Aloe Vera’nın Saç Üzerindeki Mucizevi Etkileri.Aloe Vera İle Saç Bakımı

aloe vera saç bakım

Aloe Vera’nın Saç Bakımı ve Saç Derisi Üzerindeki Mucizevi Etkileri.Aloe Vera İle Saç Uzatma ve Saç Bakımı.

Saçlarınız parlak görünmüyor mu? Saçlarınız çok mu kuru? Saçlarınızı herhangi bir yan etkisi olmadan canlandırmak için doğal bir şey mi arıyorsunuz? İşte bu yazımızda bunun çözümlerini sizler için sunuyoruz! Bugün bu yazımızda aloe veranın saçlarınız üzerindeki mucizevi etkilerine birlikte göz atacağız.

Aloe veranın, sağlık konusundaki faydalarının yanı sıra saçlar üzerinde de oldukça etkili olduğunu sizlere göstermek isteriz. Aloe veranın, saçları gençleştiren ve iyileştiren özelliklerine bir göz atalım isterseniz.

Öncelikle aloe vera, Afrika’ya özgü etli bir bitki türüdür. Aloe veranın sağlığa etkilerini önceki yazılarımızda sizlere aktarmıştık. Şimdi de aloe veranın saçlar üzerinde;

 • Saç uzatma ve büyüme için,
 • Yağlı saçlar için aloe veranın etkisi,
 • Kıvırcık saçlar için aloe vera jelin etkisi,
 • Kepeği önlemek için aloe veranın etkisi,
 • Saç şekillendirme serumu olarak aloe veranın etkisi,
 • Saç kremi olarak aloe vera kullanımı,
 • Bölünmüş saç uçları için aloe veranın etkilerine göz atacağız.

Aloe Vera’nın Saçlar İçin Doğal Kullanım Faydaları Nelerdir?

 • Saçı nemlendirir
 • Saçı açar
 • Kepekle mücadele eder
 • Saç derisi sağlığına faydalıdır
 • Kıvrımı azaltır
 • PH seviyelerini yükseltir
 • Kafa derisi iltihabını azaltır
 • Hücresel rejenerasyonu artırır
 • Saç büyümesini teşvik eder

Aloe Vera Saç Bakım Programınıza Nasıl Dahil Edilir? Hızlı Saç Uzatma İçin Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Aloe vera ile saç derinize bakım yapabilir,güçlü,parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
Saç derinize bakım yapabilir,güçlü,parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızda aloe vera maskeleri kullanarak saç uzatma yöntemlerini öğrenebilirsiniz. İşte aloe vera özü ile saç uzatma ve saç derisi bakımı tarifleri.

1. Hızlı Saç Uzatma İçin Güçlendirme Formülü

Aloe vera jeli, saçınızı ve saç derinizi sağlıklı tutmak için gerekli olan farklı besinler ve vitaminlerle doludur. Aloe vere Saç büyümenizi teşvik eder, kan dolaşımını iyileştirir ve kırılmayı önlemeye yardımcı olur. Tüm bu faydaları elde etmek için aloe vera jelini, yumurta akı ile karıştırarak bir maske yapın. Jeli karıştırmadan önce yumurta akını çırpın. Maskeyi saçınıza uygulayın ve saç köklerinin tamamen yedirdiğinizden emin olun. Maskeyi yarım saat bekletin ve saçınızı her zaman kullandığınız şampuanla yıkayın. Aloe veranın saç için tüm faydalarını elde etmek için bu maskeyi haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Saç büyümenizi teşvik etmenin bir başka yolu da aloe vera jeli ile soğanı aynı anda kullanmaktır. Soğan suyu, saç büyümesini desteklemeye yardımcı olan tıbbi özellikleri ile bilinir. Soğan suyunu aloe vera jeli ile karıştırarak maskeyi hazırlayın ve saçınıza ve saç derinize uygulayın. 1 saat bekledikten sonra saçınızı şampuanınızla yıkayın ve iyice durulayın.

2. Yağlı Saçlar için Aloe Vera Saç İksiri

Aloe Vera jeline biraz şampuan ve limon suyu ekleyerek maskeyi yapın. Maskeyi yağlı saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika bekletin. Sonra güzel ve parlak hâle getirmek için saçlarınızı soğuk suyla iyice durulayın.

3. Kıvırcık Saçlar için Aloe Vera Saç Jeli

Kıvırcık saçlar için aloe vera mucizesi
Kıvırcık saçlar için aloe vera mucizesi

6 yemek kaşığı Aloe Vera jeli ile 5 yemek kaşığı lor ve 3 yemek kaşığı hindistancevizi yağını alın ve macun oluşturmak için iyice karıştırın. Yarım saat boyunca maskeyi uygulayın ve bırakın. Ardından şampuanınızla yıkayın ve saç kremi ile güzelce durulayın.

4. Kepeği Önlemek için Aloe Vera Saç Bakım Maskesi

Aloe vera jeli ile kepekli saçlara son.
Aloe vera jeli ile kepekli saçlara son.

a) Deri tahrişine ve kaşıntıya genellikle kepekler neden olur. Aloe vera jeli, kafa derinizi sağlıklı tutan antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Saç derinizi kepeksiz tutmak için 3 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı aloevera jelini birbirlerine iyice karıştırın. Karışımı saç derinize uygulayın ve parmaklarınızla yavaşça masaj yapın. 20 dakika bekletin ve sonra iyice durulayın. İşlemi haftada 3 defa veya kafanızda değişiklikler görene kadar tekrarlayın.

b) Saç bakımı için aloe vera ve hindistancevizi yağı da oldukça güzel bir alternatiftir. Bu karışımı yapmak için malzemeleri 30 dakika kısık ateşte pişirin ve oda sıcaklığında soğutun. Sonra karışımı kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Ancak karışımı kafa derisi bölgenizin her yerine uyguladığınızdan emin olun. 3 saat bekletin ve şampuanınızla ve saç kreminizle güzelce yıkayın ve ardından iyice durulayın.

c) Kepek probleminden kurtulmanın bir başka aloe veralı yöntemi de 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ile 2 yemek kaşığı taze aloe vera jeli karıştırarak bir maske oluşturmaktır. Karışımı kafa derinize 20 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu tarifi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

5. Saç Şekillendirme Serumu Olarak %100 Doğal Aloe Vera Saç Şekillendirme Maskesi

Aloe vera ile saç derinize bakım yapabilir,güçlü,parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
Saç derinize bakım yapabilir,güçlü,parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Artık mağazadan satın aldığınız o saç serumlarınıza ihtiyacınız olmayabilir. Nasıl mı? Aloe vera ile her zaman sahip olmak istediğiniz parıltılı saçlara sahip olabilirsiniz. Sadece saçlarınıza az miktarda aloe vera jeli uygulayarak parlak ve etkili saçlar elde edebilirsiniz.

6.Aloe Vera Saç Onarım Kremi

Aloe Vera ile Saç Onarım Kremi yapımı
Saç Onarım Kremi yapımı

Saçınızı nemli ve yumuşak tutmak için saçınıza aloe vera jelini parmaklarınızla kafa derinize uygulayın. Bu sadece saçlarınızı canlandırmaya yardımcı olmayacak aynı zamanda saç derinizi rahatlatacak ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Durulanmayan bir saç kremi elde etmek için, aloe vera suyunu ve birkaç damla aloe vera esansını eşit miktarda karıştırabilirsiniz. Daha kolay uygulama için jeli saçlara püskürtmek için bir sprey şişesi kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde, derin temizleyici saç kremi olarak da kullanabilirsiniz. Karışımı hazırlamak için sadece su yerine aynı miktarda zeytinyağı ekleyin. Saçınızı tarakla küçük bölümlere ayırarak karışımı köklere yayın.

7. Bölünmüş Saç Uçları için Aloe Vera Saç Onarıcı

Limon suyunu ve zeytinyağını aloe vera jeli ile küçük bir kapta karıştırın. Karışımın iyice uygulanacak kadar sıvılaştığından emin olun. Yarım saat bekletin. Sampuanınız ve saç kreminiz ile güzelce durulayın.

Aloe Vera Saç Jeli Nasıl Çıkarılır?

Yukarıdaki tüm tarifler bir ana bileşene aittir o da aloe vera jelidir. Aloe vera’yı piyasadaki birçok markada bulabilirsiniz. Eğer elinizde zaten bir aloe vera bitkisi / yaprağı varsa, ondan taze jel de elde edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız eğer işte sizler için ipuçları;

 • Aloe verayı saçlar için kullanmak için tek bir yaprak alın ve alttaki keskin sarımsı kısmı kesin. Yaprağı, yabancı maddelerden veya sarı şeylerden gelen acı tadı içermeyecek şekilde yıkayın.
 • Yaprağın her iki kenarını da ince kesin.
 • Yaprağın bir tarafını kestikten sonra, jeli bir kaşıkla yapraktan çıkarabilirsiniz.

NOT: Bizim tavsiyemiz en güzel sonuçlar için taze aloe vera jeli kullanın. 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap