Üzüm Çekirdeği Yağının Cilt, Saç ve Tırnaklara 10 Faydası

Üzüm cekirdeği yağı

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilt, Saç ve Tırnaklara Faydaları

Üzüm çekirdeği yağının faydaları, üzüm tohumlarından çıkarılan yağlardır. Bu, birçok lüks cilt bakım markası tarafından kullanılan yaygın içeriklerden biridir. Saf üzüm çekirdeği yağının avantajlarını doğrudan birincil kaynaktan uygun bir fiyata elde etmek için de kullanabilirsiniz. Peki bu bahsettiğimiz birçok lüks cilt bakım markası neden içeriklerinde üzüm çekirdeği yağını kullanıyor? Hangi konularda üzüm çekirdeği yağının faydalarından yararlanılması bekleniyor? Kısaca özetlemek gerekirse eğer üzüm çekirdeği yağı, ciltten saç bakımına ve hatta tırnaklara kadar iyi gelmektedir.

Dilerseniz üzüm çekirdeği yağının cilt, saç ve tırnak için en iyi 10 kullanımından ve faydalarına birlikte göz atalım;

1. Güzellik Yağı Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
2. Makyaj Çıkarıcı Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
3. Çatlakların Tedavisinde Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
4. Egzama ve Tahrişe Karşı Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
5. Dudak Maskesi Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
6. Fondöten Yerine Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanımı
7. Saç Serumu Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
8. Saç Maskesi Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
9. Göz Altı Serumu Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
10. Tırnak Sağlığında Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Gelin şimdi dilerseniz bu başlıkların detaylı incelemelerine bir göz atalım.

1. Güzellik Yağı Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Üzüm çekirdeği özü yağının cilt bakımında faydaları
Üzüm çekirdeği özü cilt bakımında faydaları

Üzüm çekirdeği yağı, sabah ve akşam cilt bakımı rutinlerinde kullanılan muhteşem bir güzellik yağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Üzüm çekirdeği yağının cilt için nasıl kullanacağını mı merak ediyorsunuz?

Yağlı ciltler için bir damla üzüm çekirdeği yağı ve kuru ciltler için ise üç ila dört damla kullanılabilmektedir. Üzüm çekirdeği yağı ile ilgili en iyi şey, her türlü cilde uygun olmasıdır. Aknelerin tedavisi için üzüm çekirdeği yağını deneyebilirsiniz çünkü, düşük komedojeniktir, yani tıkanmış gözenekler aknenin başlıca nedenlerinden biri olduğu için gözeneklerinizi tıkamaz.

Organik soğuk preslenmiş üzüm çekirdeği yağı, antioksidanlar ve polifenollerle doldurulur. Bu nedenle akne izleri, kırışıklıklar ve ince çizgilerin tedavisinde oldukça etkilidir. Üzüm çekirdeği yağını özetleyecek olursak aslında akne ve sivilceleri önlemede ve erken yaşlanmanın azaltılmasında oldukça etkilidir. Sonuç olarak, günlük kullanımınız için hepsi bir arada bir güzellik ürünü olduğundan dolayı yüz temizliğinde üzüm çekirdeği yağını deneyebilirsiniz.

2. Makyaj Çıkarıcı Olarak Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm cekirdeği yağı
Üzüm Çekirdeği özünün faydaları

Üzüm çekirdeği yağını cilt için tonik olarak kullanabilirsiniz. Pamuk parçalarına biraz üzüm çekirdeği yağı sürün ve yüzünüzü onunla silin. Bu, fazla yağı veya yabancı maddeleri gidermeye yardımcı olur ve cildinizi cilt bakım rutininize hazırlar. Üzüm çekirdeği yağı, çok faydalı bir yağ oluşturmak için bir araya gelen C vitamini, E vitamini, Omega-3, 6 ve 9 yağ asitleri bakımından çok yüksektir. 

Üzüm çekirdeği yağı aynı zaman da makyaj temizleyici olarak da kullanılabilir. Yağı yüzünüze uygulayın ve tüm makyajınızı çıkarmak için hafifçe ovalayın. Yakında tüm makyajın yüzünüzden eridiğini fark edeceksiniz ve o anda yumuşak, ıslak bir havluyla silebilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı, su geçirmez ve inatçı makyajlara karşı da oldukça etkilidir. Bu yağ cilt gözeneklerinize nüfuz eder, aşırı sebum oluşumunu çeker ve cildinizin siyah noktaların yanı sıra beyaz nokta oluşmasını da önler.

3. Çatlakların Tedavisinde Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları 

Üzüm çekirdeği yağının faydalarından yararlanmak için, her gün bu yağı uygulayın ve çatlaklarınızın çok yakında kaybolacağına şahit olun. Üzüm çekirdeği yağı yeniden yapılandırma özelliklerine sahip olduğundan, cildinizin doğal yapısının korunmasına yardımcı olur.

4. Egzama ve Tahrişe Karşı Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları 

Üzüm çekirdeği yağı, egzama gibi kuru ve tahriş olmuş cilt rahatsızlıklarının tedavisinde de mükemmel bir yöntemdir. Bu yağ, egzamaya maruz kalmış ve tahriş olmuş cildinizi beslemek ve nemlendirmek için cildinizin daha derin katmanlarında çalışmaya başlayan linoleik asit ile doludur.

5. Dudak Maskesi Olarak Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanımı 

Dudak bakımı için üzüm yağı kullanımı
Dudak bakımı için üzüm yağı kullanımı

Üzüm çekirdeği yağının, cildinize derinlemesine nüfuz ederek harika bir nemlendirici olarak nasıl davrandığını zaten önceki maddelerde ele aldık. Kuru ve çatlamış dudaklarınız varsa, biraz üzüm yağı alın ve dudaklarınıza sürün. Sonra gece boyunca dudak maskesi gibi bırakın. Ertesi sabah yumuşak ve pembe dudaklarla uyanacaksınız.

Bunu yapmanın bir başka yolu ise ruj sürmeden önce. Dudaklarınıza biraz üzüm çekirdeği yağı ile masaj yapın ve emilmesi için en az 20-30 dakika bekletin. Daha sonra aşırı nemi hafifçe temizleyin ve rujunuzu uygulayın. Bir daha asla çatlamış veya kuru dudaklara sahip olmayacaksınız.

6. Fondöten Yerine Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanımı

Cildinize bir damla üzüm çekirdeği yağı ekleyerek cildinize ışıltılı ve doğal bir görünüm verebilirsiniz. Yağı iyice karıştırın ve yüzünüze bir fondöten süngeri ile uygulayın. Yüzünüze hiç fondöten sürmemiş gibi hissedeceksiniz. Üzüm çekirdeği yağı, cildinizde süzülecek ve eriyecektir. Bu aynı zamanda hem yağlı hem de kuru ciltler için oldukça sağlıklıdır. Aynı şeyi diğer krem ​​veya ​​kontur ürünlerinizle de yapabilirsiniz.

7. Saç Serumu Olarak Üzüm Çekirdeği Yağı

sac bakımı için üzüm cekirdeği yağı
Saç serumu olarak üzüm yağı

Üzüm çekirdeği yağı, saç serumunuzun bir parçası olabilir. Üzüm çekirdeği yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağından daha hafif bir yapıya sahiptir ve bu yağ saçınızda saç serumu olarak kullanabileceğiniz bir yağ türüdür. Üzüm çekirdeği yağı, saçınıza ekstra bir parlaklık kazandıracaktır. Üzüm çekirdeği yağı kullanmak, kıvırcık, kuru, hasarlı veya renkli saçlarınız varsa veya saçlarınızın uçları kırılıyor ya da ayrılma eğiliminde ise saçınızın sağlığına iyi gelecektir. Üzüm çekirdeği yağı, saçınızı parlak, yumuşak ve güçlü hâle getirecektir.

8. Saç Maskesi Olarak Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanın

Saç maskesi olarak da kullanılabilir. Üzüm çekirdeğini doğrudan saçınızın köklerine uygulayın. Başınıza güzel bir masaj yapın ve en az yarım saat ila 1 saat arası bekletin. Eğer 2 saatten fazla bırakabilirseniz, daha faydalı olacaktır. Üzüm çekirdeği yağı, saç büyümenizi teşvik edecek, saç dökülmesini durduracak, kepeklerinizi tedavi edecek, saçlarınızı güçlendirecek ve size ipeksi ve parlak saçlar verecektir.

9. Göz Altı Serumu Olarak Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları 

Üzüm çekirdeği yağının tüm güçlü özelliklerini göz altı serumunuz olarak kullanabilirsiniz. Bu, gözünüzün altındaki karanlık halkaları azaltmaya yardımcı olacak, erken yaşlanmayı ve kaz ayaklarının gelişimini önleyecektir. Sabahları ve geceleri günlük olarak gözlerinizin altına sürebilir, kirpiklerinize ve kaşlarınıza da masaj yapabilirsiniz.

10. Tırnak Sağlığında Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları 

Üzüm çekirdeği yağı, tırnak bakım rutinlerinizin bir parçası olabilir. Biraz üzüm çekirdeği yağı sürün ve tırnaklarınıza masaj yapın. Bu, tırnak etlerinizi tamamen nemlendirecek ve besleyecektir. Hem tırnaklarınız daha güçlü ve daha sağlıklı hâle gelecek hem de daha uzun tırnaklar yetiştirmenize yardımcı olacaktır.

Üzüm Çekirdeği Yağının Sağlığa Faydası

Üzüm çekirdeği yağı, vücudunuza fayda sağlayabilecek ve sağlığınızı çeşitli şekillerde geliştirmeye yardımcı olabilecek çok sağlıklı bir yağ türüdür. Bazı hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olabilecek aktif bitki bileşikleri ve güçlü antioksidanlar ile doludur. Üzüm çekirdeği yağı ayrıca büyük antibakteriyel ve antienflamatuar etkilere de sahiptir.

Üzüm çekirdeği yağı cilt bakımı amacıyla ekstrakt veya kapsül formunda bulunabilir. Yapılan bazı çalışmalar kalbinizi sağlıklı tutmak için günlük 150-300 mg üzüm çekirdeği yağı tüketebileceğiniz sonucuna varmıştır ayrıca, düzenli olarak ağızdan alırsanız, cildinizin görünümünü iyileştirmeye de yardımcı olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap