Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarında zaman içerisinde birtakım yaşlanma belirtileri başlamaktadır. Zaman içerisinde gerçekleşmekte olan bu belirtiler birçok kişi için de son derecede can sıkıcı olmaktadır. Bu sorunla baş ederek göz kapaklarında meydana gelen sorunları gidermek isteyen kişiler göz kapağı estetiği operasyonları olarak bu sorunların üstesinden gelebilmektedirler.

Yüz bölgesinde meydana gelmekte olan bulguların en sık rastlanılanlardan bir tanesi de göz kapaklarının üst ve alt bölgelerinde meydana gelmekte olan yaşlanma belirtileri olmaktadır. Kişilerin üst göz kapaklarında özellikle de 30 yaşlarından itibaren kasların incelmesi ile meydana gelen derideki bolluk sarkmalara ve kırışıklıklara sebep vermektedir. Bu durum da estetik bakımdan son derecede can sıkıcı olmaktadır. Yine kişilerin alt göz kapaklarında da zaman içerisinde yağ birikimi ve yer çekimi etkisi ile sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşlanmaktan kesinlikle hiç hoşlanmayan ve estetik görünümlerine önem veren kişiler bu noktada estetik operasyonları geçirerek bu sorunların üstesinden gelebilmektedirler.

Göz Kapağı Estetik Ameliyatı

Yaşlanma sonucu gibi etkenlerden dolayı göz kapaklarında sarkma ve kırışıklık gibi durumlar olduğunda kişiler ilk olarak doktor tarafından muayene edilmektedirler. Bu aşamada doktor tarafından kaşarın ve alın bölgesinin fiziksel olarak muayene edilmesi gerekmektedir. Bu estetik ameliyatları yapılmaya karar verilmeden önce kişideki durumlar incelenmektedir. Sorunlar ilk olarak botoks gibi tedaviler ile düzeltilmeye çalışılmaktadır. Ancak bu tedavilerin sonrasında da bolluk ve kaslarda meydana gelmiş olan sorunlar devam etmekte ise bu durum sonucunda ameliyat gerekmektedir. Bu noktada gerekli dolgunluk ve gerginlik mevcut ise direk olarak operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapaklarında meydana gelen sorunlar için yalnızca üst göz kapağı estetiği gerçekleştirilecek ise bu ameliyatlar için lokal anestezi gerekmektedir. Üst göz kapağı estetik ameliyatları yaklaşık olan göz kapağının durumuna göre bir saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada göz kapaklarından çıkarılacak olan deriler hesaplanmaktadır. Bu ameliyatlarda göz kapaklarından deri ve kaslar çıkarılmaktadır. Böylelikle de gözlerin gerekli olan gerginliğe ulaşmaları sağlanmaktadır. Bazı durumlarda gerektiği için göz kapaklarında bulunan fazla yağlar da çıkarılarak gerekli olan gerginlik sağlanmaktadır.

Yanaklarda meydana gelmiş olan yaşlanma belirtileri ile birlikte değerlendirilen alt göz kapağı estetik ameliyatı yapılacağında öncelikli olarak yanakların yeteri gerginliğe ulaşmış olmaları sağlanmaktadır. Bu ameliyatlarda kirpiklerin hemen altından kesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasında yas yastıklarından alınan yağlar ile gerekli düzeltilmeler yapılmaktadır. Göz kapağı estetik operasyonları arasında yer alan bu işlemde yağların yetersiz kaldığı durumlarda göze yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Böylelikle de kas ve deri bolluğu da alınarak gözlerin genç ve de oldukça gergin görünmeleri sağlanmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap