Hızlı Saç Uzatmanın Mucize Yöntemi Aloe Vera

Hızlı Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma ve saçın uzamasını beklemek ciddi bir sabır işidir. Kimi zaman saçlarınızın istediğiniz boya gelmesi aylarınızı hatta yıllarınızı alabilmektedir.  Hele saçlarınız ara boylardaysa şekil vermek tam bir işkenceye dönebilir. Peki, hızlı saç uzatmanın bir yolu yok mu? Bu sorunun cevabını internette aradığımızda, saç uzamasını hızlandıran ev ilaçlarından tutun bitkisel yağ karışımlarına hatta pahalı markaların ürünlerine kadar pek çok seçenek çıkıyor karşımıza. Ancak hızlı saç uzatmak konusunda son derece etkili bir malzeme olan aloe vera çoğu zaman gözden kaçıyor. Hızlı Saç Uzatmanın Mucize Yöntemi Aloe Vera jeli, saç derisini iyileştirmede ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasında çok önemli bir rol oynayan amino asitler ve proteolitik enzimler bakımından oldukça zengindir.  Bu amino asitler ve proteolitik enzimler saç köklerini besleyerek güçlendirir ve kafa derisindeki hasarlı bölgeyi onarır. Sağlıklı saç kökleri, hızlı saç uzatmanın ilk şartıdır. Proteolitik enzim sadece saç derisini iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda uyuyan kıl foliküllerini uyararak yeni saçların çıkmasına yardımcı olur ve saç dökülmesine engel olur.  Aloe vera, antifungal ve antiviral özellikleri sayesinde saç pullanması ve kepek problemini ortadan kaldırmaya da yardımcıdır. Aynı zamanda yüksek protein, mineral ve vitamin içeriği sayesinde saç foliküllerini derinlemesine besler ve saçın nemini korumasında etkili bir rol oynar.

Saç Uzama Hızını Arttırmak
Aloe Vera ile Hızlı Saç Uzatma Yöntemi

Peki, saçlar için en mucizevi bitki olan aloe verayı nasıl mucizevi bir saç uzatma yönteminde kullanabiliriz?

Aloe vera jelini eczaneden veya herhangi bir kişisel bakım marketinden temin edebileceğiniz gibi, keseceğiniz aloe vera yaprağının içindeki jel kısmı bir kaşık yardımıyla çıkarark kendi jelinizi elde edebilirsiniz.

İşte, aloe vera jeli kullanarak hızlı saç uzatmanızı sağlayacak birbirinden etkili tarifler: 

Hızlı Saç Uzatmanın Kolay Yöntemi: Hint Yağı & Aloe Vera Jeli

Hint Yağı & Aloe Vera Jeli ile Hızlı Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzatmanın Kolay Yöntemi

Hint yağı ve aloe vera birlikte çok iyi çalışır. Saç köklerini besleyerek saçların çok hızlı biçimde uzamasını sağlar. Kırıkları onarır ve saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç dökülmesini engelleyerek saça mükemmel bir hacim kazandırır.

Malzemeler:  1 fincan aloe vera jeli , 2 çorba kaşığı hint yağı, 2 yemek kaşığı çemen tozu

Hazırlanışı: Tüm malzemleri homojen bir macun kıvamı alıncaya kadar güzelce karıştırın. Gece yatmadan önce özellikle saç kökleriniz olmak üzere tüm saçınıza karışımı iyice yedirerek sürün. Bu karışım saçınızda gece boyunca kalmalıdır. Bu nedenle saçınızı bir havlu ile sarın ve üzerine bir bone geçirin. Sabah saçınızı soğuk su ve şampuanla yıkayın.  Bu uygulamayı haftada 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz. Gözlerinize inanamayacaksınız.

Hızlı Saç Uzatmanın Tatlı Yöntemi: Bal & Aloe Vera Jeli 

Bal & Aloe Vera Jeli ile Hızlı Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzatmanın Tatlı Yöntemi

Hindistan cevizi yağı, bal ve aloe vera jeli birlikte, saça derinlemesine nem vererek saçın kırılmasını önleyecek ve böylece saçın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacak mükemmel bir bakım kombinasyonu oluşturmaktadır.Hızlı Saç Uzatma

Malzemeler: 5 yemek kaşığı aloe vera jeli, 3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:  Tüm malzemeleri bir kaseye alarak pürüzsüz bir hale gelinceye kadar karıştırın. Saç uçlarınıza öncelik vererek tüm saçınıza uygulayın. Karışımı 25 dk beklektikten sonra saçınızı ılık su ve şampuanla yıkayın. Haftada bir uygulamayı tekrar edin.

Hızlı Saç Uzatmanın Proteinli Yöntemi: Yumurta & Aloe Vera Jeli 

Yumurta & Aloe Vera Jeli ile Hızlı Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzatmanın Proteinli Yöntemi

Yumurta içeriğindeki A,E ve D vitaminleri, protein, yağ asitleri ve sülfür sayesinde saç için son derece besleyici bir malzemedir. Yumurta sarısı, zeytin yağı ve aloe vera ile birleştiğinde saçınızı kökten uca besleyip, onararak saçların tahmininizden çok daha hızlı uzatır.

Malzemeler: 4 yemek kaşığı aloe vera jeli, 3 çorba kaşığı zeytin yağı, 1 yumurta sarısı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri homojen ve pürüzsüz bir karışım haline getirinceye kadar güzelce karıştırın. Bu karışımı saç derinizden başlayarak tüm saçınıza yedirin. 20 – 25 dk beklettikten sonra soğuk su ve şampuanınızla yıkayın. Bu karışımı hafta 1 gün uygulayın.

Hızlı Saç Uzatmanın Kırmızı Yöntemi: Kırmızı Acı Toz Biber ve Aloe Vera Jeli

Kırmızı Acı Toz Biber ve Aloe Vera Jeli ile Hızlı Saç Uzatma
Saç Uzatmanın Kırmızı Yöntemi

Acı biber saç derisi için müthiş bir uyarıcıdır. Kan dolaşımını sağlayarak saç köklerini harekete geçirir ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Aloe vera ile birleştiğinde saç uzamasını hızlandırır, saça hacim kazandırır ve saçı besler.

Malzemeler:  Yarım fincan aloe vera jeli, 1 çay kaşığı acı toz biber

Hazırlanışı:  Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımla saç derinize güzelce masaj yapın. 10 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı hafif bir şampuanla ve saç kremi ile yıkayın. Haftada 1 gün uygulayabilirsiniz. 

Hızlı Saç Uzatmanın Yeşil Yöntemi: Yeşil Çay & Aloe Vera Jeli

Yeşil Çay & Aloe Vera Jeli ile Hızlı Saç Uzatma
Saç Uzatmanın Yeşil Yöntemi

Bu karışım saç hızlı uzamasını sağlarken aynı zamanda saçınızı onarmaya yardımcı olur. Yeşil çayın içinde bulunan zengin antioksidan kaynakları , saçta hasara neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getirirerek saça sağlığını geri kazandırır.  Ayrıca kepek, pullanma ve sedef gibi saç derisi problemlerini de ortadan kaldırır.

Malzemeler:  Yarım fincan aloe vera jeli, yarım fincan taze demlenmiş yeşil çay

Hazırlanışı:  Malzemeleri bir blender yardımıyla pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizden emin oluncaya kadar iyice karıştırın. Karışımla saç derinize güzelce masaj yapın ve kalan malzemeyi saç uçlarınıza doğru yedirin.  Yaklaşık 10 dakika beklettiklen sonra saçınızı  soğuk su ile şampuan kullanmadan durulayın. Haftada 1 gün tekrarlamayı unutmayın.

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemize mutlaka göz atın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap