Oje Hakkında Hiç Bilmediğimiz Farklı Kullanım Alanları

Oje kullanımı

OJE :Hayat Kurtarıcısı

Oje, kadınların bakımı için olmazsa olmazlardan biri. Kimimiz ellerimiz için siyahtan vazgeçemezken kimimiz rengarenk ojelere bayılıyoruz. Peki moda aksesuarlarının vazgeçilmezi olan ojelerin farklı kullanım alanları nelerdir?  Oje, tırnakları güzel göstermenin yanı sıra değişik ve belki de çoğunuzun hiç duymadığı kullanım alanlarına sahip. İşte sizleri şaşırtacak o kullanım alanları;

oje
oje

Evde kullanılan kibritler, suyla temas edildiğinde işe yaramaz bir hale gelir ve onları çöpe atmak zorunda kalırız. Fakat oje sayesinde kibritleri suya dayanıklı hale getirmek mümkün. Tek yapmanız gereken kullanmadığınız bir ojeyi kibrite sürmeniz.

Priz vidaları çoğu zaman gevşer. Her evde tornavida bulunuyor mu tartışılır ama her kadının mutlaka en az bir ojesi mutlaka vardır. Gevşeyen vidalara bir kat şeffaf oje sürerseniz, vidaların gevşememesini sağlayabilirsiniz.

priz
priz

Kadınların bir diğer vazgeçilmezi olan takılar kıyafetlerimizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri. Taklit takılara kimilerimizin alerjisi bulunmakta ama yine de o takıları takmaktan vazgeçmenin mümkün olmadığı zamanlar elbette ki oluyor. Bir bijuteriye girip bu benim olmalı dediğimiz takılar takıldığında alerji olan kadınlar için büyük bir işkence haline gelebiliyor. Buna bir çözüm olarak, taklit takıların zamanla aşınmaması ve alerji durumunu bir nebzede olsun azaltmak için takılarınıza şeffaf oje sürmelisiniz.

takılar
takılar

Aşınmış olan ve silinen eşyalarınız içinde oje kullanabilirsiniz. Örneğin güneş gözlüğünüzün rengi fazla sıcaklardan ya da çok kullanmaktan solduysa oje yardımıyla eskisinden daha iyi bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz.

aşınmış eşyalar
aşınmış eşyalar

Kalabalık bir anahtarlığınız var ve hangisinin hangi kapıyı açtığını her seferinde karıştırıyorsanız oje kullanabilirsiniz. Örneğin ev anahtarınıza kırmızı ojeyle, apartman kapısını mavi ojeyle boyayabilirsiniz.

anahtar
anahtar

Sık sık giydiğiniz ayakkabılarınızın deforme olan yerlerini aynı tonda bir oje yardımıyla kapatabilirsiniz. Ayrıca ayakkabı bağcıklarınızın uçları sökülmeye başladıysa iplerinizin rengine göre olan ojeyi sürerek iplerin atmasını engelleyebilirsiniz.

ayakkabılar
ayakkabılar

İğneleri ipliklere geçirmek her kadının çilesi resmen. İpliğin ucuna sürülen bir oje sayesinde sertleşen ipi, iğneden kolay bir şekilde geçirmeniz daha kolay olacaktır.

iplik
iplik

Sökülmeye ramak kalmış olan düğmelerinizi dikecek vaktiniz yok, o an için aceleniz varsa günü şeffaf oje sürerek kurtarabilirsiniz.

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap