Gentesti Nedir? Gentest İle Kanserden Korunmak Mümkün

Kalp krizi, diyabet, inmeler, akciğer, kalın bağırsak, prostat, meme, mide kanseri, alzhemeir, kemik erimesi gibi sık görülen hastalıkları gentest sayesinde koruyabiliyoruz.

Yaşam Kılavuzu: GENTEST

gentest
gentest

Gentest, kişilerin gen yapısı doğrultusunda optimum sağlığa ulaşabilmesi için kişilerin, doktoruna, diyetisyenine, egzersiz danışmanına yardımcı olmak üzere yapılan bir değerlendirmedir.  Gentest ile kişiye, ileri tip, gen ve bilgi teknolojileri sayesinde sağlıklı bir yaşam planı sunulur.

Gentest sayesinde kişiler, genetik yapıları doğrultusunda nasıl beslenmeleri gerektiğini, ne sıklıkla egzersiz yapmaları hatta hangi vitaminleri kullanırlarsa iyi olur sorularının cevabını belirler ve gerektiği zaman kişiler için özel olarak hazırlanan tıbbi programlar içerir. Gentest, genetik ve çevresel faktörleri ortaya çıkarır hastalıkları önler, hastalık başlangıcını erteler. İnsan sağlığındaki süreyi uzatmak üzere tasarlanmış ve uzun araştırma ve yüksek yatırımlı bir ar-ge ile geliştirilmiş.

 

Gentest kronik ve kompleks hastalıklarla ilgili beş temel alanda:

gentest
gentest

intioksidasyon-detoksifikasyon mekanizmalarının yetersizliği (yaşlanmayı hızlandırıyor ve hastalıklara zemin hazırlıyor)

inflamatuvar mekanizmaları (kuvvetli olursa kalp damar hastalıkları, eklem iltihabı, inflamatuvar bağırsak hastalıklarına yol açabiliyor)

Insülin direnci (diyabetin ilk adımı)

Kalp-damar ve beyin-damar hastalıkları (kalp krizi ve felçler)

Kemik sağlığı (osteoporoz)

Kişilerin yatkınlığını ve direncini etkileyecek genetik polimorfizmleri yani bireylerarası farklılıkları gösteren genetik özellikleri ortaya konuyor. Bu genetik özellikler, testin yapıldığı sırada beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıkları arasında değerlendiriliyor. Değerlendirme sonucunda kişilerin beslenmeleri, fiziksel aktiviteleri ve yaşam tarzları nasıl düzenlenmeli konusundaki gerekli detaylar bilgi olarak veriliyor. Örneğin; genetik mirasınızda insülin direnciniz varsa, aldığınız kiloları bir türlü veremezsiniz. Bunu bildiğiniz sürece bilinçli şekilde hareket ederseniz ve genetik mirasınız kaderiniz olmaktan çıkar.

Gentest nasıl uygulanır?

gentest
gentest

Gentest için hazırlanacak olan raporda, türüne göre gerekli bilgilendirmeler yapılır. Kişi için hangi testin seçileceği karar verildikten sonra yanak iç dokusundan basit bir işlem sayesinde doku örneği veya kolundan 2cc’lik bir kan örneği alınır.

Ayrıca kişilerin yaşam tarzını ve kalitesini değerlendirmek sebebiyle detaylı bir beslenme ve yaşam tarzı anketi doldurulur. Doku ve kan örneğinden, genetik yapı ve anket sonuçlarından mevcut yaşam tarzı bir olarak değerlendirilirek ortalama 6 hafta içinde GENTEST ‘Kişiye Özel Biyoenformatik Değerlendirme Raporu’ hazırlanır.

Avrupa’da sunulduğu yıl “Best Medical Practice in Europe” ödülü almış bir testtir. Kalp krizi, diyabet, inmeler, akciğer, kalın bağırsak, prostat, meme, mide kanseri, alzhemeir, kemik erimesi gibi sık görülen hastalıkları gentest sayesinde koruyabiliyoruz.

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap