EVDE EGZERSİZ TEKNİKLERİ: KENDİ KANEPENDE ZAYIFLA!

Evde egzersiz teknikleri

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemik ilan edilen  Koronavirüs ( Covid19 ) salgını ile artık hepimiz evlerimizde kalmaya çaba harcıyoruz. İlk günlerde bize zor gelen evde oturma çabası artık normal bir yaşammış gibi algılanıyor ve bizi hareketsizliğe daha da alıştırıyor. Sağlık Bakanlığı en başta Koronavirüs ( Covid19 ) den kaçınmak, daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmek için belki de en önemli noktalardan biri fiziksel aktiviteleri ve hareket etmeyi, hayat felsefenizin bir parçası haline getirmenizin altını çiziyor.

Hareketsiz bir yaşamı kırmak ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutabilmek tamamen bizlerin elinde ve bu da evde egzersiz yapmaktan geçiyor.

Bu videomda sizleri motive edicek bir başlık atmak istedim. Evde egzersiz teknikleri ile “Kendi Kanepende Zayıfla”. Sadece 6 dakikanızı vererek ve kanepenizi kullanarak vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırabilir ve istenmeyen kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda hareketler size kolay geldiğinde set sayılarınızı iki, hatta üç sete dahi çıkartabilirsiniz.

Unutmayın; Hareket, spor veya egzersiz, siz ne isim verirseniz verin… aktif olmak, ideal sağlık için şarttır.

Evde egzersiz teknikleri videosu

Evde Antreman Teknikleri : Su Şişesi Ile Evde Kol Sıkılaştırma Antremanı

Evden çalışmaya başladığınız için evinizde çok zaman geçirseniz bile alışveriş için ara sıra dışarıya çıkmanız muhtemeldir. Dışarı çıktığınız zaman diliminde tempolu yürümeye özen gösterin. Günlük rutininize ev içinde uygulayabileceğiniz daha fazla egzersiz katın ve eğer binanızın çatısında olsa bile dışarı çıkabileceğiniz bir noktaya çıkıp açık havada spor yapmayı deneyin.Evde egzersiz teknikleri videolari ile sizde evde olduğunuz süre içinde aktif ve formda kalabilirsiniz.

Egzersiz; uzun, sağlıklı bir yaşam ve hastalıklardan korunmada şansınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Karın bölgesi yağını eritmeye yönelik yapılan antrenmanlar en yararlı ve popüler antrenmanlar arasındadır.

Ağırlık çalışması ve kardiyovasküler egzersiz, vücuttaki yağları azaltacaktır.

Yemeklerinizin her birinde bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır.

Genel bir kural olarak, günde iki ila üç öğün yemeyi deneyin. Öğleden sonra kendinizi aç bulursanız, dördüncü bir yemek eklemeyi unutmayın..

Yemeklerinizi nasıl seçebileceğinizi öğrenerek, bu düşük karbonhidratlı diyet programını alışkanlık hâline getirin ve sağlıklı, düşük karbonhidratlı tarifleri kullanmayı deneyin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Genetic Trainer / Kaliteli Yaşam Uzmanı

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap