlendirmelisiniz.

9 Kasım civarında yaşayacaklarınız, ikili ilişkiler içerisinde gereken uyumu sağlayabileceğinizi gösteriyor. Sevgi, ilişkilerde denge, huzur ve barışın ön plana çıkmasıyla, en derinde yatan tutkularınıza, arzularınıza cevaplar bulabileceksiniz. Venus Terazi burcunu 4 Aralık’ta terk edecek. Dolayısıyla bu tarihe kadar yaşayacaklarınız Venus Akrep burcuna geçtikten sonrası için içsel anlamda değişim ve dönüşümü sağlamanıza yardımcı olacak.

Venus retrosu, geçmişteki duygusal yaralanmalar, kendinizi güvensiz hissettiğiniz konular, aşk ve sevgi alanında bağlılıklarınız ve bağımlılıklarınız konusunda ciddi bir değerlendirmeye davet ediyor sizi. En derin arzu ve tutkularınızı karşı tarafa rahatlıkla dile getirebileceksiniz. Neyi hakettiğinizi ve ya kendi öz değerlerinizin ne olduğunu karşı tarafa net bir şekilde ifade edebileceksiniz.

Son söz olarak; tüm yaz boyunca birçok gezegenin Retro süreçte olmasıyla yaşadıklarınız, sizde bir takım eksiklikleri ve ya ihtiyaçları ortaya çıkararak, bunları nasıl tamamlayabileceğinizi gösterdi. Venus Retro sürecinde iken, Jupiter (6 Ekim) ve Mars (8 Ekim) Retro alanlarını tamamen terk edecekler. Bu tarihler önemli aydınlanmalara, tamamlanmalara işaret eder.

Venus retrosu ise, bu geçişi tamamlayarak sizin hayat standardınızı; ilişkiler, içsel anlamda değişim – dönüşüm ve maddi konularda yükselterek yeni bir boyuta geçmenizi sağlayacaktır.

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

Tel: 0 539 626 98 87

Mail: [email protected]

Kadinca Özel Astroloji

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap