Hızlı Saç Kurutma Yöntemleri

Saç kurutma, pürüzsüz ve şık buklelerden hafif ve havadar buklelere kadar birçok harika saç stilinin temelidir. Maalesef çoğumuz için saçımızdaki tüm nemi almak zaman alıcı ve zarar verici bir süreç olabilir. Saçlarınız özellikle uzunsa, sabah rutininize daha fazla zaman ekleyebilirsiniz. Bu beş süper kolay güzellik hilesi, saçınızı kurutmak için geçen süreyi kısaltmak ve kusursuz görünürken kapıdan daha hızlı çıkmanıza yardımcı olmak için idealdir. Peki hızlı saç kurutma yöntemleri nelerdir;

Tarayın

Elektriksiz saç kurutma yöntemleri için geniş dişli bir tarak kullanmak, tellerinizi kırılgan ve nemliyken ayırmanın daha nazik bir yoludur. Saç, içinde hala nem varken, normal bir fırçanın gücüyle kopma olasılığı daha yüksektir, bu da uçların bölünmesine ve kıvrılmalara neden olur. Saçınızı tarayarak hava akışını arttırırsınız. İster saç kurutma makinesi kullanın ister doğal olarak kurumasını bekleyin, büyük ıslak saç kümelerinin kuruması çok daha uzun sürer.

Saç Kurutma

Bir Kurutucuyu Konservatif Olarak Kullanın

Hızlı saç kurutma yöntemleri arasında herkesin aklına ilk gelen saç kurutma makineleridir. Saç kurutma makinesi kullanımının ne kadar zararlı olabileceğine dair uyarıları hepimiz duymuş olsak da, modern üniteler saçınız için önemli ölçüde daha iyidir. Birden fazla ısı ayarı, doğal olarak kurumasını bekleyemeyeceğiniz günler için saçınızı kurutmak için yeterli ısı kullanmayı mümkün kılar. Çoğu kurutucudaki soğuk hava ayarı bile havayla kurutmaya göre daha hızlı bir alternatiftir. Saçınıza verilen hasar miktarını daha da azaltmak için saçlarınızı ısıdan korumak için fönlü bir losyon veya özel olarak formüle edilmiş ısı koruyucu kullanın.

Fazla Suyu Sıkın

Duştan çıkarken yapmak isteyeceğiniz en son şey saçınızı sıkmaktır, ancak saçtaki fazla suyu nazikçe aşağı doğru sıkmak kırılmaya neden olmadan uzun bir yol kat eder. Saçınızdan ne kadar çok su çıkarırsanız, havlu veya havayla kuruması o kadar az zaman alır.

Düzenli Bakım

Mantıksız görünse de, bakım aslında saçınızın daha hızlı kurumasına yardımcı olur. İyi saç kremi nemi saç teline hapsettiği için suyu da iter ve çok daha hızlı kurumasına yardımcı olur.

Havlu Kuruluğu

Evde saç kurutma yöntemleri arasında saçınızı havluyla kurutmak, fönleme sürecini önemli ölçüde hızlandırabilir ve bazı rahat stiller için tek başına yeterli olabilir. Saçınızdaki fazla nemi gidermenin doğru ve yanlış yollarını kapsar ve daha da hızlı mükemmel bir şekilde şekillendirilmiş bir görünüm elde eder.

Duştan çıktığınız anda saçınızı bir havluya sarmak neredeyse içgüdüseldir, ancak düzgün bir şekilde havayla kurutmayı planlıyorsanız, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Saçınızı bir havluyla agresif bir şekilde kurutmak, kabarma ve karışık saçlara neden olabilir. Bu nedenle hafif bir şekilde durulayın.

Stil Verin

Evde saç kurutma yöntemleri arasında saçınıza stil vermek harika bir yol olabilir. Saçınızda biriken yağlar, ısı araçlarına karşı ekstra bir koruyucu görevi görür, ancak mümkün olduğunda her zaman bir ısı koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz. Kıvırcık saçlarınız varsa ve daha retro, eski moda bir görünüm için fırçalamak istiyorsanız, bu da harika bir seçenek!

Elbette saçınızı yıkayabilir, bakım ürünleri uygulayabilirsiniz. Ancak en iyi havada kurutma sonuçlarını elde etmek için saçınızı şekillendirmeniz gerekir. Saçınızı nemliyken sıkı bir topuz haline getirin. Bu, doğal kıvrılma deseninizi uzatacak ve pürüzsüzleştirecektir. Saçınız tamamen kuruduğunda topuzunuzu ve parmak tarağınızı hafifçe serbest bırakın. Saçınızı ağırlaştırmaması için losyon benzeri ürün kullanın; daha sonra saçınız kuruduğunda, saçlarınızı örgülerden çıkarın, sallayın ve gevşek dalgalar göreceksiniz.

Hava Sıcaklığı Etkisi

Bulunduğunuz yerin hava sıcaklığı elektriksiz saç kurutma yöntemleri arasındadır. Mükemmel havayla kurutulmuş görünümü elde etmek için yatmadan önce duş almamayı öneriyoruz. Uyuduğunuzda, saçlarınız karışık ve düğümlü hale gelebilir ve bu da dağınık saçlara neden olabilir. Ancak yatmadan önce duş almanız gerekiyorsa, duş bonesinde biraz krem ile uyumayı deneyin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap