Bacak inceltmek için neler yapılmalı?

Bacak inceltme

Bacak inceltmek nasıl mümkün ?

Bacak inceltmek epey zormuş gibi görünebilir. İnce bacaklara nasıl sahip olabilirim? İnce bacaklar için neler yapabilirim? Bu düşüncelerinizi ortadan kaldıracak şahane çözüm önerilerimiz var. Benim bacaklarım kalın, görüntüsünden hiç memnun değilim ama ne yapacağımı da bilmiyorum dediğinizi duyar gibiyim. Günlük hayatta giyilen etek, şort, elbise gibi kıyafetler çoğu kadın için tam bir kâbus. Bahsedeceğimiz bacak inceltmek için yapılan egzersiz ve diğer tüyolarımız sayesinde sütun gibi bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak inceltme ve su tüketimi
Bacak inceltme ve su tüketimi

[the_ad id=”6082″]

Bacak kalınlığının sebebi ne?

Bacaklar kalın kemik yapısı, fazla gelişen kaslar ve yapısal olan fazla yağ dokusu yüzünden kalınlaşır.  Gün boyu ayakta duran, topuklu ayakkabı ya da giyen kadınların ayak bileklerine kan toplanmasına sebep olur. Ayak bileklerine toplanan kan yukarıya pompalanamadığı için kanın yayılmasını engeller ve bacaklarda kalınlaşmalar meydana gelir. Öncelikle bu tip ayakkabılardan uzak durmalısınız. Sizi daha zarif gösterecek yumuşak tabanlı ayakkabılar tercih etmelisiniz.Bacakların kalın olmasındaki bir diğer sebep ise aşırı yapılan fiziksel hareketler olabilir. Fazla tüketilen protein ürünlerinde bacakların kalınlaşmasına sebep olabiliyor. Bunun için protein ürünlerini azaltarak sebze yemeye ağırlık verebilirsiniz. Kalın bacaklara artık son diyecek bir egzersizden bahsedeceğim şimdi;

[the_ad id=”6082″]

Bacaklara Kuvvet

Pile Squat adı verilen bu egzersiz oldukça popüler bir hareket. Bu egzersizi yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken pozisyon, bacaklarınızı omuzlarınıza doğru paralel şekilde açmak olmalıdır. Ayaklarınızı kesinlikle omuz genişliğinden biraz daha fazla açmalısınız. Kollarınız yanınızda olacak şekilde ayakta durun. Daha sonrasında dizlerinizi kırmalısınız. Fakat dizlerinizi kırarken kalçalarınıza ağırlık vermeyi sakın unutmayın. Yavaş hareketlerle sandalyeye oturuyormuş gibi çömelin ve tekrar yavaşça eski pozisyonunuzu alın. Ellerinizi isterseniz göğüs hizanızda birleştirebilir ya da ellinizi bel bölgenize koyabilirsiniz. Bu egzersizi 20 kere tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

bacak inceltmek
bacak inceltmek

bacak inceltmek
bacak inceltmek

 

Plie Squat egzersizinin faydaları: 

  • Kalçaları sıkılaştırır.
  • Popo kaldırmaya yardımcı olur ve sıkılaştırır.
  • Bacak bölgesini çalıştırır
  • Kalın baldırları eritir.

[the_ad id=”6082″]

Tuz kullanımını kesinlikle bırakmalısınız

bacak inceltmek
bacak inceltmek

 

İnce bacaklara sahip olmak için beslenme gerçekten önemli midir? Tuzu hemen bırakın demiyoruz, fakat önceden kullandığınız tuz miktarını yavaş yavaş azaltmanız vücuttaki fazla yağı da zamanla azaltacak ve bacaklarınıza olan etkisine siz bile inanamacaksınız.

 

[the_ad id=”6082″]

Yaz aylarında su tüketimine dikkat!

Yaz aylarında sıvı tüketimi oldukça önemli. Uzmanlara göre yaz aylarında gün de 2-3 litre su tüketilmesi gerekiyor. Yaz mevsiminde vücut, sıcaklardan etkilenerek terlemeye başlar ve sodyum, potasyum gibi mineraller vücuttan atılarak bayılma hissiyatı, bulantı, baş dönmelerine sebep olur. Vücuttan atılan bu mineralleri yerine koymak oldukça önemlidir. Bu yüzden su dışında taze sıkılmış meyve suları, içine nane atarak içeceğiniz bir ayranı gün içinde tüketebilirsiniz.

                Yeşil Çay Tüketin

bacak inceltmek
bacak inceltmek

Yeşil çay kilo vermeye yardımcı olan bir bitki çayıdır.  Yeşil çay içinde epigallokateşin gallat adında bir madde bulunmaktadır. Bu madde metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ metabolizması üzerinde oldukça etkili olur. Bölgesel depolanmış yağ kaybına yardımcı olan yeşil çayı gün de ortalama 2-3 bardak kadar tüketebilirsiniz.

 

 

Alternatif spor önerisi olarak Pilates nedir? Pilates ne işe yarar? yazımızı sizler için derledik. Göz atmanızı öneririz;

https://kadincaozel.com.tr/fitness/pilates/

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap