Revizyon Burun Ameliyatı Nedir Ve Kimlere Uygulanır?

revizyon burun ameliyatı, revizyon

Revizyon burun ameliyatı araştırması içerisindeyseniz sizler de daha önceden burun ameliyatı geçirdiniz ve memnun kalmadınız demektir. İstenilen sonuçlar alınamayabilir, sağlık açısından hala bir risk teşkil ediyor olabilir. Bu durum karşısında sizler de yeniden bir operasyon geçirmek istiyor olmanız normaldir. Revizyon rinoplasti ameliyatı olmasının ana nedeni aslında kişilerin yeteri kadar kaynak araştırmadan ameliyata girmeleri olmaktadır. Ağrısız ve kısa süren ameliyat olsa bile iyi bir araştırmanın ardından uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir. Çünkü en zor ameliyatlardan bir tanesidir. Bu noktalara dikkat edilmez ise maalesef ki her ne kadar istenmese bile revizyon burun ameliyatları ile sonuçlanıyor.  Ameliyatın zorluğu maddi açıdan ya da hasta açısından değildir. Doktor açısındandır. En dikkat gerektiren ve iyi analiz edilmesi gereken ameliyat olması doktorlar açısından en zorlu ameliyatlardan bir tanesi olmasına neden olur.

Eski zamanlardaki gibi her hasta için ayrı burun uygulama devri bitti. Her yüze uygun ve istekleri karşılayan bir burun ameliyatı olması gerekir. Bu süreçler için de iyi bir tasarımcı olmanın yanı sıra iyi bir cerrah olunması gerekir. Böylece istenilen sonuçlar daha rahat bir şekilde ortaya çıkar.

Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

Revizyon burun estetiği ameliyatı geçmiş zamanlarda burun üzerinde ameliyat gerçekleşmiş olmasıdır. Burunlarda hem görünüm hem de işlev bozukluklarını onarmak adına yapılan bir cerrahi operasyon olarak bilinmektedir. Ameliyatları gerçekleşen birçok kişide zor nefes alınması ya da görünüm konusunda istenilen memnuniyetin yakalanamaması söz konusu olmaktadır. Maalesef ki her ne kadar istenmese bile bu durumlar karşısında hastalar birden fazla müdahale geçirmek zorunda kalabilir. Tüm plastik cerrahisine oranla en zor olanı olması söz konusu olduğundan genellik ile ikinci ameliyatlara gerek olunabilir. Primer rinoplasti konusunda karmaşık bir prosedür olması hastaların kendileri için yeterinde uzman ve deneyimli bir doktor bulma zorunluluğunu gerek kılar.

Revizyon Burun Estetiği İle Neler Yapılabilir?

Revizyon rinoplasti ile şuan;

  • Kemik ya da kıkırdak kaldırmak
  • Köprüdeki fazlalıkları almak
  • Burun kompleks revizyonu gibi birçok farklı adım ile devam edebilir.

Çok fazla dokuların çıkarılması ve talihsiz bir deformiteye uğramış olan kişilerde de meydana gelebilir. Tabi ki bu hasta tipi revizyon burun ameliyatı için en zor olanları olarak kabul edilir. Kıkırdak, kemik ve fasiyanın tekrar getirilmesi adına kulak ve kaburga kısımlarından elde edilen dokular ile yapılmasına neden olacak kadar karışıktır. Hem uzun hem de oldukça karışık olan bir işlemdir. Bu yüzden ameliyat sonucu alınan görünümlere de kişilerin açık olması gerekir.

Revizyon Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Bu estetik türü için en uygun olan adaylar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Gerçekçi bir beklentisi olan kişiler
  • Daha önce bir ameliyat geçiren ve memnun olmayan kişiler
  • Fiziksel olarak sağlıkları yerinde olan bireylerde uygulanır.

Revizyon Burun Estetiği Prosedürü

Uygulanması en zor olan adımlardan bir tanesidir. Bu işlemler;

  • Kesiler yapılır.
  • Burun derisinin altında yatan kemik ile kıkırdaktan ayrılması yapılır.
  • Diğer adımlar hastanın genel durumuna göre uygulanır.

Bunlar kıkırdakların yeniden konumlandırılmasından eksik yapıların değiştirilmesine kadar farklılıklar gösterebilir. İstenilen sonuca ulaşılınca kesik dikilir ve hasta kaldırılır.

Revizyon Burun Estetiği İyileşme Süreci

İkinci bir ameliyat olmasından dolayı revizyon burun ameliyatı daha az ağrı ve morarma içerecektir. Hafif ağrı kesici tarzında ilaçlar ile kontrol edilebilir. Atel ile dikişlerin kaynama süreci bir hafta olmasından dolayı bir haftanın sonunda bunlar alınır. Çürüme ya da şişme durumları meydana gelebilir. Bu çürüme durumları ortalama on gün kadar sürecek olsa bile kişilerin bedensel özelliklerine göre şişme durumlarının geçmesi bir yıla kadar uzanabilir.

Hastaların özellik ile ilk iki hafta boyunca yorucu bir faaliyet içerisinde olmaması önemli bir etkidir. Sekiz hafta boyunca güneş ışınlarından kişiler kendilerini korumayı başarırsa istedikleri gibi kısa sürede tüm reaksiyonlardan kurtulabilirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap