Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma kirpikler, bugün piyasadaki en popüler güzellik aksesuarlarından biridir. Uygulaması çok kolaydır, tüm gün dayanır ve saniyeler içinde size göz alıcı bir görünüm verir. Makyaj rutininizin bir parçası olarak halihazırda takma kirpikler kullanmıyorsanız, güzellik sektörünün muhteşem gözler sırrını kaçırıyorsunuz demektir. Takma kirpik en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, yeni başlayanlar için takma kirpiklerle ilgili bu yararlı yazıda bir araya getirdik.

takma kirpik

Yanlış Kirpiklerinizi Seçmek

İnce doğal takma kirpiklerden çarpıcı çift hacimli stillere kadar çok çeşitli takma kirpikler mevcuttur. Birkaç isim vermek gerekirse, şerit kirpikler, bireysel kirpikler, takma vizon kirpikler arasından seçim yapabilirsiniz. Takma kirpiklerin kafa karıştırıcı dünyasında gezinmenize yardımcı olmak için, bugün piyasada bulunan iki ana kirpik türü hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz – şerit kirpikler ve tek tek kirpikler;

Şerit Kirpikler

Şerit kirpikler, önceden düzenlenmiş bir şerit halinde gelen gerçekçi kirpiklerdir. Hızlı ve kullanımı kolaydır ve doğru uygulandığında kendi kirpiklerinizle doğal olarak karışabilirler. Takma kirpikler çok çeşitli uzunluklarda, hacimlerde ve renklerde mevcuttur, bu nedenle sizin için en iyi stili bulmak için birkaç farklı seçeneği denediğinizden emin olun. Her ikisi de doğal bir görünüm ve his yaratan hem insan hem de sentetik saç lifleri şerit kirpikleri bulabilirsiniz.

Bireysel Kirpikler

Bireysel takma kirpiklerin en büyük yararı, kaç tane kirpik uygulayacağınız konusunda size tam esneklik sağlamasıdır. Bu, kirpiklerinizi hacimli veya ağır görünme riski olmadan doğal bir şekilde geliştirmenize olanak tanır. Bununla birlikte, tek tek kirpiklerin uygulanması genellikle daha zordur ve zaman alıcıdır. Bu nedenle, yeni başlayanlar bunları doğru şekilde uygulamakta zorlanabileceğinden, bireysel takma kirpikler yalnızca takma kirpikleri kullanma deneyimi olanlar için önerilir. Bu nedenle, bu yazıda yalnızca şerit kirpiklerin nasıl uygulanacağına ve çıkarılacağına bakacağız.

Şerit Kirpikleri Uygulamak

Kirpikleri uygulamak, genellikle takma kirpik takmanın en zor kısmıdır. Doğru uygulandığında, takma kirpikler doğal kirpikleriniz gibi görünmeli ve hissetmeli ve siz onları çıkarmak isteyene kadar yerinde sabit kalmalıdır. Bununla birlikte, birçok yeni başlayan, başlangıçta takma kirpikleri doğru şekilde uygulamakta zorlanır. Profesyonel olmanıza yardımcı olmak için, takma kirpikleri uygulamak için adım adım açıklıyoruz;

  • Her şeridi gözünüze göre ölçün ve mükemmel bir uyum sağlamak için uçlarını kırpın.
  • Kıvrımlı bir şekle kavuşmasına yardımcı olmak için her bir kirpik şeridini parmağınızın, bir kalemin veya bir şişenin etrafına yerleştirin. Bu, uygulamayı kolaylaştıracak ve yapıştırıldıktan sonra şeridin doğru konumda kalmasını sağlayacaktır.
  • Takma kirpik şeridinin tüm uzunluğu boyunca ince bir tabaka kirpik yapıştırıcısı uygulayın. Uygulamadan önce kirpik tutkalının yapışkan hale gelmesi için birkaç saniye bekleyin.
  • Kirpik şeridini doğal kirpik çizginiz boyunca dikkatlice bastırın. Kirpik tutkalının yapışması için zaman tanımak için şeridi birkaç saniye parmağınızla veya cımbızla yerinde tutun.
  • Ardından şeridin bandını kamufle etmek için göz kalemi kullanabilir ve takma kirpiklerin doğal kirpiklerinizle karışmasına yardımcı olmak için bir kat rimel uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Çıkarma

Doğal kirpiklerinizin zarar görmesini önlemek için takma kirpiklerinizi nasıl doğru şekilde çıkaracağınızı bilmelisiniz. Çıkarmak için bir pamuklu çubuğu yağsız makyaj çıkarıcıya batırın ve doğrudan kirpik yapıştırıcısına uygulayın. Daha sonra takma kirpik şeridini göz kapağınızdan dikkatlice çıkarabilmelisiniz. Takma kirpiklerinizi düzgün bir şekilde çıkarmak için zaman ayırmanın, doğal kirpiklerinin mümkün olan en iyi durumda kalmasına yardımcı olacağını unutmayın. Bunları çıkarır ve doğru bir şekilde temizlerseniz, genellikle bir dizi takma kirpikten birkaç kullanım elde edebilirsiniz. Takma kirpiklerinizden kalan maskarayı veya tutkalı nazikçe çıkarmak için yağsız makyaj temizleyicisi kullanın, ardından ılık suda yıkayın ve doğal olarak kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra, takma kirpiklerinizi paketlerine geri koyun, böylece tekrar kullanmak isteyene kadar güvenle saklanabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap