Cilt Kararma: Cilt Kararmaları Neden Olur? Evde Neler Yapılabilir?

Cilt Kararmalarına Doğal Çözümler

cilt kararma
cilt kararma

Cilt Kararma:

Her kadın kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Aşırı terleme, yaşlanma, hormonsal değişiklikler, jilet kullanımı, yanlış iç çamaşırı tercihi, kalitesiz ağdalar gibi pek çok etken yüzünden cilt üzerinde koyulaşmalar ve lekeler meydana gelir. Cilt kararmalarına ne iyi gelir? Neler yapılmalı? Cilt kararmaları belli bir bölgede ya da birden fazla yerimizde olabilir. Cilt kararmaları bazı kadınlarda doğuştandır. Hatta özellikle bikini bölgeleri.  Bikini bölgesinde meydana gelen kararmanın bir nedeni hormonlarda oluşan değişimlerdir. Bunun için tıbbi yöntemlere başvurmak zorunda değilsiniz. Evinizde doğal olarak uygulayabileceğiniz birden fazla alternatif önerilerimizi sizler için derledik. Şimdi gelin hep birlikte sahip olmak istediğimiz o kusursuz cilt görüntüsü için neler yapabiliriz bir bakalım…

Cilt kararmaları için neler yapılabilir?

cilt kararma
cilt kararma

Limon suyu kullanımı: Limon suyu yüzümüzü doğal olarak beyazlatmaya yarar. Yan etkisi olmadan cildi beyazlatır. Limon suyu kullanımı ciltte meydana gelen koyu lekeleri giderir. Yarım limonu bir kâseye sıkın ve pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Bir süre bekleyin ve yüzünüzü soğuk su yardımıyla yıkayın. Cilt kararmalarına iyi geldiğini göreceksiniz.

 

 

cilt kararma
cilt kararma

 

Patates: Bir patatesin suyunu sıkın. Sıktığınız patatesi yüzünüze uygulayın; düzenli olarak yaparsanız kademeli olarak beyazlayan cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

 

 

 

cilt kararma
cilt kararma

Safran: Zeytinyağıyla karıştırılan az miktarda safran sayesinde cildinizdeki kararmaların azaldığını göreceksiniz. Yoğurt ve portakal kabuğu: Yoğurtla birlikte kurutulmuş portakal kabuğunu karıştırmayı deneyin. Bu, yüzünüzün cildini hafifletmek için kullanabileceğiniz bir maskedir. Önce portakal kabuğu kurutmanız gerekir. Daha sonra kabuğu ince bir toz haline getirin ve sade yoğurtla karıştırın.  Yüzünüze sürdüğünüz karışımı 20 ila 30 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra su yardımıyla yıkayın ve haftada bu iki veya üç kez tekrarlayın. Yoğurttaki laktik asit ve portakal kabuğunun içindeki sitrik asit doğal ağartıcıdır.

 

Bal, süt tozu, badem yağı: Balı, süt tozu ve bir miktar badem yağı ile karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz bu karışımı kararan vajina bölgesine sürün. 15dk beklettikten sonra yıkayın.

 

 

 

cilt kararma
cilt kararma

 

Aloe vera jeli: Aloe vera jeli ciltteki pigmentleri azaltır. Rengi koyulaşan ciltlerin giderilmesine yardımcı olur. Bir aloe vera bitkisinin jelini kendinizde çıkartarak kullanabilirsiniz.

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap