Saç Uzamasına Yardımcı Doğal Ürünler

saç uzatmasına yardımcı doğal ürünler

Saç uzatmak tek başına yeterli değildir. Ayrıca bu süreç sağlıklı şekilde devam etmeli ve saç istenilen düzeyde şekillenmelidir. Bu yüzden saç uzatmayı sadece kendiliğinden oluşmasına bırakmak yerine, uygulanabilecek basit ve doğal yöntemlerle sağlıklı ve istenilen şekilde biçimde saç uzatma mümkün. Işıl ışıl parlayan ve şekilli saçlara sahip olmak için zarar teşkil eden bazı kozmetik ürünlerin yerine, saçları beslemek için doğal yöntemler kullanılabilir.
Özellikle kısa saçları beğenmeyen ve uzatmak isteyenler için, bunu hızlı, doğal ve sağlıklı şekilde gerçekleştirmek adına pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazılarını değerlendirebilir ya da her birine ayrı ayrı ele alarak, doğal saç uzatma ritüelini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Saç Uzama Hızını Arttıran Yağlar Nelerdir?

saç uzatmasına yardımcı doğal ürünler
saç uzatmasına yardımcı doğal ürünler

Özellikle hem yaz hem de kış saç bakımı için kullanılabilecek pek çok farklı ve doğal yağlar bulunuyor. Bu bitkisel yağlar sayesinde saçlarından memnun olmayan ve istenilen şekille uzamasını arzu edenler, istenilen etkiyi doğru uygulamayla sağlayabilir.

Zeytinyağı: Doğal biri mucize olarak öne çıkan zeytinyağı, hızlı ve sağlıklı saç uzatma konusunda ilk öne çıkan seçenekler arasında yer almaktadır. Zeytinyağı kullanılarak kan dolaşımı hızlanır, saç kökleri beslenir, gerekli vitamin ve mineraller saç diplerine nüfus eder.

Badem Yağı: Saçların sağlıklı ve parlak görünmesinin yanı sıra, hızlı uzamasına olanak tanıyan badem yağı, saç uzatma konusunda pek çok önemli bileşene sahiptir. A, B, K ve E vitaminleri ile beraber fosfor, magnezyum, kalsiyum, çinko ve demir gibi unsurlar yer alır.

Lavanta yağı: Saç derisini besleyici ve saç diplerindeki sorunların giderilmesine olanak tanıyan lavanta yağı, ayrıca saç uzamasına katkı sağlamakta ve yeni saç oluşumlarını desteklemektedir. Keskin bir yağ olduğundan dolayı seyreltilerek sağlıklı şekilde kullanmak mümkün.

Argan yağı: A, C ve E vitaminlerini içeren argan yağı, Fas’ta yetişen bir ağacın tohumlarından elde edilmektedir. Özellikle antioksidan, 9 yağ asitleri ve omega bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Saçta meydana gelen deformasyonları onarırken saç uzamasına önemli katkı sağlamaktadır.

Biberiye yağı: Kan dolaşımını hızlandıran ve hücre yenilenmesine katkı sağlayan biberiye yağı, böylece sağlıklı şekilde saç uzamasına fırsat vermektedir.
Tüm bunların dışında ayrıca nane yağı, Hint yağı, susam ve özellikle sarı kantoron yağı gibi kaynaklar günümüzde oldukça fazla değerlendiriliyor.

Saç Uzamasını Destekleyen Kürler Nelerdir?

Saç uzamasına destek sağlayan farklı yağlar ile beraber, evde hazırlanabilecek kür çeşitleri de önemli bir katkı vermektedir.

Aloe vera kürü: Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi için özellikle yoğun olarak kullanılan aloe vera kürü, saçların uzaması konusunda da önemli etki sağlamaktadır. Özellikle yapraklarından elde edilen jel, saç köklerine fayda sağlayarak saçın hızlı şekilde uzamasına olanak vermektedir.

Yumurta sarısı, bal ve patates kürü: A, B ve C vitaminleriyle destek sağlayan patates, protein destekli yumurta sarısı ve antibakteriyel etki sağlayan bal ile beraber, saç uzaması için etkili bir karışım oluşturur. Bu üçünü bir araya getirmek günümüzde saç uzamasına karşı en etkili katkıyı sağlayacak oluşumu sağlayabilir.

Bunların yanı sıra Hint Bektaşi üzüm maskesi; yağ, süt, limon ve zeytinyağı karışımı ile beraber Avokado maskesi de en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Saç Uzatmak İçin Farklı İpuçları Nelerdir?

Ele alınan doğal saç uzatma konusundaki yağlar ve kür ile maskelerin yanı sıra, günlük yaşamda değerlendirilecek ipuçları da saç uzamasında önemli katkı sağlamaktadır.
– Vücudun farklı kısımlarında olduğu gibi saçlar için de vitamin ve mineral açısından sağlıklı beslenme ele alınmalıdır,
– Saçların zarar görmemesi için uzama döneminde ısı ile şekillendirme ürünlerinden uzak durmak gerekir,
– Sıcak su saçlarda yıpranma yaratacağından dolayı, duş sonrası mutlaka soğuk su uygulaması saçlar için gerçekleştirilmelidir,
– Saç diplerine zarar vermeden yumuşak dokunuşlarla duş sırasında uygulama yapılmalıdır,
– Mutlaka uzama döneminde saçlarınızı açık tutun,
Tüm bu unsurlar yaz veya kış saç bakımı açısından değerlendirilebilecek önemli etmenler arasında yer almaktadır. Özellikle kısa saça sahip olan ve uzatmak isteyenler için yağlar, kürler ve maskeler ile beraber ipuçları sırasıyla değerlendirilmelidir. Böylece saçlar daha hızlı şekilde uzatılarak, aynı zamanda istenilen şeklin alınmasına olanak elde edilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap