Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Bakımı Hakkında Merak Ettikleriniz

kirpik kaldırma görseli

Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Ücretleri Nelerdir? Kirpik Lifting ve İpek Kirpik Bakımı Hakkında Tüm Merak Edilenler.

Saçları boyatmak, farklı tarzda kestirmek, kalıcı ojeler yaptırmak, kaş dövmeleri gibi onlarca estetik açıdan bizi değiştiren yöntem mevcut. Bu uygulamaları kimi zaman bize daha çok yakışacağını düşündüğümüz için kimi zamansa değişiklik olmasını istediğimiz için yaparız.

Görünümümüzü değiştirmenin en basit yollarından biri de kirpik lifting ve renk tonunda yapılacak bazı değişikliklerdir. Kirpik lifting ile ilgili daha önce bir şey duymadıysanız eğer önce sizi biraz bu konu hakkında aydınlatalım. Kirpik lifting da aynı saça perma yaptırmak gibi bir işlemdir aslında. Kirpik lifting uygulamasının daha çok tercih edilme sebeplerinden birisi gözlerimizin daha çok gözükmesini sağlamak ve bu sayede daha genç bir görünüme kavuşma isteğidir. 

Kirpik lifting oldukça hızlı, ağrısız ve uygun fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir. Protez Kirpik tedavisinden sonra gözleriniz anında daha parlak ve daha açık görünecektir. Bu sayede siz de daha genç ve uyanık görüneceksiniz. Ayrıca, kirpikleriniz her zaman istediğiniz seksi kıvrılmaya ve çarpıcı görünüme sahip olacaktır! Bu uygulamayı tam olarak şöyle hayal edebilirsiniz; kirpiklerinizin kalıcı olarak kıvrıldığını ve asla yıpranmayan rimel uygulandığını düşünün.

Bu yazımızda sizler için kirpik lifting hakkında merak ettiklerinizi ve bilmeniz gerekenleri derledik. Dilerseniz önce konu başlıklarına bir göz atalım. İşte ipek kirpik ve bakımı hakkında derlediğimiz başlıklar;

  • Kirpik lifting ve Renklendirme Tedavisi Nedir?
  • Kirpik lifting Öncesi ve Sonrası
  • Kirpik lifting Tedavisi Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Sürer?
  • Kirpik lifting Sonrası Bakım
  • Kirpik lifting ve Kirpik Uzantıları
  • İepk Kirpikin Ücreti Nedir?
  • Profesyonel İpek Kirpik Kitleri

Şimdi gelin bu konu başlıklarına tek tek detaylıca bir göz atalım… 

Kirpik lifting ve Renklendirme Tedavisi Nedir?

kirpik kaldırma görseli
Kirpik lifting tedavisi ve ipek kirpik yüklemesi

Kirpik  lifting ve renklendirme tedavisinin her ikisi de, size haftalarca güzel kirpikler vermek için tasarlanmış iki ayrı işlemdir.İpek kirpik tedavi tıpkı kirpik kıvırıcısının etkisini taklit eder ve kirpiklerinize dolgunluk sağlar. Kirpiklerinizi yukarı doğru bükerek daha uzun görünmelerini ve gözlerinizin daha açık ve parlak olmasını sağlar. Bu arada kirpik renginiz, kaşınızın rengine benzer. Özellikle doğal olarak sarışın veya kırmızı kirpiklere sahip olanlar kişilerin kirpikleri daha koyu, daha kalın ve daha dolgun görünecektir.

Kirpik Lifting Öncesi ve Sonrası

Kiprik yüklemesi öncesi sonrası
Kirpik lifting öncesi ve sonrası

Kirpiklerinizin doğal şekli, yönü ve kalınlığı, alacağınız sonuçların ne kadar etkili olacağını etkileyecektir. Kirpikleriniz eğer normalde düz duruyorsa, hatta aşağıya doğru bakıyorsa eğer kaldırma tedavisinden sonra büyük bir fark göreceksiniz. Çoğu kadın, yaptırdığı ipek kirpik işleminden sonra gözlerinin daha açık, daha parlak ve daha genç bir görünüme sahip olduğunu bildirmiştir. Ayrıca yaptırılan kirpik kaldırma tedavisinden sonra kirpiklerin kendileri de çok daha uzun ve çok daha dolgun görünecektir.

Kirpik Lifting Tedavisi Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Sürer?

kirpik lifting nedir görseli
ipek kirpik nedir ? İpek kirpik ile ilgili tüm merak edilenler

İpek kirpik tedavisi kimyasal bir işlemdir. İlk olarak, güzellik uzmanınız istediğiniz nihai sonucu size bildirecektir. Örneğin fazladan kavisli kirpikler veya daha dolgun bir görünüm. Ardından, üst ve alt kirpiklerinizi temizler ve birbirlerinden ayırırlar. Üst kirpikler göz kapağınızdaki bir silikon yamaya tutturulur ve taranır. Daha sonra göze güvenli bir perma çözeltisi uygulanır. Bu işlem bir saç permasına benzer şekilde uygulanır. Kimyasal işlem, kirpikteki bağları parçalar ve şekil değiştirmesine neden olur. Birkaç dakika sonra da kıvrımda sızdırmazlık sağlamak için farklı bir çözelti uygulanacaktır. Bu işlem kişiden kişiye değişiklik gösterebilir çünkü kirpik büyüme döngünüze bağlı olarak sonuçlar yaklaşık 6 ila 8 hafta sürecektir.

İpek Kirpik Tedavisi Sonrası Bakım

İpek Kirpik Nedir? Protez kirpik görseli

İpek kirpik tedavisinden sonraki ilk 24 saat boyunca su, buhar, göz makyajı ve makyaj temizleyici kesinlikle göze değdirilmemelidir. Herhangi bir tedavide olduğu gibi bu tedavide de neme maruz kalmak sonucu etkileyecektir. 24 saat geçtikten sonra kirpiklerinize günlük işlemlerinizi yapabilirsiniz. Makyaj rutininizi değiştirmenize veya yüzünüzü temizlemeyi bırakmanıza gerek kalmayacaktır. Bazı profesyoneller kirpiklerinizi kaldırma sonrası sağlıklı ve beslenmiş tutmak için hindistancevizi yağı gibi bir bakım tedavisi kullanmanızı önerir. Bu işlemi uzmanınızla konuşabilirsiniz.

İpek Kirpik ve Kirpik Uzantıları

Kirpik kaldrma ve kirpik yükleme
Kirpik Uzantıları.İpek kirpik setleri 

Kirpik uzantıları, daha dolgun bir kirpiğinizin olduğunu göstermenin en popüler yollarından biridir. Tedavi sırasında güzellik uzmanı, özel tahriş edici olmayan bir tutkal kullanarak doğal kirpiklerinize sentetik kirpikler ekleyecektir. Genellikle göz başına 80 ila 140 kirpik uygulanır. Kirpiklerin nasıl uygulandığına bağlı olarak gözünüzün şekli değiştirilebilir ve mevcut kirpikleriniz daha uzun ve dolgun gözükebilir. Sonuçlar genellikle dört ila altı hafta sürer. Kirpik uzantıları daha kısa süreli bir yöntem olurken, kirpik protez çok daha az bakım gerektirir ve birkaç hafta daha uzun sürer ve tedavinin kendisi daha hızlı ve daha ucuzdur. Kirpik eklentileri, doğal kirpiklerinizi daha kırılgan hâle getirirken kirpik protez tedavisinin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

 Kirpik Lifting Ücreti Nedir?

İpek kirpik işleminin fiyatı değişebilir. Nerede yaşadığınız ve güzellik uzmanınızın deneyim seviyesi fiyatlarda değişiklikler gösterecektir. Ancak genel olarak, kirpik protez işlemi yaklaşık 200 lira civarında olacaktır. Bazı güzellik salonlarında İpek kirpik ve rengiyle oynamak için 250 ila 500 lira arasında ücretler istenebilir. Eğer bu ücretler bütçenizi aşıyorsa fırsatları takip edebilirsiniz. Örneğin yeni açılmış bir güzellik salonunun yapacağı kampanya, indirim gibi fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Profesyonel İpek Kirpik Kitleri

Eğer bu ipek kirpik işlemi için bütçeler sizi aşıyor ya da bu işlemi dışarıda uygulamak için zamanınız yoksa profesyonel kirpik kitleri kullanarak kendi kirpiklerinizi evinizde kendiniz kaldırabilirsiniz. Bu kitler, birden fazla uygulama için yeterli ayar çözümü ile birlikte gelir ve kullanımı kolaydır. Süreç bir salondaki ile genellikle aynı olmaktadır. İşlemin ilk aşaması olarak, göz kapağınıza bir silikon ped uygularsınız, daha sonra kirpiklerinizi pede yapıştırmak için kirpik yapıştırıcısı kullanırsınız. Kirpikler yapıştırıldıktan sonra izin verilen çözeltiyi ve ayar çözeltisini talimatlara göre uyguladıktan sonra işleminiz bitmiş olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap