6 Ocak 2019 – Oğlak burcunda Güneş tutulması

6 Ocak 2019 – Oğlak burcunda Güneş tutulması – Kariyer alanında atılan adımlar

6 Ocak 2019 saat 04:28’de Oğlak burcunda Parçalı bir Güneş tutulması meydana gelecek.

Bu Güneş tutulması, Yengeç ve Oğlak aksında gerçekleşecek olan tutulmalar serisinin başlangıcı olacak. Bir tutulmanın etkisi yaklaşık 6 ay boyunca sürmektedir. Çünkü, gökyüzündeki bu oluşum, hayatımızda ve dünyada önemli büyük döngülerin başlangıcını temsil eder. Güneş’in ışığına gölge düşmesi, karanlığa girmesi, önemli etkilere neden olur ve  hayatınızda fiziki ve somut değişikliklerin habercisidir. Yeni atılacak adımları, girişimleri ve de yeni başlangıçları ifade eder. Yeni Ay’ın, Ay düğümleri eşliğinde gerçekleşmesidir.

6 Ocak 2019 güneş tutulması

Her tutulma gerçekleştiği burç ve konum itibariyle farklılıklar arz eder. Bu Güneş tutulması Parçalı ve de Güney Ay Düğümü eşliğinde gerçekleşecek. Bu da demektir ki, enerjisel anlamda düştüğünüz, kendimi toparlamanız gereken ve de yorgun hissettiğiniz bu süreçte enerjinizi düşüren her ne ise vedalaşarak yeni bir sayfa açmalısınız. Oğlak burcunda olması, özellikle, iş ve kariyer alanında ve ya genel anlamda üzerinizdeki sorumlulukları yönetme  açısından sahip olduğunuz eskiye ait stratejilerin, prensiplerin , kuralların üzerini çizmeniz gerektiğine işaret ediyor. Artık bu kurallar, bu prensipler ve ya stratejiler belli ki işe yaramıyor. Ya da sizi ağırlaştırıyor. Sorumluluklarınızı yönetmeniz de size ayak bağı olan her ne/kim varsa hayatınızdan artık çıkarma vaktiniz gelmiştir.

Bu tutulma’da, Güney ay düğümünün bir diğer gereği de, Ego’nun salınımıdır. Fakat bu kolay bir proses değildir. Güneş tutulmasının asıl burada yaratmak istediği, kendi yetersizlikleriniz ve ya kendi güçsüz olduğunuz alanlarla ilgili yüzleşmelerek yaşayarak, bunu kabul etmeniz gerektiği ve gereken değişime geçiş yapmanızdır. Pluto’nun hemen Güneş tutulmasının yanı başında olması, eski düzenin artık size hizmet etmediği ve yeni düzene duyulan ihtiyacınızı göstermektedir. Bunu geçtiğimiz sene Pluto, bir kaç defa size hatırlattı.

Tutulmanın yöneticisi olan Saturn’un ise, Güneş’in başucunda yerini almasıyla, 2018 başından itibaren sorumluluklarınızı ve görevlerinizi yerine getirmek için bize verdiği dersleri cebinize koymanız ve bunlarla birlikte daha büyük bir cesaret ve disiplinle harekete geçmeniz asıl amacınız olmalıdır. Bu doğrultuda hareket etmeniz , 24 Ocak – 5 Şubat 2019 arasında,  bir takım gerçeklerle yüzleşerek hayallerinizin ne kadarını gerçekleştirebileceğinizi gösterecek. İlk sonuçları o zaman almaya başlayacaksınız.

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle, yeni iş, yeni görevler, sorumluluklar, kariyer, profesyonel hayat ve toplumsal statünüz ile ilgili daha fazla düşünüp kafa yorabilir, daha fazla fikir paylaşımında olabilir, daha ciddi ve disiplinli bir iletişim içerisinde olabilirsiniz. Bu Güneş tutulması ile başlatacağınız girişim, atacağınız yeni adım, ve ya hayatınızda açacağınız yeni sayfa her ne ise, bunun için ilk resmi görüşmeleri, anlaşmaları, yazılı ve ya sözlü olarak 15 Ocak‘ta gerçekleştiriyor olacaksınız. Yaratıcı çözümler geliştirebilir, daha ikna edici olabilirsiniz.

Tutulmanın haritasını incelediğimizde, Hava elementinin eksikliği göze çarpıyor. Toprak elementi ve Öncü burçların etkisi ise oldukça güçlü ve tutulmayı etkisi altına almış.  Bu demektir ki, düşünmek, fikir üretmek kısmı geçmişte kaldı. Şimdi kafanızda belirlediğiniz kavramlar için gereken sağlam, kalıcı ve stabil bir düzen sağlamak ve bunu kurmak için gerekli girişimleri yapmak. İş, kariyer, maddiyat daha önem kazanmakta. Harita da ayrıca, Uranus Durağan pozisyonda, ve tutulmadan hemen sonra, 7 Ocak’ta ileri harekete geçecek..Dolayısıyla 20 Nisan 2018 civarına götürecek sizi ve o zaman belirlediğiniz hedefleri tekrar gündeminize getirerek heveslenmenize neden olacak.

Eğer gereken değişimi yaratarak, sorumluluklar alanında, eskiyi bırakıp, yeniyi sevgiyle kabul ederseniz, başlattığınız her ne ise, daha da geliştirmek ve büyütmek, daha iyi bir seviyeye çıkarmak için uzun vadede , Şubat 2020 oldukça önemli bir zaman olacak.

Son olarak bu Güneş tutulmasının somut sonuçlarını, ancak Temmuz 2019’da gerçekleşecek olan Ay tutulması ile tam olarak alabileceksiniz. Bu 6 aylık dönemde aldığınız aksiyonlar, attığınız adımlar, çabalarınız ve sıkı çalışmanız sonuç verecek. Ve de başlattığınız projeyi tamamlama imkanı yakalayacaksınız.

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap