Doğru makyaj için dikkat etmemiz gereken hususlar!

cilt bakımı

Evdeki malzemelerle 5 adımda daha genç görünmenin yolları!

Doğru makyaj uygulaması yapmak istiyorsak her şeyden önce dikkat etmemiz gereken husus cilt bakımıdır.

Sağlıklı bir cilde sahip iseniz yoğun makyaj uygulaması yapmadan küçük dokunuşlarla gereken görünüme ulaşabilirsiniz. Bunun için;

•Vücudu susuz bırakmamak en önemli faktördür, vücut susuz kaldığı takdirde cilt kurumaya ve pullaşarak dökülmeye başlar, bunu uzun vadede engellemek için vücudun ihtiyacı kadar su tüketimine özen gösteriniz.

evde cilt bakımı

•Ölü deriyi atarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Duştayken cildiniz yumuşadığında yumuşak bir havluyla dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yaparak ölü deriden kurtulabilirsiniz. Kullandığınız havlunun cildinize zarar vermeyen bir yapıya sahip olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Gergin bir yüze sahip olmak için; Yatmadan önce, bir çay kaşığı yoğurda bir kaç damla limon suyu ekleyerek karıştırıp incecik bir tabaka halinde yüzünüze uygulayınız. Sabah yüzünüzü yıkarken daha gergin bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Genç bir görünüm için ip uçları

Dolgun ve nemli dudaklar için; Bir tatlı kaşığı bal içerisine 2 çay kaşığı toz şeker ekleyerek küçük bir kap içerisinde karıştırınız. Kuruyan dudaklarınıza bu karışımla dairesel hareketlerle peeling yaparak hem ölü derilerden kurtulmuş olacaksınız, hem parlak bir görünüm elde edeceksiniz, hem de peeling kan akışını hızlandıracağı için biraz daha dolgun ve kırmızı dudaklara doğal yollarla sahip olmuş olacaksınız.

Gür ve kalın kaşlar için; Bir diş sarımsağı ikiye bölerek kaş diplerine masaj yapıp sarımsak özünün kıl köküne inmesini sağlıyoruz, yaklaşık 30 dk – 1 saat arası kalması yeterli, haftada bir kaç kez uygulama yapılabilir, kaş seyrekliğine göre uygulama süresi 1, 2 ay aşırı seyrek ise daha uzun bir süre olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Gülşah Uzun / Makeup artist

Kadinca Özel

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Profesyonel makyaj sanatçısı olarak film, reklam ve kataloglarda, moda dergilerinde, defilelerde, müzik videolarında ve moda kampanyalarında ünlü kozmetik markalarının ürünleriyle 2016’dan beri çalışmaktadır.

Uzun, başarılı fotoğraf sanatçılarıyla birçok marka için yenilikçi moda akımlarını takip ederek, makyaj uygulamaları yapmakta ve bunun yanı sıra 10 yıllık resim geçmişiyle makyaj deneyimlerini birleştirerek makyajın sanatsal boyutunu ortaya çıkarıp bodypaint (vücut boyama) çalışmaları yapmaktadır.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap